KTM EXC 125 2009 - zawór wydechowy nie otwiera się do końca

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
Autor tematu
Biały_mudzyn
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: śr, 31 sie 2016, 08:03
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM EXC 125 2009 - zawór wydechowy nie otwiera się do końca

Post autor: Biały_mudzyn » sob, 24 cze 2017, 19:42

Witam wszystkich,

Problem jak w temacie, czyli zawór wydechowy nie otwiera się do końca. Jeżeli chodzi o sam motor, to jest to KTM EXC 125 2009 po generalnym remoncie. Zdjęcia oraz opis możecie znaleźć tutaj: http://forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=14&t=38612

Objawy:
Lekko spóźniona reakcja zaworu na dodanie gazu, około 1 sekundy. Zawór nie otwiera się do końca po maksymalnym otwarciu przepustnicy:



Więcej zdjęć w albumie :: zdjecia zaworu i cylindra


Znak na ruchomym elemencie na maksymalnych obrotach dochodzi mniej więcej do połowy swojego zakresu.
Podczas jazdy motor ma dobry dół i średni zakres obrotów, czuć przyśpieszenie, natomiast górny zakres obrotów jest bardzo słaby. Motor ma obroty, wyje ale moc ma kiepską – w porównaniu do innych SX 125 i EXC 125 z którymi jeżdżę jest masakra.

Stator został sprawdzony, zawór jest złożony poprawnie (znaki). Natomiast nie mam pewności co do modułu zapłonowego CDI – po pierwsze nie wiem, czy jest na pewno od KTM 125, po drugie nie wiem czy jest sprawny. Na pewno jest to kokusan jak i stator i jest to oryginalny zapłon KTM – nie ma na nim po prostu naklejki z numerem części. Gaźnik jest na ustawieniach fabrycznych, dyfuzor jest prosty. Świeca i instalacja są sprawne.

Czy ktoś ma pomysł, dlaczego zawór tak się zachowuje? Czy może to być wina niesprawnego modułu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”