Koncowka od 250 i 125

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
Autor tematu
sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Koncowka od 250 i 125

Post autor: sopelnysa » sob, 1 wrz 2007, 00:50

Jaka jest roznica pomiedzy koncowka od 250 a 125??? czy do 125 mozna zalozyc koncowke wydechu od cwiary?? bo mam nagly wypadek i potrzebuje pilnie koncowki do mojej YZ 125. PS: gdzie w polsce moglbym kupic taka koncowke nawet nowa ale w dobrej cenie oprocz allegro i niemieckiego ebay bo tam patrzylem i nic.

ttfan
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: śr, 16 maja 2007, 09:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ttfan » sob, 1 wrz 2007, 03:22

Jeżeli chcesz, to mam końcówkę wydechu...od razu jednak zaznaczam, że nie mam pojęcia czy jest od 125 czy 250; Jest to końcówka FMF wykonana z aluminium więc rzecz jasna jest lekka; mogę zmierzyć średnicę przelotu i wysłać Ci na email fotki jeżeli byłbyś zainteresowany; Kupiłem ją na allegro za 100 zł, więc za tyle samo mogę sprzedać; Zanim do mnie dotarła mój silnik zdążył się zatrzeć i kupiłem drugą CR na części, więc końcówka mi nie potrzebna. Jeżeli chcesz to napisz na gg: 8772023-z reguły jestem niedostępny, ale zawsze odpisuje.

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » sob, 1 wrz 2007, 09:05

Założenie innej końcówki jesli chodzi o 2T nie zmieni nic w charakterystyce silnika i mocy . Jedynie dźwięk! I różnica między 125 a 250 jest niewielka w wielkości.

Autor tematu
sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: sopelnysa » sob, 1 wrz 2007, 10:10

a mocowania kocowki w yz 250 i 125 sa takie same takie same??? chodzi mi o rozstaw otworow do mocowania oraz to cienkie kolanko czy bedzie pasowac??

jankiel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 22:41
Motocykl: aReMZi tufifti K8
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: jankiel » sob, 1 wrz 2007, 23:28

Kajec pisze:Założenie innej końcówki jesli chodzi o 2T nie zmieni nic w charakterystyce silnika i mocy . Jedynie dźwięk! I różnica między 125 a 250 jest niewielka w wielkości.
Tu się chyba mylisz :) Końcówka w 2T też ma wpływ na charakterystyke, może i nie taki jak w 4T ale na pewno jest ważna... jeśli nie wierzysz to weź jakieś 2T na testy i utnij 3/4 tej rurki przed końcówką za dyfuzorem :) zobaczysz jak diametralnie zmieni się charakterystyka :]

Pozdrawiam

Motocross_Świebodzin
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 127
Rejestracja: czw, 1 wrz 2005, 22:12
Motocykl: Yz250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Motocross_Świebodzin » ndz, 2 wrz 2007, 21:47

Ja w swojej YZ mam koncówke od cwiary nic to nie zmienia uchwyty pasuja jest git
Yamaha Yz250f 06 - Zajebista Furaa:)
Yamaha Yz 125 99 - Remonty i remonty

Autor tematu
sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: sopelnysa » pn, 3 wrz 2007, 00:01

dzwonilem do rabittsport i pytalem o koncowke DEP do 250 bo maja jakas tam to koles powiedzial ze srednica rury jest niby wieksza, ryzykowac i brac ja?? czy szukac konkretnego modelu do sety??
Motocross-Swiebodzin wypowiedz sie jak to jest z ta srednica, czy obie rury nachodza na siebie tak jak w oryginale??

ttfan
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: śr, 16 maja 2007, 09:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ttfan » pn, 3 wrz 2007, 20:05

Przesadzacie z tą końcówką! Po pierwsze wiadomo, że cały układ wydechowy w 2T ma duże znaczenie, jednak to dyfuzor ma największy wpływ na charakterystykę pracy silnika; jeżeli chodzi o długość końcówki i średnicę wylotu, to jeżeli nie będzie to odbiegać dużo od oryginału to na pewno nie wpłynie na charakterystykę pracy silnika;

Motocross_Świebodzin
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 127
Rejestracja: czw, 1 wrz 2005, 22:12
Motocykl: Yz250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Motocross_Świebodzin » wt, 4 wrz 2007, 23:22

sopelnysa pisze:dzwonilem do rabittsport i pytalem o koncowke DEP do 250 bo maja jakas tam to koles powiedzial ze srednica rury jest niby wieksza, ryzykowac i brac ja?? czy szukac konkretnego modelu do sety??
Motocross-Swiebodzin wypowiedz sie jak to jest z ta srednica, czy obie rury nachodza na siebie tak jak w oryginale??
Mi elegancko pasuje wszystko miałem problem i raczej dalej go mam z tym ze nie mam gumy łączącej końcówke z dyfuzorem załozyłem wąż olejowy scisnełem opasakmi ale wypala sie po kilku konkretnych lataniach . Szukałem orginalnego łącznika ale nie mogłem znaleźc ale wszystko wchodzi jedno w drugie
Yamaha Yz250f 06 - Zajebista Furaa:)
Yamaha Yz 125 99 - Remonty i remonty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”