YAMAHA YZ 125 ILOŚĆ OLEJU W LAGACH

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
grzymekyz125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: pn, 7 lut 2011, 20:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YAMAHA YZ 125 ILOŚĆ OLEJU W LAGACH

Post autor: grzymekyz125 » czw, 28 kwie 2011, 06:48

Witam mam pytanie jaką ilość oleju trzeba wlać do lagi w yz 125 2001 rok. Bo szukałem w internecie i różne widziałem ilości. A chciał bym dobrze zrobić bo słyszałem ze jak się wleje za dużo to może rozsadzić lage.A może ktoś z was będzie wiedział jakie powinno być ciśnienie w tylnym amortyzatorze

Zuchu28
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 9 sty 2011, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YAMAHA YZ 125 ILOŚĆ OLEJU W LAGACH

Post autor: Zuchu28 » sob, 30 kwie 2011, 12:12

Witam, ja mam Yamahe YZ 125 2003 rok i też wszędzie szukałem ile ma być tego oleju w lagach i wszyscy podają inne ilości. Jeżeli chcesz zrobić tak jak jest w serwisóce to najpierw ściągnij sobie serwisówkę - manuala,będziesz potrzebował przyrządu do ściągania nadmiaru oleju z lagi - ja zrobiłem sobie sam (tu masz link do filmiku: http://www.youtube.com/user/RockyMounta ... 9ICr-DOmdk )W filmiku jest pokazane co i jak zrobić i jak określić ilość oleju w lagach.Czyli tak postaram ci się wytłumaczyć: wlewasz olej nawet do górnej krawędzi i odpowietrzasz, po odpowietrzeniu jak już będziesz miał gotowy przyrząd o którym wcześniej wspominałem (Do zrobienia będziesz potrzebował: Strzykawki największej jaka maja w aptece :), kawałek wężyka i z 20 cm np. przewodu hamulcowego z samochodu. Łączysz strzykawkę z przewodem hamulcowym wężykiem i zaznaczasz na przewodzie hamulcowym 135mm (u mnie w serwisówce jest 135mm ale u ciebie może być inny wymiar bo rocznik inny) Wkładasz ten przewód do lagi na głębokość 135mm i ściągasz olej którego jest za dużo w ten sposób określasz stan oleju w lagach. W jednej i drugiej masz ten sam stan oleju wiec lagi będą tak samo pracować.Ja tak zrobiłem i jest ok. Od razu zwróć uwagę ile wchodzi do jeden jak i drugiej lagi oleju bo nawet w serwisówce nie jest podana ilość oleju tylko ten oto sposób na określanie ilości:) Mam nadzieje że pomogłem . Jak coś pisz na PW

Pozdrawiam Zuchu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”