Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
xPatryKx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: wt, 23 lut 2010, 15:13
Motocykl: Honda CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: xPatryKx » śr, 29 wrz 2010, 18:48

Witam. Ma problem, miałem wytarty przewód od modułu i nie chcący go urwałem. Da się coś z tym zrobić, czy moduł do wymiany? Tak dla pewności spytam jeszcze, czy on na pewno przychodził na ten styk do ramy, jako masa? Pozdrawiam!
P.S. Czy w CR-ce może być coś takiego jak czujnik poziomu oleju?, że jak nie ma oleju w skrzyni to nie ma iskry?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: amator » czw, 30 wrz 2010, 10:10

xPatryKx pisze:Witam. Ma problem, miałem wytarty przewód od modułu i nie chcący go urwałem. Da się coś z tym zrobić, czy moduł do wymiany? Tak dla pewności spytam jeszcze, czy on na pewno przychodził na ten styk do ramy, jako masa? Pozdrawiam!
P.S. Czy w CR-ce może być coś takiego jak czujnik poziomu oleju?, że jak nie ma oleju w skrzyni to nie ma iskry?
Przewód można po dobrym oczyszczeniu polutować lutownicą pistoletową . ze stykiem do ramy ze zdjęcia nie podpowiem ale masz link do serwisówki http://www.bikebandit.com/houseofmotorc ... 0r/o/m2191 Jeszcze nikt na swiecie nie wymyślił takiego patentu że jak nie ma oleju w to nie ma iskry . :rolleyes: Tam nie ma takiego czujnika !!! :drinkers: Pozdrawiam

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: ja23 » czw, 30 wrz 2010, 14:59

UUUUU kiepska sprawa z tym kabelkiem,spróbuj nożykiem do tapet delikatnie powiększyć otworek na boki i próbuj lutować nic innego nie wymyślisz. A nowy moduł to bagatela: coś około 2-2,5 tyś zł tak jak w moim przypadku rm 250 pozdro.

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: seteman » czw, 30 wrz 2010, 15:39

ja23 pisze:UUUUU kiepska sprawa z tym kabelkiem,spróbuj nożykiem do tapet delikatnie powiększyć otworek na boki i próbuj lutować nic innego nie wymyślisz. A nowy moduł to bagatela: coś około 2-2,5 tyś zł tak jak w moim przypadku rm 250 pozdro.
popatrz na ebay.com w usa... ostatnio przeglądałem to było kilka modułów do rm250... i wcale w niepowalających kosztach.

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: ja23 » czw, 30 wrz 2010, 20:27

Może znajdzie się gdzieś taniej np:ebay.com . Ja podałem cenę z Polskiego salonu Suzuki, ja osobiście wywaliłem fabryczny zapłon i założyłem motoplat,teraz z nim mam kłopot bo średnio co 15 kilometrów przepala mi się cewka.....

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: amator » czw, 30 wrz 2010, 22:24

ja23 pisze:UUUUU .... A nowy moduł to bagatela: coś około 2-2,5 tyś zł tak jak w moim przypadku rm 250 pozdro.
Jaki moduł ? Panowie po to podałem wcześniej link do serwisówki żeby sprawdzić co z czym się je. http://www.bikebandit.com/houseofmotorc ... 0r/o/m2191 otwórz zakładkę "LEFT CRANKASE" i obejrzyj elektrykę
O czym mu podpowiadacie . Przecież moduły generalnie są w formie kostki z gniazdem wielopinowym do którego podpina się wiązkę przewodów . Jemu urwała się końcówka przewodu i na fiszce widać to wyraźnie o co chodzi .Wystarczy naprawić wiązkę przewodów a nie trzeba wymieniać modułu. :ANAL:

Autor tematu
xPatryKx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: wt, 23 lut 2010, 15:13
Motocykl: Honda CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: xPatryKx » sob, 2 paź 2010, 22:29

Ściągnąłem i posunąłem tą uszczelkę z kabli do góry i jest dojście, żeby polutować przewód. Jutro się za to wezmę. Pytałem o ten poziom oleju. Ponieważ ostatni raz jeździłem jakieś 1,5 miesiąca tamu. Moto chodziło elegancko, paliło z pierwszego kopa. Po torze zgasiłem, spuściłem olej z silnika i odwiozłem do domu. Do niedawna stał w garażu i teraz jak próbowałem go odpalić to ani widu, ani słychu iskry na świecy. Może wiecie od czego zacząć sprawdzanie? Świecę, fajkę już sprawdziłem. Pozdrawiam! 8)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: amator » sob, 2 paź 2010, 23:51

xPatryKx pisze:Ściągnąłem i posunąłem tą uszczelkę z kabli do góry i jest dojście, żeby polutować przewód. Jutro się za to wezmę. Pytałem o ten poziom oleju. Ponieważ ostatni raz jeździłem jakieś 1,5 miesiąca tamu. Moto chodziło elegancko, paliło z pierwszego kopa. Po torze zgasiłem, spuściłem olej z silnika i odwiozłem do domu. Do niedawna stał w garażu i teraz jak próbowałem go odpalić to ani widu, ani słychu iskry na świecy. Może wiecie od czego zacząć sprawdzanie? Świecę, fajkę już sprawdziłem. Pozdrawiam! 8)
No jeśli urwal ci sie przewód to chyba nie masz obwodu zamkniętego? nie?
sprawdz dodatkowy wyłącznik na kierownicy kolo sprzęgła . :mrgreen:

Autor tematu
xPatryKx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: wt, 23 lut 2010, 15:13
Motocykl: Honda CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r Urwany kabelek od modułu(masa?)

Post autor: xPatryKx » wt, 5 paź 2010, 17:17

Witam ponownie! No i wszystko jasne, aż wstyd się przyznać jaki jestem gapa. Zmylił mnie ten wolny styk do masy, a tymczasem to był najważniejszy kabelek w module, od cewki. Oczywiście naprawa tego to była formalność, posunąłem uszczelkę od kabli nieco do góry, przylutowałem z powrotem i wszystko(niestety włącznie z modułem, muszę to kiedyś poprawić) zaizolowałem szczelnie taśmą izolacyjną. Odpalił za pierwszym kopniakiem. Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam! 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”