dobry tuning zawieszenia

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Awatar użytkownika
Autor tematu
krzysiek16-18
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: tm80 yzf 250 cr 250 crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

dobry tuning zawieszenia

Post autor: krzysiek16-18 » sob, 30 kwie 2011, 22:43

panowie powiedzcie mi gdzie zrobic najlepiej i najtaniej zawieszenie do yamahy

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Motocykl: rmz

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: marek antczak » sob, 14 maja 2011, 01:30

zajmuje sie tuningiem zawieszn od 8 lat i moge wykonac dla ciebie usuge w przystepnej cenie jesli mozna w takim przypadku mowic o przystepnej cenie? Napisz do mnie co cie interesuje jakie masz zyczena i co chcial bys uzyskac bo to czesto jest sprawa bardzo indywidualna, Tuning robie w Niemczech ale nie placisz dodatkowych kosztow i gwarantuje ci 100% zadowolenia i gwaracje jakosci i profesjonalizmu. Kazde zyczenie jest do zrealizowania imoge cie zapewnic ze nie blefuje .Podajesz swoja wage rocznik itp a zawieszenie trzeba wyslac tylko do Glogowa i zaczekac pare dni i masz je z powrotem. Cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia a ja ci ja gwarantuje. W ramach uslugi otrzymujesz nowe simeringi nowy olej kyb polerowanie goleni , wymiane sprezyn oraz setyngu (shims) na ustawiaczach. Uzaskasz odpowiednie parametry zadane do twoich umiejetnosci , poprawe komfortu jazdy oraz diametralnie zmieniana charakterystyke . Moze to jest z mojej strony reklama ale wiem co pisze i wiem ze sprostam każdemu problemowi za rosadna cene przy uzyciu tylko orginalnych czesci itp. Zadne zyczenie nie zostaje bez odpowiedzi.Marek :finga:

Awatar użytkownika
mxszuki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: mxszuki » wt, 18 paź 2011, 17:27

Ja się zajmuje tuningiem zawieszeń :

Wysyłam je do Holandii : www.ultimateracingsuspension.pl
Szukiel Racing Suspension
Profesionalne strojenie i serwis zawieszeń.

INTERNET : www.szukiel.eu

SZUKIEL RACING
+48 794 083 745
office@szukiel.eu
Potrzebujesz czegoś? Napisz do Nas! Zamówimy dla Ciebie wybrany produkt!

Awatar użytkownika
Gracjan#44
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: RMZ250

Post autor: Gracjan#44 » wt, 18 paź 2011, 21:41

marek antczak pisze:zajmuje sie tuningiem zawieszn od 8 lat i moge wykonac dla ciebie usuge w przystepnej cenie jesli mozna w takim przypadku mowic o przystepnej cenie? Napisz do mnie co cie interesuje jakie masz zyczena i co chcial bys uzyskac bo to czesto jest sprawa bardzo indywidualna, Tuning robie w Niemczech ale nie placisz dodatkowych kosztow i gwarantuje ci 100% zadowolenia i gwaracje jakosci i profesjonalizmu. Kazde zyczenie jest do zrealizowania imoge cie zapewnic ze nie blefuje .Podajesz swoja wage rocznik itp a zawieszenie trzeba wyslac tylko do Glogowa i zaczekac pare dni i masz je z powrotem. Cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia a ja ci ja gwarantuje. W ramach uslugi otrzymujesz nowe simeringi nowy olej kyb polerowanie goleni , wymiane sprezyn oraz setyngu (shims) na ustawiaczach. Uzaskasz odpowiednie parametry zadane do twoich umiejetnosci , poprawe komfortu jazdy oraz diametralnie zmieniana charakterystyke . Moze to jest z mojej strony reklama ale wiem co pisze i wiem ze sprostam każdemu problemowi za rosadna cene przy uzyciu tylko orginalnych czesci itp. Zadne zyczenie nie zostaje bez odpowiedzi.Marek :finga:
Ja swoją pierwszą Suzę kupiłem w Kalkar, w firmie o której pisze Marek - muszę przyznać zawieszenie chodziło perfekcyjnie.
Pozdrawiam
Obrazek
JEST TAKA ZASADA,
NIE KAŻDY JĄ ZNA.
WOLNOŚĆ ZACZYNA SIĘ WTEDY,
GDY KOŃCZY SIĘ STRACH

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy

Post autor: marek antczak » wt, 18 paź 2011, 22:02

Dzięki za dobre słowo. Pozdrowienia na Szczecin :finga:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Motocykl: CR 250
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Majster128 » wt, 18 paź 2011, 22:52

Również korzystałem w tym sezonie z usług Marka i do tej pory jestem zadowolony z poprawy prędkości przelotowych na torze, lepszej przyczepności i w ogóle poprawił to co mi dokuczało.
Skąd Krzysiek jesteś?

