YZ 125 pali świece

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
AdamKoX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 30 maja 2017, 21:09
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 125 pali świece

Post autor: AdamKoX » wt, 30 maja 2017, 21:34

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość.
Mianowicie mam problem z moją yz z 97r. babcia ale po kapitalnie kapitalnym remoncie. Zostało zrobione praktycznie wszystko i zaczą sie problem ze świecami. mianowicie strasznie szybko pali mi świece. dodam ze jezdziłem do tej pory na ngk irydowej br9eix. czyli takiej jak producent zaleca jeśli się nie mylę. Wiem ze może tu być kilka przyczyn. po pierwsze muszę sprawdzic dyszę jakie mam bo kojaży mi się że jedna jest chyba mniejsza niz powinna być. muszę zobaczyć iglice jak jest umiejscowiona i mam też w planie sprawdzić wszystkie połączenia elektryczne poczyścic i zakonserwować i dodatkowo uszczelnić izolacją aczkolwiek nie wiem czy ,ma to sens :D I tu się pojawiają moje pytania
1. Jak można sprawdzic moduł zapłonowy czy jest sprawny czy nie daje złych prądów bo tu też może tkwić problem?
2. Mam tuningowy dyfuzor i tłumik depa. Z tym że dyfuzor ma kilka wgniotek i w związku z tuningowym wydechem jakie średnice dysz byście proponowali?
3. Co myślicie o założeniu świecy o wyższej lub niższej ciepłocie? wiem że to nie jest standardowa opcja ale biorąc pod uwagę inny wydech niż seria może to wpływać na temperaturę i wszystkie parametry podczas zapłonu w cylindrze. Czytałem trochę o tych ciepłotach świec i ludzie pisali że nie raz byłą poprawa gdy zmienili o nr wyższą lub niższa. Aczkolwiek trafiali sie cudacy co wkręcali z samochodu jakiegoś i cieszyli sie że dobrze jeździ :D

Aha dodam że atak jest sprawny w 100% filtr czyszczony co jazdę i nasączany, olej leję jak na mój gust bardzo dobry bo jest to motul w stosunku 1:40

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: kris514 » śr, 31 maja 2017, 08:00

Pokaż kolor świecy, jaki model tego motula? Jeździsz po torze czy delikatnie po lesie?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
AdamKoX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 30 maja 2017, 21:09
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: AdamKoX » śr, 31 maja 2017, 13:21

Jeżdżę i po lesie i po torze i po torze który jest pod crosscantry. Czasami pyrkam czasami krece ile da radę więc moja jazda jest urozmaicona. Załącznik z świeca dodałem ale z telefony pisze bo w warsztacie jestem i nie wiem czy zrobiłem to prawidlowo

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: kris514 » śr, 31 maja 2017, 22:05

Najlepiej dodać na stronę http://www.imgur.com i podajemy tu linki do zdjęcia
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: solaris » śr, 31 maja 2017, 22:19

Świece do Twojego modelu to tak jak piszesz z ciepłotą 9:

seria -B9EG
platyna - B9EGV
iryd - BR9EIX

Skoro je 'pali/niszczy' to wychodzi, że masz za bogatą mieszankę. Ustaw inaczej iglicę. Tak swoją drogą. Czy silnik wkręca się bez problemu na maksymalne obroty?

O ile się nie mylę dysza główna w gaźniku u Ciebie powinna być 160

Autor tematu
AdamKoX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 30 maja 2017, 21:09
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: AdamKoX » śr, 31 maja 2017, 22:49

Właśnie na takiej irydowe jeżdżę. Ogarnę warsztat i gaznik wezmę pod lupe. Gdzie mogę znaleźć manualna do yz125 z 97r? Macie jakieś stronki z których można pobrać? Dodam że gaźnik mam mikuni tmx. Wydaje mi się że bardziej tu tkwie problem w elektronice czy orientujecie się jak można sprawdzić moduł i cała elektronikę czy jest ok? Dodam że na obroty wkreca się jak wściekła ;)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: kris514 » śr, 31 maja 2017, 22:53

PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: solaris » śr, 31 maja 2017, 23:13

Gdyby elektronika/moduł była wadliwa to byś nie odpalił w ogóle motocykla albo nie chodziłby poprawnie. U Ciebie definitywnie coś jest skoncone przy gaźniku - wygląda na to, że mieszance PP jest za dużo benzyny.

