słaba czerwona iskra yamaha yz 125 2002

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

słaba czerwona iskra yamaha yz 125 2002

Post autor: michallyz » sob, 20 lis 2010, 16:09

witam prosze o pomoc bo juz sie załamałem i nie mam sił do tego motoru dzisiaj podczas zakończenia sezonu z kumplami ujechałem ok 4 km i zatrzymałem sie chodziła na wolnych obrotach i zgasła i kaplica, sprawdziałem iskra- brak, na kilku świecach to samo, dobrze ze mieliśmy pare kluczyków zdjołem siedzenie, bak i rozłączyłem przycisk od gaszenia motoru i zaizolowałem kabelki iskra sie pojawiła lecz bardzo słaba koloru czerwonego motor czasami załapie ale nie odpali, czego to jest wina, podejrzewam ze poprostu wyłącznik silnika gdzieś zwarł i coś sie spaliło, pytanie co??? miał ktoś podobny problem? i teraz czy wyłaćznik silnika jest podpięty czy rozłączony to jest to samo słaba czerwona iskra
Ostatnio zmieniony ndz, 21 lis 2010, 13:14 przez michallyz, łącznie zmieniany 1 raz.

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: słaba czerwona iskra yamaha yz 125 2002

Post autor: andy2208 » sob, 20 lis 2010, 19:44

Wyłącznik raczej nic do tego nie ma i nie jest winowajcą. On w końcu do tego jest żeby zwierać i jesli piszesz, że z nim lub bez niego jest taka sama, słaba iskra, to wyłącznik jest OK. Ja bym zaczął sprawdzanie od przeczyszczenia wszystkich styków i dla pewności (chociaż piszesz, że już sprawdzałeś inne świece) zakupiłbym nową świece. Następnie sprawdził bym rezystancje cewek źródlowych, wg serwisówki oraz jakie napięcie wytwarzają.

Tu masz wycinek z serwisówki YZ 125 2002r.


A tu całą serwisówkę, jesli byś jeszcze nei miał ;)
http://www.yamahaownershandbook.com.au/ ... 199-30.pdf

Dane na temat elektyki masz na stronach 490 - 500.
Życze miłego i owocnego grzebania. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”