Awatar użytkownika
FUL CROSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: rmz 450

Post autor: FUL CROSS » ndz, 4 gru 2011, 19:51

Korzystając z istniejącego tematu .
Jestem na forum nowy ale nie od dzisiaj obsługuje sprzęt wyczynowy , kiedyś ścigałem sie wyczynowo ale niestety kontuzja wykluczyła mnie na wiele lat a dziś pozostało mi tylko jeździć dla przyjemności gdyż kontuzja wykluczyła mnie na zawsze w startach :(
Moj problem dotyczy jednak zawieszenia . Wielokrotnie korzystałem z usług znanych firm tuningowych w całej Polsce ( nie będę wymieniał aby nie robić antyreklamy) zawsze to kosztowało kupę siana i zawsze byl mizerny efekt. Moj problem polega na tym iż ważę 75 kg plus ubiór (czyli taki standard) i zawsze moje zawieszenia bylo dla mnie prawie ok ale nie perfekcyjne (przerobiłem juz wszystkie znane marki ). Oddawałem wiec takie zawieszenie do tuningu z zamiarem poprawieniem charakterystyki całego zawieszenia i dopasowaniem do mojej wagi . Chociaż producenci motorów piszą iz ich standardowe zawieszenie jest przeznaczone +- do mojej wagi ja czułem zawsze jeden i ten sam problem; moje zawiasy nie wybierały małych nierówności , przy dochamowaniu zagłębiało się za bardzo na przednie kolo a tyl przeważnie zachowywał się bardzo niespokojnie i kolo tylne na przyspieszeniu tańczyło na boki. Za pewnie pomyślicie ze zle ustawiałem, ale to wykluczam. :!: Po tuningu otrzymywałem zawieszenie tez wstępnie ustawiane a kiedy trzeba było coś poprawić dzwoniłem do firmy w której właśnie robiłem i prosiłem o poradę jak lepiej dostroić. Musze przyznać ze smutkiem ze żadna firma nie spełniła moich oczekiwań a zrobiłem do tej pory w ciągu ostatnich 10lat około 6 razy tuning i za karzydym razem w innej firmie w poszukiwaniu nowej alternatywy, i zawsze bylem zadowolony tylko połowicznie lub dość słabo ( raz nawet złożyłem reklamacje i poprosiłem przywrócenie do stanu oryginalnego) Nikt ale to nikt nie usuną moich problemów z tzw puchnięciem rak czyli ciągle drgania na ręce które powodowały zmęczenie rak co za tym idzie brak chęci na dłuższa jazdę. :(
Moj problem pewnie nie jest odosobniony i zapewne wielu z was ma podobne ale chciałem sie dowiedzieć czy istnieje jakaś firma po za PL w której mógłbym zrobić zawieszenie i być zadowolony . Posiadam w tej chwili rmz 250 2011 :finga:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Kontakt:

Post autor: Majster128 » pn, 5 gru 2011, 22:20

Zobacz mój post wyżej. Problemy były ze słabą przyczepnością tyłu i dziwną charakterystyką przodu. Nie powiem, że po tuningu nie czuję żadnej dziurki i jadę jak po maśle, ale tych problemów już nie ma.

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy

Post autor: marek antczak » pn, 5 gru 2011, 22:35

Ten filmik pochodzi od jednego kolegi z forum dtfuns. Zwrocie uwagę w pierwszej minucie na kierowce KTM i jego ciekawe skoki. Pytanie do znawców ; dlaczego ten kierowca ląduje ciągle na przednie kolo? Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania :?: Zapraszam na wymianę zdań
http://www.youtube.com/watch?v=idWLKKuzD0s

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Kontakt:

Post autor: Majster128 » pn, 5 gru 2011, 22:46

Za duża prędkość odbicia. Patrząc na wiekowość moto tylny amor pewnie tylko wącha opary oleju :finga:

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy

Post autor: marek antczak » wt, 6 gru 2011, 19:00

Czekam na jakieś inne tezy :mrgreen: . Nie wiem dlaczego ten post nie ukazuje sie w aktywnych watkach? Czy któryś z moderatorów może to wytłumaczyć

Awatar użytkownika
STACHU125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: różne

Post autor: STACHU125 » wt, 6 gru 2011, 22:22

Kaleczy dzielo!!zamyka gaz w trakcie najazdu,wsluchajcie sie!!,co do zawiechy nie moge nic powiedziec, bo po prostu nie moge jej przez filmik sprawdzic organoleptycznie :D pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”