Honda crf450R 2010r- znikająca iskra,nierówna praca na wolnych(obroty falują),silnik gaśnie

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Awatar użytkownika
Autor tematu
Gościu12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2018, 14:27
Motocykl: Honda crf 450R 2010r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda crf450R 2010r- znikająca iskra,nierówna praca na wolnych(obroty falują),silnik gaśnie

Post autor: Gościu12 » ndz, 8 kwie 2018, 14:48

Witam, mam problem z moją hondą. Motor pracuje nierówno, ma spore wahania w obrotach na ssaniu, jak i bez. Ponadto przez jakiś czas nie miałem iskry. Wróciła dopiero, gdy wyciągnąłem całą elektrykę na zewnątrz i podłączyłem jeszcze raz. Teraz jest iskra za każdym razem ale moto i tak pali za 4-5 kopnięciem, a gdy już odpali to obroty falują i mam wrażenie, że silnik się cały trzęsie. Sprawdzałem wszystko jak w książce serwisowej i wszystkie wartości są ok, poza statorem, bo pokazuje za dużo omów (mój ma 2.1, a w książce jest 0.1-1.0). Czy to wina statora, nawet gdy mam iskrę?

Awatar użytkownika
Autor tematu
Gościu12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2018, 14:27
Motocykl: Honda crf 450R 2010r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda crf450R 2010r- znikająca iskra,nierówna praca na wolnych(obroty falują),silnik gaśnie

Post autor: Gościu12 » wt, 17 kwie 2018, 08:17

Zmieniłem stator odpaliłem motor na plaka i bajka. Motor chodził równo, ale bez tłumika. Gdy go próbowaliśmy założyć to przygasał, a gdy zgasł to znów nie mam iskry i nie mogę odpalić. Teraz wiem , że mój stator był dobry, ale problem pozostał. Próbuję załatwić kompa na podmiankę, bo myślę, że to może być to.
Piszę to, bo może ktoś ma(będzie miał) podobny problem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”