Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: KudleY » pt, 6 lis 2009, 14:15

Takiego tematu jeszcze nie znalazłem, choć dawno na forum nie zaglądałem ale o naprawie (nie mylić z regulacją czy tuningiem) zawiechy WP praktycznie nic nie widać na forum. Czy ktoś już to robił SAM w garażu/warsztacie? Przydałby się opis HOW TO - w necie jest wiele filmików (dla Showy czy Kayaby) ale WP brak.
Chciałbym to zrobić sam, z użyciem oczywiście zestawu naprawczego i oleju. Myślę, że przyda się wielu.
KTM SX 125 07' - trainin....

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 6 lis 2009, 14:22

KudleY pisze:Takiego tematu jeszcze nie znalazłem, choć dawno na forum nie zaglądałem ale o naprawie (nie mylić z regulacją czy tuningiem) zawiechy WP praktycznie nic nie widać na forum. Czy ktoś już to robił SAM w garażu/warsztacie? Przydałby się opis HOW TO - w necie jest wiele filmików (dla Showy czy Kayaby) ale WP brak.
Chciałbym to zrobić sam, z użyciem oczywiście zestawu naprawczego i oleju. Myślę, że przyda się wielu.
Rozmawiaj z enduroguyem :) Jezeli masz odpowiednie narzędzia to dlaczego nie. Z tego co wiem to od modelu 07' KTM wprowadził jakieś pneumatyczne poduszki w zawieszeniu, ale nic więcej na ten temat nie wiem.

EDIT: Z tego co zauważyłem, to w modelach 2004-2007 w serwisie można było kupić każdą część z zawieszenia przedniego(tulejki i inne duperele), od 2007 tylko całe lagi. Luknij : http://www.ktmworld.com

Autor tematu
KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: KudleY » pt, 6 lis 2009, 14:57

WLD_Wlodi pisze:
KudleY pisze:Takiego tematu jeszcze nie znalazłem, choć dawno na forum nie zaglądałem ale o naprawie (nie mylić z regulacją czy tuningiem) zawiechy WP praktycznie nic nie widać na forum. Czy ktoś już to robił SAM w garażu/warsztacie? Przydałby się opis HOW TO - w necie jest wiele filmików (dla Showy czy Kayaby) ale WP brak.
Chciałbym to zrobić sam, z użyciem oczywiście zestawu naprawczego i oleju. Myślę, że przyda się wielu.
Rozmawiaj z enduroguyem :)
No od Jakuba mam własnie tego sx'a ale nie chciałem go męczyć :wink: u Olków mogę dostać cały zestaw naprawczy za 300zł - także cena w miarę normalna. Tylko interesuje mnie właście czy ktokolwiek z was tutaj, próbował to zrobić.
KTM SX 125 07' - trainin....

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 6 lis 2009, 16:38

KudleY pisze:
WLD_Wlodi pisze:
KudleY pisze:Takiego tematu jeszcze nie znalazłem, choć dawno na forum nie zaglądałem ale o naprawie (nie mylić z regulacją czy tuningiem) zawiechy WP praktycznie nic nie widać na forum. Czy ktoś już to robił SAM w garażu/warsztacie? Przydałby się opis HOW TO - w necie jest wiele filmików (dla Showy czy Kayaby) ale WP brak.
Chciałbym to zrobić sam, z użyciem oczywiście zestawu naprawczego i oleju. Myślę, że przyda się wielu.
Rozmawiaj z enduroguyem :)
No od Jakuba mam własnie tego sx'a ale nie chciałem go męczyć :wink: u Olków mogę dostać cały zestaw naprawczy za 300zł - także cena w miarę normalna. Tylko interesuje mnie właście czy ktokolwiek z was tutaj, próbował to zrobić.
Ja robiłem to tyle że w 2004r, a nie wiem jak to jest u Ciebie z tymi poduszkami. Enduroguy będzie coś więcej wiedział:)

marcin1989
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: śr, 10 cze 2009, 21:59
Motocykl: KTM EXC 200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: marcin1989 » sob, 7 lis 2009, 11:28

