suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
kamyl88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 81
Rejestracja: pt, 18 lip 2008, 11:34
Motocykl: TS 80, RM 125, XTZ 660
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Post autor: kamyl88 » czw, 24 lip 2008, 12:20

zrobilem ten filter ale nic to nie dalo motor nadal nie ciagnie na wysokich obrotach pewnie trzeba bedzie robic szlif a to sie wiaze z dyzym kosztem :shock:

Autor tematu
michas115
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 29 cze 2008, 20:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Post autor: michas115 » czw, 24 lip 2008, 12:54

moze masz zatkany wydech albo gaznik :( skoro ci na niskicgh ciatnier a na wysokich nie . przeczysc wszystko i sprobuj wtedy

kamyl88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 81
Rejestracja: pt, 18 lip 2008, 11:34
Motocykl: TS 80, RM 125, XTZ 660
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Post autor: kamyl88 » czw, 24 lip 2008, 13:17

chlopaki wlasnie mi sie tu brat przyznal ze jechal na pustej chlodnicy zorientowal sie po tym jak mu motor zaczal slabnac stanal zalal chlodnice i od tej pory tak sie dzieje

suzuki ts 80 :http://pl.youtube.com/watch?v=XiheOmWmWWM

Autor tematu
michas115
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 29 cze 2008, 20:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Post autor: michas115 » czw, 24 lip 2008, 16:10

to ci poszla glowica albo co gorzej mogl strzelic cylinder i ci bedzie maszyna kompresje tracila takze jedynie wspolczucia.... zdejmij glowice i cylinder i zobacz czy nie ma gdzies pekniecia moglo ci tez wywalic uszczelke pod gloweica albo cylindrem i tez kompresja bedzie uciekac. motor teraz jak jest zimny bedzie szedl w miare a jak sie zagrzeje to ci ucieka kompresja bo sie aluminium staje elastyczniejsze i puszcza

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Post autor: crossmaniak » czw, 24 lip 2008, 17:59

No to masz przyczynę :roll: musiała uszczelka pompy wody puścic albo, któryś z przewodów był pęknięty. Jak nie przytarło cylka, to może jedynie tłok spuchnął. Może wystarczy delikatna przecierka, wymiana tłoka i pierścieni.
Michas115--> z tym zapłonem to nie może tak być, że cewka będzie ci wystawała (nie jest to przypadkiem cewka od swiateł - ale nie wiem jak to działa jeśli jest to cewka wysokiego napięcia i mówisz, że jak woda zaleje to traci iskre moto). Zapłon podejdzie od wielu motorów (np. rm 125, ale obawiam się, że cały iskrownik może sporo kosztować). Co do tego dyfuzora to objętość jego "gruchy" nie wpłynie chyba na moc motoru. Najlepiej żeby był w środku pusty (przelot).
pozdr :)

Autor tematu
michas115
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 29 cze 2008, 20:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Post autor: michas115 » sob, 26 lip 2008, 12:23

jest to napewno cewka od wysokiego napiecia. motor nie ma swiatel takze cvewka daje prad tylko na swiece ma ktos taka cewke i iskrownik odryginaL BO MOJA JEST OD PILY MOTOROWEJ RAZEM Z KOLOEM MAGNSOWYM.a jesli chodzi o dyfuzor to podobno jak jest maly to spaliny nie nadazaja wylatywac to tak jak by do 400 konnego silnika zalozyl wydech od malucha bedzie go mulic i bedzie slaby i malo zrywny

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 x - wydech - potrzebne czesci

Post autor: crossmaniak » sob, 26 lip 2008, 19:26

To nie wiem jak z tą cewką, przecież ona powinna być przykręcona do iskrownika. Jak ma wytwarzać prąd?? (Sam nie wiem co o tym myslec :roll: ). Zapłon od piły może być jesli moto dobrze na nim chodziło. No wydech oczywiscie ma duzy wpływ na osiągi. Ale ja mówiłem ci o dyfuzorze z suzuki rm. Wiesz co to za moto?? Z pewnością nie będzie za mały. Zresztą chodzi o to by był dobry przepływ spalin. pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”