Autor tematu
AdamKoX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 30 maja 2017, 21:09
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: AdamKoX » czw, 1 cze 2017, 06:50

Dzięki za link do manuali ;) z tego co pamiętam to w 97 jeden rok był wypuszczany mój typ silnika i była to "przejściówka" ale zmiany wprowadzili jakieś tam nie wielkie tek że większość części jest taka sama aż chyba 2001r to podeprę się manualem z 2000r :D oczywiście jeśli sam nie znajdę nic :P

Z ta elektronika to nie koniecznie może być tak jak mówisz solaris. Kuzyn a kx250 2t miał tak że mu paliło świece i okazało się że był moduł walnięty. Co najlepsze gdzieś tam wysyłał w polskę ale w sumie nie wiem gdzie :D i mu go regenerowali. Co ja bym na śmietnik wyrzucił i kupił nowy pewnie :D

Autor tematu
AdamKoX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 30 maja 2017, 21:09
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: AdamKoX » czw, 1 cze 2017, 06:59

A i dosyłam zdjęcie świecy. Dodam ręcznikiem papierowym ją przetarłem.
Załączniki
20170531_132225.jpg
20170531_132225.jpg (326.8 KiB) Przejrzano 9027 razy
20170531_132225.jpg
20170531_132225.jpg (326.8 KiB) Przejrzano 9027 razy

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: kris514 » czw, 1 cze 2017, 07:02

Adamie, może zacznijmy od tego że świec nie pali. Może je zalewać, lub ewentualnie niszczyć. Na twoim miejscu najpierw zajął bym się gaźnikiem. Czyli gruntowne czyszczenie i sprawdzenie jego ustawień z serwisowka. Dalej nie wiemy czy świecę masz czarną i ją zwyczajnie zalewa czy białą do tego stopnia że pęka ceramika i dostaje przebicia. Orientowałeś się w cenie nowego modułu zapłonowego? Kiedyś w ktmie był to koszt rzędu 2400zł, więc chyba opłacało by się go zregenerować. Kolejnym pomysłem jaki przychodzi mi do głowy to uszkodzony uszczelniacz od strony sprzęgła. Jeśli jest wbity za głęboko to mógł zostać przyszczypany przez tulejke (miałem tak w cr 125 2006r). Kolejną opcją jest to że za luźno siedział na miejscu i mógł się wysunąć. Przystaw rękę za wydech tak by w nią uderzały spaliny i przegazuj motocykl. Jeśli ręką będzie mokra w oleju to bym szukał przyczyny w simeringu. Dalej nie wiemy jaki to rodzaj motula.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
AdamKoX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 30 maja 2017, 21:09
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 pali świece

Post autor: AdamKoX » czw, 1 cze 2017, 07:35

Zacznę od tego motula :D Motul 800 :) A co do świec i ich koloru to ostatnia była zalana i czarna. ale kiedyś przed remontem miałem akcje taka że poprzedni właściciel wsadził tą 3 elektrodowa niewiadomego pochodzenia a ja nie sprawdziłem jaka świeca tam siedzi i w tej świecy był problem taki że rozsypała się ceramika i skutkiem tego był remont silnika. Jeśli chodzi o uszczelniacze to napewno są dobrze osadzone. raczej chyba też bys się skłaniał tu w stronę gaźnika. W spisie części znalazłem przedział dysz od 330 do 370 co 10 skok a u mnie jest 320. natomiast te drugie dysze to od40 do 60 i skok co 5 a u mnie chyba jest nawet 35 ale tu nie jestem pewien tego. Więc napewno problem tkwi też w dyszach do tego iglica na maxa podniesiona i regulowana była na słuch. Więc muszę porządek zrobić z dyszami a iglice dam na środek i muszę wyszukać manuala od 97 roku żeby mieć pewność na ile stopni powykręcać regulacje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”