Kx 125 02r. Przedni amor

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
Kaspa
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 13 wrz 2009, 22:20
Motocykl: Kawasaki Kx 125 2002r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kx 125 02r. Przedni amor

Post autor: Kaspa » pn, 14 lut 2011, 00:20

Witam. Ostatnio zrobiłem sobie badanie skoku przedniego zawieszenia w taki sposób jak opisali na stronce motox. Starałem się jak najbardziej wykorzystać ten amortyzator ale wyszło mi tylko 14cm skoku. Śróbke do regulacji wykręciłem na maxa więc bardziej już nie zmiękcze. Wiem że przyczyną tego może być zbyt duża ilość oleju i tutaj pytanie :czy w warunkach domowych łatwo taki olej spuścić? Trzeba mieć jakąś strzykawke z wężykiem czy jak to wygląda bo domyślam się że trzeba odkręcić te duże nakrętki u góry lagów.

jacekz80
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: pn, 19 sty 2009, 16:19
Motocykl: CRF 250R 2007r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kx 125 02r. Przedni amor

Post autor: jacekz80 » pn, 14 lut 2011, 14:34

Sróbke czy sróbki?bo masz dwie regulacje.A tak pozatym czy robiłeś to na sucho,czy jechałeś motocyklem po terenie,na którym zazwyczaj jeździsz.Nie napisałeś też czy odpowietrzałeś lagi.Rozpisz się bardziej bo jestem :mrgreen:

Autor tematu
Kaspa
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 13 wrz 2009, 22:20
Motocykl: Kawasaki Kx 125 2002r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kx 125 02r. Przedni amor

Post autor: Kaspa » wt, 15 lut 2011, 01:33

Oczywiście że sprawdzałem to po terenie :roll: . Regulowałem śróbką górną czyli dobicie dolnej nie ruszałem bo odbicie mam chyba dobre więc nie wiem czy coś da kombinowanie z tym? Nie nie odpowietrzałem lagów jak to zrobić i jak wylać olej?

jacekz80
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: pn, 19 sty 2009, 16:19
Motocykl: CRF 250R 2007r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kx 125 02r. Przedni amor

Post autor: jacekz80 » śr, 16 lut 2011, 13:10

odpowietrzanie to podstawa po lub przed treningiem.jest to śróbka koło regulacji u góry na oringu.Odkręcamy ją delikatnie do czasu,jak usłyszymy,ze syczy powietrze.jak całe zejdzie to zakręcamy.Całą tą operacje oczywiscie czynimy podczas gdy siedzimy na motocyklu,czyli z obciążeniem swego ciała.
Nie wiem jak w twojej "kawie"jest regulacja,bo może byc odwrotnie.Pobaw się też dolną regulacją,albo kogoś popytaj,lub zajrzyj do serwisówki.
A tak ogólnie to zimą olej jest gęstniejszy i możesz miec problemy z dokładną regulacją.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”