Naprawa amortyzatorów lub gabli oraz tuning. Pomogę

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: Majster128 » czw, 24 mar 2011, 18:59

no właśnie marek antczak z tym oznaczeniem lepkości to chyba tak nie do końca, że nie może jej być zaznaczonej. Jak honda pisze że chce 5W.
Odnośnie tego Bel-Raya HVI mogę do dostać w Polsce za 63zł/1l. Jeśli jest on odpowiednim olejem do tylnego zawieszenia to z chęcią bym go kupił.
Byłoby taniej i nie zawracał bym Ci głowy wysyłką oleju z Niemczech.

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: bulamoto » czw, 24 mar 2011, 20:11

Majster128 pisze:no właśnie marek antczak z tym oznaczeniem lepkości to chyba tak nie do końca, że nie może jej być zaznaczonej. Jak honda pisze że chce 5W.
Odnośnie tego Bel-Raya HVI mogę do dostać w Polsce za 63zł/1l. Jeśli jest on odpowiednim olejem do tylnego zawieszenia to z chęcią bym go kupił.
Byłoby taniej i nie zawracał bym Ci głowy wysyłką oleju z Niemczech.
Nie tyle, ze nie jest zaznaczona ale producent amortyzatow kyb przeznaczyl do nich jeden typ oleju, czyli kc2 o odpowiednich wlasciwosciach pod swoje amortyzatory.

Awatar użytkownika
Autor tematu
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: marek antczak » czw, 24 mar 2011, 22:50

bulamoto pisze:
Majster128 pisze:no właśnie marek antczak z tym oznaczeniem lepkości to chyba tak nie do końca, że nie może jej być zaznaczonej. Jak honda pisze że chce 5W.
Odnośnie tego Bel-Raya HVI mogę do dostać w Polsce za 63zł/1l. Jeśli jest on odpowiednim olejem do tylnego zawieszenia to z chęcią bym go kupił.
Byłoby taniej i nie zawracał bym Ci głowy wysyłką oleju z Niemczech.
Nie tyle, ze nie jest zaznaczona ale producent amortyzatow kyb przeznaczyl do nich jeden typ oleju, czyli kc2 o odpowiednich wlasciwosciach pod swoje amortyzatory.
JA NIKOGO NIE NAMAWIAM NA KUPNO OLEJU U MNIE ZA 20 EURO CZY WIECEJ I POIDALEM AKTUALNA CENE JAKA JEST W NIEMCZECH OLEJU KYB KC2 : DRUGA SPRAWA OLEJ DO AMORTYZATOROW GAZOWO OLEJOWCH TYPU SHOWA KYB WP ITD NIE ODPOIWIADA GESTOSCI 5W I JEST CIUTKE ZADSZY OD TEGO OLEJU ALE NIE JEST TO OLEJ 2,5W : KARZDY KTO ROBI PRZY AMORTYZATORACH WIE O TYM : I KARZDY MA PRAWO ROBIC NAPRAWE NA WLASNA REKE I JA NIE NAMAWIAM ZEBYM TO JA ROBIL ALE JESTEM PEWNY W 100% ZE SIE NIE MYLE : JA PRACUJE NA OLEJACH KYB I PUTOLINE I WIEM ZE PRODUCENT MA OLEJE 5W I OLEJE DO AMOROW CISNIENOWO OLEJEJOIWYCH I NIE SA TAKIEJ SAMEJ GESTOSCI: MOJA FIRMA W KTOREJ PRACUJE MA CERTYFIKAT JAKOSCI I DAJE GWARANCJE NA TO ZE AMOR PO SERWISIE BEDZIE DZIALAL TAK JAK PRODUCENT DANEGO AMORA PRZEWIDUJE : MOWIE TO T WIELOLETNIEGO DOSWIADCZENIA I NIE ROBIE NIKOMU TU REKLAMY CZY ANTYREKLAMY: POZDRAWIAM


//: Mod - jeżeli możesz nie pisz z Caps Lock pzdr

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: Majster128 » pt, 25 mar 2011, 00:30

Dobrze ja wiem, że chcesz mi pomóc, a nie na mnie zarobić.
Zostawmy chwilowo zawieszenie SHOWA KYB WP. Mój amortyzator w hondzie prawdopodobnie nie pochodzi od żadnego z tych producentów (nic na to nie wskazuje). Serwisówka poleca Pro Honda HP Fork oli 5W, a ja pytam czy olej Bel-Raya HVI 5W będzie odpowiedni do mojego amortyzatora ? Ponieważ mogę go kupić w Polsce przez neta .
Znam się dosyć dobrze na olejach, ale niestety nie na amortyzatorowych, więc proszę o radę.

StaszkoMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: wt, 18 sty 2011, 15:29
Motocykl: CR 250r 2001
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Żagań woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: StaszkoMX » sob, 26 mar 2011, 01:15

Polecam Bulamoto:)) dzis odebrałem amorka wszystko ok ani kropli nie przepuszcza + stały kontakt :))

Yzf 250
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 226
Rejestracja: śr, 16 gru 2009, 20:04
Motocykl: YAMAHA YZF 250 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: Yzf 250 » sob, 26 mar 2011, 13:03

Majster128 pisze:Dobrze ja wiem, że chcesz mi pomóc, a nie na mnie zarobić.
Zostawmy chwilowo zawieszenie SHOWA KYB WP. Mój amortyzator w hondzie prawdopodobnie nie pochodzi od żadnego z tych producentów (nic na to nie wskazuje). Serwisówka poleca Pro Honda HP Fork oli 5W, a ja pytam czy olej Bel-Raya HVI 5W będzie odpowiedni do mojego amortyzatora ? Ponieważ mogę go kupić w Polsce przez neta .
Znam się dosyć dobrze na olejach, ale niestety nie na amortyzatorowych, więc proszę o radę.
Majster128 czytaj uważnie skoro się pytasz o olej to miałeś wyżej odpowiedź
marek antczak pisze:Do amortyzatorów typu shock czyli te gazowo olejowe stosuje się olej ktore sa do tego przeznaczone i najczęściej nosza odpowiednie nazwy typu mono-shock roznych firm np kyb ma olej kory nazywa sie kc2 i jest najlepszy i dość drogi sa tez tańsze np Bo oil i nazywa sie monoshock.
Utrzymuje z Markiem kontakt i znam go wiem, że fuszerki nie robi tylko jest to naprawdę profesjonalnie zrobione zresztą skoro do jego firmy przyjeżdżają co roku ci sami ludzie jeżdżący w czołówce Motocrossu Supercrossu Fmxu Supermoto i nazwiska są znane na całym świecie więc o czym tu mówić wydaje mi się że taka '' kłótnia'' i wymądrzanie się nie ma najmniejszego sensu ale 7 lat pracy przy amortyzatorach w firmie z certyfikatem coś nam przedstawia..

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: Majster128 » sob, 26 mar 2011, 19:26

Ale ja pytałem o tego bel reya. Ja sie tu nigdzie nie wymądrzam. Nie znam sie na zawieszeniach, tym bardziej tylnych i chce dostac rade czy ten bel rey bedzie do mojego amora czy nie.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: ecik » sob, 26 mar 2011, 20:58

Majster128 pisze:Ale ja pytałem o tego bel reya. Ja sie tu nigdzie nie wymądrzam. Nie znam sie na zawieszeniach, tym bardziej tylnych i chce dostac rade czy ten bel rey bedzie do mojego amora czy nie.
Bel-Ray HVI nadaje się do tylnego amortyzatora.
Kup Bel Ray HVI 3W - ten będzie dobry.

5W jest zbyt gęsty na tył.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: Majster128 » sob, 26 mar 2011, 21:02

Dzięki. Nie widziałem wersji 3w, ale jak mają 5w to pewnie też załatwią 3w.

Awatar użytkownika
Autor tematu
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: marek antczak » sob, 26 mar 2011, 22:43

Majster128 pisze:Dobrze ja wiem, że chcesz mi pomóc, a nie na mnie zarobić.
Zostawmy chwilowo zawieszenie SHOWA KYB WP. Mój amortyzator w hondzie prawdopodobnie nie pochodzi od żadnego z tych producentów (nic na to nie wskazuje). Serwisówka poleca Pro Honda HP Fork oli 5W, a ja pytam czy olej Bel-Raya HVI 5W będzie odpowiedni do mojego amortyzatora ? Ponieważ mogę go kupić w Polsce przez neta .
Znam się dosyć dobrze na olejach, ale niestety nie na amortyzatorowych, więc proszę o radę.
nie znam tego oleju i probowalem znalez cos takiego ale jedynie co znalazlem to taki samale bez tego (HVI) i nie potrafie ci na to odpowiedziec mozed dasz mi jakis link to wtedy cos odpowiem. Ja jak juz pisalem pracuje na kyb putoline czy motorex i pare innych ale tego jeszcze nie przerabialem

Awatar użytkownika
Autor tematu
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: marek antczak » sob, 26 mar 2011, 22:47

ecik pisze:
Majster128 pisze:Ale ja pytałem o tego bel reya. Ja sie tu nigdzie nie wymądrzam. Nie znam sie na zawieszeniach, tym bardziej tylnych i chce dostac rade czy ten bel rey bedzie do mojego amora czy nie.
Bel-Ray HVI nadaje się do tylnego amortyzatora.
Kup Bel Ray HVI 3W - ten będzie dobry.

5W jest zbyt gęsty na tył.

Pozdrawiam
tu sie z toba zgadzam choc nie znam tego produktu

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa amortyzatorow lub gabli Pomoge

Post autor: ecik » sob, 26 mar 2011, 23:30

http://www.belray.com/bel-ray-hvi-racin ... sion-fluid

http://bmwmotorcycletech.info/viscosity.htm

Belray H.V.I. 3W shock fluid Cst@40°C (100°F): 12.6 Cst@100°C (210°F): 4.1 Viscosity Index: 300

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”