zapłon rm 250

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

zapłon rm 250

Post autor: ja23 » czw, 14 paź 2010, 13:33

Witam zakupiłem dziś kompletny zapłon do rm 250 http://moto.allegro.pl/suzuki-rm250-kx- ... 81784.html po załozeniu i próbach regulacji nie pojawiła się ani razu iskra. przeszperałem forum i okazało się że ten zapłon jest do 125 po różni się górną cewką z której wychodzi 1 kabel do kostki i 2 kabel to masa 125 a w 250 oby dwa kable idą do kostki.... jakieś porady co z tym fantem zrobić????? a i dodam jeszcze że magneto jest mniejsze czyli nie nachodzi do konca na wał,potrzebne są dystanse pod zapłon...
Ostatnio zmieniony pt, 15 paź 2010, 08:52 przez ja23, łącznie zmieniany 1 raz.

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: Mikser » czw, 14 paź 2010, 14:35

Kupiłeś cały komplet z modułem zapłonowym, więc nie patrz na to że na tym stojanie są inaczej połączone cewki niż na oryginale. Patrz raczej czy sam wszystko dobrze założyłeś i podłączyłeś.

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: ja23 » czw, 14 paź 2010, 17:00

A więc wszystko podłączone iskra jest tylko za mała aby moto odpalił strzela z tłumika itp wydaje mi się że podaje za małe napięcie aby wytworzyć taką iskrę wcześniej miałem ten sam problem, czy dokładne ustawienie zapłonu wzmocni iskrę??? mam też zapłon motoplat ale padł mi cewko moduł na tym zestawie jest iskra ale słaba. Morze ma ktoś taki moduł do motoplatu,a może podłącze stojan motoplatu i podłącze tą cewkę co idzie kabel bezpośrednio do świecy.tylko że z motoplatu wychodzą 2 kable a na tej cewce jest tylko 1 wejście,spróbuje jeden albo drugi kabel a jak to nie da to złącze 2 co o tym myślicie??????

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: Mikser » pt, 15 paź 2010, 10:50

Czy masz założone te dystanse pod stojan?
Z tym motoplatem daj sobie spokój, on się nie nadaje do tego motocykla z kilku powodów.
Nie kombinuj z podłączaniem modułu RM do stojana motoplat.

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: ja23 » pt, 15 paź 2010, 14:14

Na motoplacie troszkę pojeździłem lecz co jakieś 15 kilometrów przepalał mi sie cewko moduł nie wiem od czego, ten zapłon chodził dobrze w tym moto tylko 1 wada nie trzymał wolnych obrotów.Nowy zapłon który zakupiłem jest dedykowany do rm 250 i kx prawie że pasuje idealnie iskrę ma ale wydaje mi się ze za małą aby moto odpaliło, wszystkie inne przyczyny odpadają bo jest to 100%wina zapłonu a raczej za słabej iskry.Czyli kombinacja typu stojan motoplat i cewka od oryginalnego zapłonu odpada????? co w takim przypadku zrobić??? dodam że na motoplacie moto odpalało od kopa.A dystanse hmm zrobiłem tymczasowo z 2 nakrętek po każdej ze stron,magneto nie obciera o stojan itp jest miej więcej ustawione na środku magneta chyba że stojan musi być w jakimś wyznaczonym miejscu co do magneta?????

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: Mikser » pt, 15 paź 2010, 16:34

Sprawdź za pomocą lampy stroboskopowej czy iskra jest w odpowiednim momencie.
Koło magnesowe musi być na środku, więc jest ok.

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: ja23 » pt, 15 paź 2010, 17:39

No właśnie nie mam takiej lampy i nie potrafię ustawić tego punktu,kręcę magnetem we wszystkie strony i albo zwyczajnie strzeli z tłumika albo tak pie.... że aż kopkę cofa i noga ląduje na suficie :lol: czyli zapłon wystarczy przyspieszyć albo opóźnić i za hu.... nie mogę tego punktu znaleźć :( nawet gdybym znalazł ten punkt to istnieje możliwość wypalenia dziury w tłoku a tego chciał bym ominąć.W poniedziałek poszukam warsztatu gdzie ustawiają zapłony i zawiozę moto. Mógł by ktoś opisać jak ustawić taki zapłon bo przeszperałem całego neta i nigdzie nic nie znalazłem na temat tych zapłonów a zapewne komuś się takie informacje przydadzą..

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: Mikser » sob, 16 paź 2010, 16:44

Stojan nie jest przypadkiem odwrotnie założony?

pajda77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 23 kwie 2008, 19:52
Motocykl: KTM 525SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WROCŁAW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: pajda77 » sob, 16 paź 2010, 18:48

witam mam pytanie starą metodą wstępnego ustawienia zapłonu jest ustawienie górnego martwego punktu tłoka i sprawdzenie gdzie jest pasek magnetyczny koła magnetycznego proponuje sprawdzić znaki na stojanie starego zapłonu i sprawdzić czy aby na pewno nowy jest na takim samym miejscu porównać czy czasem koła magnetyczne (magneto)jest takie samo i czy wypust na klin jest w tym samym miejscu a przede wszystkim sprawdź czy czasem klin nie wypadł a co najlepsze czy go nie ścięło będę obserwował ten temat bo jestem ciekawy jaki błąd popełniłeś
jeśli nadal nie dasz sobie rady będę pisał bardzo szczegółowo metodę ustawienia zapłonu z modułem zapłonowym z kołem magnetycznym i impulsatorem

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: ja23 » sob, 16 paź 2010, 20:55

http://img156.imageshack.us/i/dsc04981s.jpg/ założony jest dobrze,kwestia tkwi w ustawieniu zapłonu czyli magneto a stojan.

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: Mikser » ndz, 17 paź 2010, 18:09

Porównaj ten nowy wirnik ze starym, czy magnesy w wirnikach są w tych samych miejscach względem otworu na klin, i czy są tej samej długości.
Jeśli są takie same, to przekręć stojan w motocyklu o 180 stopni i sprawdź jaki efekt.

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zapłon rm 250

Post autor: ja23 » ndz, 17 paź 2010, 18:17

Starego oryginału nie mam przy sobie,natomiast w motoplacie są 3 magnesy 2 tej samej długości i 1 dłuższy a w tym nowym komplecie są 2 magnesy tej samej długości :rolleyes: kręciłem we wszystkie strony stojanem i magnetem i nic to nie dało.A znaków żadnych nie widać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”