crf 450r 2005 brak iskry, proszę o podpowiedź

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
grimm23
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 19 lip 2014, 21:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

crf 450r 2005 brak iskry, proszę o podpowiedź

Post autor: grimm23 » pn, 17 lip 2017, 22:55

Witam, podczas ostatniej jazdy honda podczas ruszania poprostu mi zgasła, niestety juz nie odpaliła...Proszę was o pomoc w rozpoznaniu przyczyny braku iskry.Z silnika(od statora) wychodza 4 kabelki, sa one rozlozone na 2 kostki, sprawdzajac rezystancje na kablu białym z niebieskim na zakresie 2m miernik pokazal wartosc 478, po sprawdzaniu na kablu niebieskim i zielonym na zakresie 2k miernik pokazal 239, prawdzalem takze napiecie i dochodzilo ono podczas kopania do 0.4v, sprawdzalem takze rezystancje cewki dotykajac fajki oraz silnika(zera) i miernik na zakresie 20k pokazal 10.42. Nie sprawdzilem modułu poniewaz są tam 2 kostki(4+6pin) i nie wiem jak to sprawdzic.Motocykl to honda crf 450r z 2005r. Szukałem wartości rezystancji w serwisówce lecz po kilkukrotnym przeszukaniu nic nie znalazłem. Wyczytałem gdzieś na zagranicznym forum, że rezystancja statora z kabla białego i niebieskiego powinna wynosić ok.17ohm lecz ja nie potrafìę poprawnie odczytać swoich wyników. Z góry dzięki za każdą odpowiedź i pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”