Czyszczenie tłumika

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
MASAKRATOR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 114
Rejestracja: pt, 23 gru 2005, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MASAKRATOR » ndz, 14 sty 2007, 16:44

Ja myje dreumexem nazwa truck cleaner tez w litrowych bankach i od wielu lat stosuje i super w miedzy czsie stosowalem jakies inne to mi cos wypalilo albo za slaby byl a ten jest akurat . NIe stowac plynow do aluminium bo to one wlasnie wypalaja

Sokół
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: czw, 18 maja 2006, 20:00
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sokół » pn, 19 lis 2007, 19:37

Mam pytanie odnoście tego sposobu z kretem. Kupiłem preparat 98% wodorotlenku sody granulat w butelce. Czy to się nadaje czy musi być w płynie? Bo wsypałem tego prawie pół butelki napełniłem dyfuzor wodą po 2 godzinach jak wylewałem wodę to była tylko lekko brudna a w dyfuzorze dalej czarny negar. Jeśli robił to już ktoś wcześniej niej poda jakieś szczegóły
ile czasu i jak wygląda woda po zlaniu. Z góry dzięki.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re:

Post autor: amator » pn, 19 sty 2009, 00:05

no_sleep pisze:Chba najszybszym i najprostrzym sposobem jest wypalić syf palnikiem..Palnik zawsze daję z tym radę :D :D 8)
Oczywiście sprawdzone na 200 % rure dyfuzora wypala się palnikiem :D . Najlepiej do spawania acetylenowego a jak ktos nie ma dostepu to chociaz palnik gazowy (propan-butan).wypalanie zaczyna się od wejście w kolanko. Nagrzewa sie wejscie do dyfuzora wewnatrz do czerwoności :oops: az zapali się smoła (Nagar) w srodku, potem zamykamy acetylen a podajemy tylko małą ilośc tlenu do środka rury w celu podtrzymania wypalania sie nagaru nagar będzie wypalał sie sam powoli ok 1 godz az dojdzie do końca. tempertura jest wysoka wydech czerwony nie kłaść na palnym podłożu, farbe z zewnatrz tez przepali trzeba potem malowac . W przypadku palnika gazowego po zapaleniu sie nagaru wewnątrz trzeba wylot z rury skierowac w góre zeby dym mógł spokojnie sam wychodzić z dyfuzora . zaręczam sposób skuteczny . nie radze natomiast wlewania czegokolwiek do środka ( benzyna, soda kaustyczna , kret,podobne) powodzenia .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”