Podepnę się pod temat. W EXC z 2001 roku ciekła lewa laga, wymieniłem uszczelniacze olejowe i przeciwpyłowe, przez ok 10h było dobrze do pewnej dosyć poważnej kraksy. Lewa laga zaczęła cieknąć, od razu ją rozebrałem, żadnych widocznych uszkodzeń więc wszystko przeczyściłem i poskładałem. Po ok godzinie jazdy znowu zaczęła cieknąć, jak myślicie kupić lepsze uszczelniacze olejowe ( bo wcześniej kupiłem jakieś no-name z allegro ) czy kupić cały zestaw naprawczy?

btw, mam serwisówke do zawieszenia WP z 2001 roku.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: Mateusz_MX » sob, 7 lis 2009, 12:40

marcin1989 pisze:Podepnę się pod temat. W EXC z 2001 roku ciekła lewa laga, wymieniłem uszczelniacze olejowe i przeciwpyłowe, przez ok 10h było dobrze do pewnej dosyć poważnej kraksy. Lewa laga zaczęła cieknąć, od razu ją rozebrałem, żadnych widocznych uszkodzeń więc wszystko przeczyściłem i poskładałem. Po ok godzinie jazdy znowu zaczęła cieknąć, jak myślicie kupić lepsze uszczelniacze olejowe ( bo wcześniej kupiłem jakieś no-name z allegro ) czy kupić cały zestaw naprawczy?

btw, mam serwisówke do zawieszenia WP z 2001 roku.
Czy po kraksie laga nie złapała przypadkiem luzu na tulejkach? Odpowietrzasz chociaż lagi po jeździe?
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

marcin1989
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: śr, 10 cze 2009, 21:59
Motocykl: KTM EXC 200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: marcin1989 » sob, 7 lis 2009, 13:10

Co jazdę może nie, ale co jakiś czas odpowietrzam, rzeczywiście to może być wina tulejek. Wydaje mi się, że lewa laga jest bardziej obciążona, ponieważ jest na niej zacisk hamulcowy, przez co tulejki mogą się szybciej zużywać niż w prawej ladze, pzdr.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: Mateusz_MX » sob, 7 lis 2009, 15:40

Tak więc proponuję kupić zestaw naprawczy do przednich lag + nowy olej i na spokojnie to sobie zrobić w zimę. W nowym sezonie pamiętaj, by co trening odpowietrzać lagi.

http://www.pivotworks.com/index.cfm?fus ... uctid=1091
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: enduroguy » sob, 7 lis 2009, 17:36

Mecz mnie mecz, ja ludziom ktorzy obracaja moje byle staram sie zawsze pomagac he he :) .

Da sie zrobic, ja to robilem, tylko jak zabierasz sie za kartridz to musisz pamietac o poduszce powietrznej, ktora nabija sie chyba do 1atm za pomoca igly (musisz sie przebic przez taka gumowa wstawke ukryta pod sruba na srubokret gwiazdkowy od gory). Ciezko to zrobic zwykla pompka, najlepiej pozycz od jakiegos kumpla taka do nabijania amortyzatorow rowerowych.
W razie czego pisz na PW jak nie masz do mnie numeru i postaram sie cos pomoc!

Uszczelniacze najlepiej kupowac Nak'a (albo Nok'a w kazdym badz razie japonskie), bo takie sa w japonskich crossowkach w serii. Tanie uszczelniacze (no i drozsze rowniez, mnie naprzyklad nie przekonuje allballs) czesto sa zbyt ciasno spasowane i moze nie cieknal tak szybko, ale zwiekszaja tarcie.

No i tym, ze Ci pociekl zawias szybko to sie nie martw. Wielokrotnie mialem tak, ze pojechalem po robieniu przedniego zawiasu w bloto/piach i uszczelniacz zaczynal sie pocic. Wiadomo, ze nie jest zuzyty, wiec po prostu czyscisz go za pomoca szczelinomierza, badz plastikowego "narzedzia" wycietego z butelki po Coli :D
pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naprawda zawieszenia WP - KTM SX 125 07'

Post autor: bulamoto » śr, 11 lis 2009, 17:15


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”