Wypełnienie wydechu w 4T

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wypełnienie wydechu w 4T

Post autor: P.S. » ndz, 17 sty 2016, 22:57

Moim zdaniem zastosowanie wełny stalowej na pierwsza warstwe jest spoko o ile wykonana jest z nierdzewki ,przed montażem zawsze można sprawdzić jak się zachowuje pod wpływem wody - ognia .
Kiedyś zakupiłem taką niby nierdzewną pod wpływem płomienia paliła sie jak zimne ognie :lol: nie wspominając ze korozja zarła ją pod wpływem wilgoci a ponoć była z nierdzewki :roll: .
Domowym ekonomicznym sposobem najwygodniej finansowo jest zastosować zmywaczki (tylko należy wcześniej przetestować ) na to wełna dedykowana do 4t ;(pól kg raczej ci nie wystarczy na taką tubę ) ja całość zamykałem matą szklaną rowingową stosowanoą do laminatów epoksydowych (zaleta jest taka ze po paru sezonach jak przyjdzie ci ochota wymienić wypełnienie ) to nie rozsypie się to po całym pomieszczeniu .

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wypełnienie wydechu w 4T

Post autor: Konrad96 » ndz, 17 sty 2016, 23:49

Do tłumików jest wata, a zmywaki są do garów. Masz motocykl wart kilka tysięcy to wydaj te 100zł...

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wypełnienie wydechu w 4T

Post autor: P.S. » pn, 18 sty 2016, 00:23

Konrad96 pisze:Do tłumików jest wata, a zmywaki są do garów. Masz motocykl wart kilka tysięcy to wydaj te 100zł...
Chyba delikatnie się zapędziłeś i nie czujesz sensu bo wata służy do ... nie bedę nazywał fachowo :P .Finansowo 100 zł to dwie paczki 0.5 wełny dedykowanej do 4t bez żadnych dodatków to delikatnie zbyt mała kwotoa jak mam co sezon dłubać z wypełnieniem bo albo osiągi lub decybele zdezorganizują twoje zamiary to wolę zrobić raz a porządnie i jak najmniej babrać się z tym syfem :wink: .Na przełomie kilku lat systematycznie dbając o sprzęt wypracowałem sobie taką metodę po prostu u mnie się ten patent sprawdza i tylko w tym kontekście traktuję temat :| .

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wypełnienie wydechu w 4T

Post autor: Konrad96 » pn, 18 sty 2016, 17:35

Do swojej rm jak zapakowałem watę do tłumików (nie taką o jakiej myślisz), lata już 4 tłok czyli ponad 150 mth. Brak wpływu na osiągi, nie ryczy, nie zieje ogniem i dalej wata jest tam gdzie ma być.

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wypełnienie wydechu w 4T

Post autor: P.S. » pn, 18 sty 2016, 20:50

Konrad96 pisze:Do swojej rm jak zapakowałem watę do tłumików (nie taką o jakiej myślisz), lata już 4 tłok czyli ponad 150 mth. Brak wpływu na osiągi, nie ryczy, nie zieje ogniem i dalej wata jest tam gdzie ma być.
Posiadasz świadomość ze mowa w tym temacie o wypełnieniu końcówki wydechu w 4t ?

seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wypełnienie wydechu w 4T

Post autor: seba yamaha yz » pn, 18 sty 2016, 21:04

Niw uzywałem tego ale wyglada całkiem całkiem, przewaznie uzywałem welny stalowej z obi czy innego sklepu owijałem nia ta rurke dziurkowana i wtedy owijałem wełna mineralna w 2t jezdziłem tak 2 lata i nic sie nie działo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”