Yamaha WR 250f błąd silnika

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
adamek_jg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pt, 16 mar 2018, 14:54
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha WR 250f błąd silnika

Post autor: adamek_jg » pt, 16 mar 2018, 15:51

Witam, mam problem dotyczący układu elektronicznego w moim motocyklu.
Postaram się wszystko wam przejrzyście przedstawić, mam nadzieję, że z waszą pomocą uda m się rozwiązać mój problem.
Moim motocyklem jest Yamaha WR 250f 2017 r.

Dzień po dokładnym myciu motocykla myjką ciśnieniową (sądzę, że na pewno to jest przyczyną usterki) zapaliła się kontrolka silnika sygnalizująca swoją sekwencją kod 43; 4 długie sygnały 3 krótkie.
W książce serwisowej (do której link podaje; http://cdn.yamaha-motor.eu/owner-manual ... N_2016.pdf ) jest napisane, że jest to błąd nieprawidłowego napięcia podawanego do pompy paliwa lub wtrysku paliwa. Procedura jest opisana w kilku krokach; sprawdzić główne przekaźniki i tak dalej (proszę sprawdzić link).
Po przejrzeniu dużej ilości angielskich stron (na polskim internecie nie ma kompletnie nic) znalazłem identyczny problem ( link do tematu tutaj: https://thumpertalk.com/forums/topic/12 ... 2015-help/ ). W tym przypadku rzeczywiście problem był jedynie w przekaźniku; pomogła jego wymiana... niestety w moim przypadku wymiana przekaźnika nie pomogła.

Ważną wskazówką jest to, że główny przekaźnik jest w ciągłej pracy (nawet jak motocykl nie pracuje) co powoduje go nagrzewanie oraz całkowite wyładowanie akumulatora.

i teraz najważniejsze... kiedy odłączę przekaźnik żeby ostygł i podłącze go z powrotem, problem znika i żaden błąd nie jest sygnalizowany do czasu, kiedy motocykl przestanie pracować i jest ponownie uruchomiony, wtedy kod ponownie występuje.

Dziwny przypadek... szczególnie z tą ciągłą pracą przekaźnika. Może zwarcie spowodowane wilgocią w elektronice? kilka dni motocykl stoi w klimatyzowanym garażu i wydaję mi się, że po takim czasie wilgoć wyparowałaby i wszystko byłoby w porządku.

Proszę o podpowiedzi.

Dziękuję Adam

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha WR 250f błąd silnika

Post autor: robsztix » pt, 16 mar 2018, 19:29

Sprawdź wszystkie wtyczki i wiązki w instalacji, użyj contact sprayu. Woda może robić gdzieś zwarcie, w najgorszym wypadku będzie to uszkodzony sterownik.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha WR 250f błąd silnika

Post autor: kris514 » pt, 16 mar 2018, 22:08

Główny przekaźnik nie jest przypadkiem sterowany stacyjką? Może po prostu to wina stacyjki?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”