Yamaha yz 125 Zapłon

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
greknov
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 1 cze 2012, 21:15
Motocykl: Yamaha YZ 450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha yz 125 Zapłon

Post autor: greknov » pn, 13 cze 2016, 19:12

Witam
Posiadam Yamaha Yz 125 z 94r. uszkodzony mam zapłon a mianowicie cewki i impulsator , potrzebuje wartości cewek statora oraz impulsatora , może ktoś przewijał je na nowo to proszę podać grubość drutu oraz liczbę zwojów , jeżeli chodzi o magneto to jest tam o oznaczeniu F4T803 , takie samo jest w Kawasaki KX 125 , 250 ale i tak trudno dostać używkę jak i sam stator czy to z Yamah czy z Kawasaki , może ktoś cie coś więcej na ten temat zamienników z innych motocykli ??

Autor tematu
greknov
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 1 cze 2012, 21:15
Motocykl: Yamaha YZ 450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 125 Zapłon

Post autor: greknov » śr, 31 sie 2016, 17:21

witam ponownie
Wiem że nie piszę się postu jeden po drugim ale nikt nie odpowiada a pierwszego postu nie mogę edytować ,ale dowiedziałem się co nie co i chcę się tym podzielić i tak jeżeli chodzi o stator i cewki to stator podchodzi z kawasaki Kx 125 trzeba tylko zmienić kable z wtyczką ze starego statora z Yz , znalazłem również wartości cewek :

Brązowy - Czerwony (324-396 ohm) - duża cewka
Biały - Zielon (16-19 ohm) - mała cewka
Biało/Zielony - Biało/Czerwony (446-545 ohm) - impulsator

Jeżeli chodzi o koło magnesowe nie podejdzie z Kawasaki Kx 125 gdyż Kawasaki ma większa średnicę otworu oraz klin w innym miejscu.

Teraz jeszcze prośba jeżeli ktoś posiada Yamaha Yz 125 z 94-95r proszę o kontakt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”