Licznik mth nic nie wskazuje

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Licznik mth nic nie wskazuje

Post autor: seba yamaha yz » śr, 13 lip 2016, 14:58

Witam, zakupiłem licznik mth i sprawa jest taka ze licznik jest sprawny, ale nie chce wskazywac mth na przewodzie od mojej cewki. Licznik jest sprawdzony na innym moto i jest ok. Dodam ze z cewki wychodza dwa przewody czerwony i czarny i miekkim czarnym pancerzu. Zazwyczaj jest to gruby przewod w sztywnym pancerzu i na takim przewodzie licznik dziala, nawet na kosiarce. Fotki postaram sie zamiescic wieczorem.

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Licznik mth nic nie wskazuje

Post autor: wicherek666 » śr, 13 lip 2016, 19:15

Zacznijmy od tego, że z całą pewnością te urządzenie nie liczy motogodzin, zresztą po co miało by to robić ? Uzwojenie z przewodu w który jest wyposażony licznik wykonaj tuż za fajką świecy zapłonowej, na przewodzie WN. Możesz spróbować także na fajce. Jeśli nadal licznik nie będzie wskazywał pomiarów, dorzuć jeszcze kilka zwozi lub wykonaj uzwojenie z grubszego przewodu ale z chudszą izolacją. Całość działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, może także okazać się że Twoje przewody WN są tak dobre jakościowo (posiadają np. jakiś ekran) że utrudniają indukcję napięcia w sądzie licznika.

Autor tematu
seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Licznik mth nic nie wskazuje

Post autor: seba yamaha yz » czw, 14 lip 2016, 13:30

Dzieki za odp wczoraj temat ogarnałem. Zawinalem wokol cewki i dziala pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”