Rm 125 92 Brak iskry

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: Konrad96 » czw, 23 cze 2016, 13:47

Po myciu odpalił raz. za drugim nie było już iskry. Iskra pojawia się jak wykręcę świecę i jestem w stanie mocniej zakręcić silnikiem.
Ze statora wychodzi 40-60V prądu zmiennego i pokazuje około 170 ohm.
z Czujnika położenia wału pokazuje ok 100 ohm, napięcia nie pokazuje (może miernik nie widzi takich małych wartości.
Modułu nie sprawdzałem bo raczej się nie da, Cewkę WN nie wiem jak sprawdzić. Wyłącznik działa dobrze. Masy też czyściłem.
Wygląda to jakby były jakieś straty prądu po drodze do cewki wn, albo w samej cewce. Jakieś pomysły jak to sprawdzić?

Autor tematu
Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: Konrad96 » sob, 25 cze 2016, 11:56

Nikt nic?

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: kapik69 » ndz, 26 cze 2016, 13:36

Bardzo chaotycznie to wszystko opisałeś, skoro przed myciem moto paliło, to i teraz powinno, może nie koniecznie w "prądzie" szukasz przyczyny. Jak myjesz moto myjką ciśnieniową (np. kärcher) to zdarzyć się może że w okolice gaźnika pryśniesz za mocno i woda przedostanie się do paliwa. Osusz gaźnik, wypierz i nasącz na nowo filtr powietrza.
Co do samego sprawdzania czy jest iskra, to może wyjaśnij dokładniej co rozumiesz po przez:

...i jestem w stanie mocniej zakręcić silnikiem.

:?: :?: :?:

Iskrę z tego co mnie uczono sprawdza się gdy mamy wykręconą świecę i jest ona wsadzona w fajkę i położona na jakimś elemencie motocykla z dobrą masą, ruszamy kopką kilka razy i sprawdzamy czy ona się pojawia i jaki ma kolor, ew ja ktoś ma bardziej "wprawne oko" jest w stanie zauważyć czy świeca ma przebicie.
Najprostszą metodą weryfikacji co nie działa jest podmienianie części na inne sprawne (bądź nowe) najlepiej z takiego samego motocykla. W Twoim przypadku zaczął bym od świecy, później od cewki WN (może być prawie od wszystkiego innego aby pasowała na podłączenia), później moduł, przewody, no i na końcu stator z impulsatorem, wszystko ładnie i pięknie gdy mamy dostęp do takich "zapasowych" części :?
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Autor tematu
Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: Konrad96 » ndz, 26 cze 2016, 14:59

Nie ma iskry więc przyczyna leży w prądzie.
Nie mogę nic podmienić bo nie mam skąd, świece fajke i kable podmieniałem. Cewki wn nie mogę podmienić na byle jaką bo bylejakie są na 12v a tutaj jest więcej. Iskra jest jak sprawdzam, ale tylko jeśli kopnę bardzo mocno, a gdy wkręcisz świecę to już nie kopniesz tak mocno, prawda?
Jak wkręcę drugą świece żeby kopnąć tak jakbym normalnie odpalał to świeca którą sprawdzam nie daje iskry.
Czyli tak w skrócie żeby iskra się pojawiła muszę zakręcić wałem szybciej niż jestem w stanie.

Awatar użytkownika
pawian1992
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 74
Rejestracja: sob, 14 maja 2011, 19:52
Motocykl: YZ 125 2012
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: pawian1992 » ndz, 26 cze 2016, 22:31

Porozpinaj wszystkie wtyczki i sprawdź czy są suche . Według mnie podczas mycia w którąś dostała się woda i moto gubi iskrę . Miałem tak już kiedyś u siebie . Jak ją znajdziesz i osuszysz to trzeba to lepiej uszczelnić . Ja dałem na około silikonu wokół obudowy wtyczki i jest spokój .

Autor tematu
Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: Konrad96 » ndz, 26 cze 2016, 22:41

Wszystko było rozebrane i czyszczone.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: amator » pn, 27 cze 2016, 23:34

Cewkę WN nie wiem jak sprawdzić.

Każda cewke można sprawdzić bardzo prosto .
potrzebny jest akumulator 12V chocby motocyklowy lub prostownik 12v starej konstrukcji (daje prąd na przewody bez wzbudzania)
przewód minusowy podpinasz pod rdzeń cewki a plusowym iskrzysz po przewodzie zasilającym cewke lub konektorze i to cała filozofia. na tym samym rdzeniu (masie powinna opierac sie swieca wczesniej włożona w fajkę .Iskra bedzie słabo widoczna na swiecy ale bedzie . Żeby była taka jak podczas pracy potrzebny jest kondenstator wpiety do tego ukladu ale tu chodzi tylko o sprawdzenie czy działa cewka WN a nie jak jest jakośc iskry . Jesli cięzko wypatrzec iskre doświadczenie zrób w cieniu lub półmroku. :drinkers: Jesli podajesz że iskra jest ale jak mocniej zakręcisz silnikiem to odpal na pych - niech troche popracuje i zagrzeje sie . O wynikach powiadom . :drinkers:

Autor tematu
Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 125 92 Brak iskry

Post autor: Konrad96 » śr, 29 cze 2016, 21:09

Zamieniłem cewkę na jakąś "uniwersalną" żeby zobaczyć co będzie, iskry nie było, jak zmieniłem znów na swoją oryginalną to iskra zginęła całkowicie.
Mogłem tak coś uszkodzić ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”