CRF 250 Problem z zapłonem?

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
lpg125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 23 lip 2016, 20:40
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

CRF 250 Problem z zapłonem?

Post autor: lpg125 » ndz, 24 lip 2016, 11:32

Witam, niedawno stałem się posiadaczem Hondy CRF250R z 2005r. Gdy ją kupiłem chodziła elegancko, od razu wymieniłem wszystkie płyny, oleje i wyregulowałem zawory. Przy okazji zauważyłem po świecy, że dostaje za dużo paliwa więc zmniejszyłem mieszankę do 2 obrotów śruby (było wykręcone 4 razy, teraz jest kawa z mlekiem). Wszystko chodziło dobrze do czasu aż założyłem chiński licznik mth, wiadomo z jakiego portalu aukcyjnego.

I tutaj zaczął się mój problem z motocyklem mianowicie jadąc na połowie gazu powoli sobie "pyrkając" moto szarpie, wygląda mi to na przerywanie zapłonu i ewentualne przebicie. Jadąc na pełnym gazie wszystko jest ok.

Gdy tylko problem się pojawił od razu wywaliłem ten chiński liczniczek od razu myśląc, że to jego wina. Jednak Honda dalej szarpie. Potem uznałem, że może to problem z gaźnikiem, ale regulacje nie dawały żadnego efektu. Postanowiłem przeczyścić wszystkie styki i założyć nową świecę. Problem znikł, nie na długo bo już na 2giej przejażdżce pojawił się znowu. Stąd moje przypuszczenia co do zapłonu. Świeca daje lekko czerwonawą iskrę.

Może ktoś miał podobny problem? Może coś z modułem lub cewkofajką? Nie mam doświadczenia w serwisowaniu tego typu motocykli.
Bardzo proszę o pomoc i przepraszam, że się tak rozpisałem, ale chciałem opisać wszystkie operacje jakie zaszły w moto od czasu kupna.

Awatar użytkownika
Mefiz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 120
Rejestracja: sob, 7 mar 2015, 11:20
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250 Problem z zapłonem?

Post autor: Mefiz » ndz, 24 lip 2016, 12:14

Może masz przetarty kabel i gdzieś nie łączy i dlatego tak się dzieje? Ja miałem identycznie,przewód trzymał mi się tylko tylko i objawy identyczne,posprawdzaj dobrze przewody idące do CF.
EnduroTeam
Yz250F

Autor tematu
lpg125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 23 lip 2016, 20:40
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250 Problem z zapłonem?

Post autor: lpg125 » ndz, 24 lip 2016, 14:07

Mefiz pisze:Może masz przetarty kabel i gdzieś nie łączy i dlatego tak się dzieje? Ja miałem identycznie,przewód trzymał mi się tylko tylko i objawy identyczne,posprawdzaj dobrze przewody idące do CF.
Dzięki za odpowiedź, wyciągnąłem całą wiązkę idącą od modułu i posprawdzałem łączenia miernikiem wygląda na to że kable nigdzie nie są poprzecierane. Czekam na jakieś inne pomysły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”