Kawasaki KX 125

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
kotulinski
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 2 paź 2006, 19:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: nie daleko Szczecina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Kawasaki KX 125

Post autor: kotulinski » ndz, 5 lis 2006, 18:48

Witak ma ktoś na sprzedaż cewkę zapłonową (tą przy kole zamachowym)
do Kawasaki KX 125 z 90 roku? Lub może ktoś wie ile ta cewka ma zwoji? Bo muszę nawinąć nowe uzwojenie.

tomaszek100
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: śr, 16 sie 2006, 16:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: tomaszek100 » ndz, 5 lis 2006, 20:14

Więc tak ja też mialem taki sam problem w Hondzie Cr poszla cewka znalazlem wiec firme w Ostrołęce przewineli mi i wszytko ok... koszt naprawy to około 250zł. Wysłałem wszytko całą elektryke(cale te kolo magneto,tą cewke, moduł, i tą cewke drugą co na górze do ramy przykręcona wraz z fajką itd. poprostu wszystko z kablami itd.) i odrazu sprawdzili podaje namiary Zakład Elektroniki "ELSERWIS" Ul. Gomulickiego 4 07-410 Ostrołęka Tel. (0-29) 764-28-67 Tel. Kom. 502-710-158 Godz. Otwarcia Od Pn. Do Ptk. Od 9.00 do 16.00 Zadzwon i oni ci powiedzą reszte ...

Autor tematu
kotulinski
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 2 paź 2006, 19:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: nie daleko Szczecina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotulinski » śr, 8 lis 2006, 10:40

Dzięki za odpowiedź.

fgh98
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: fgh98 » śr, 8 lis 2006, 18:53

Wiesz co ostatnio na forum gdzies czytałem ktos mowił ze to robił.Pozatym nie wiem czy zwykły elektryk/elektronik albo zakład elektryczny by Ci tego nie zrobił....i chyba taniej niz 250zł.

Nie chce tym postem w zaden sposob podwazyc tekstu tomaszek100,gdyz nie ukrywam adres i mi sie przyda i juz sobie go zapisałem:))


Pozdrawiam
FGH98

cross-demons
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 112
Rejestracja: pt, 15 lip 2005, 22:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K2
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cross-demons » śr, 8 lis 2006, 19:58

Ja sam przewijałem sobie cewkę. Ale od razu mówię że nie jest to prosta sprawa. Mój tato ma serwis rtv i jest elektronikiem i trochę rzeczy z teorii mi podpowiedział, ma też znajomego co przewija silniki, to materiały izolacyjne i drut nawojowy załatwiłem sobie od niego. Niestety robienia takiej małej ceweczki nie chciał się podjąć, zresztą jak inne zakłady w moim mieście, tylko jeden powiedział że to zrobi ale chciał ponad 300 zł to go olałem. Dużo też już miałem doświadczenia bo w poprzednim moto też przerabiałem temat cewki tylko przewijał mi to koleś w zakładzie (niestety już nie pracuje) i z nim i ojcem dużo się nagłowiliśmy żeby zrobić tak żeby spowrotem się nie upalała (kwestia dobrania grubości drutu i ilości zwojów). Jak już raz poznasz budowę i parametry swojej cewki to jest mniejszy problem, najgorzej jest pierwszy raz bo cewkę trzeba rozwinąć żeby policzyć ilość zwoi i dowiedzieć się w którą stronę nawinięte są poszczególne ceweczki na stojanie, a nie jest to proste bo wszystko jest zalane żywicą i po upaleniu dodatkowo trochę przegrzane i łatwo się urywa. O nawijaniu pisałem też w tym temacie http://www.motox.com.pl/forum/viewtopic ... ight=cewka

tomaszek100
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: śr, 16 sie 2006, 16:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: tomaszek100 » śr, 8 lis 2006, 20:24

no nie wiem czy by zrobił taniej a sam nie chcialem sie do tego brać a tak mam przynajmniej pewność że szybko nie padnie a do tego sprawdzają cały komplet poprostu szybko sprawnie bez problemów tylko trzeba puźniej pamietać o przerwie bo do mnie to przysłali zrobione ja złożyłem wszystko a tu zonk nie ma iskry ja juz zdolowany a to była tylko kwestia przerwy potem znow odesłałem a gość mowił ze naprawde jest wszystko wporządku ze on prowadzi tą firme od długiego czasu i by kitu nie robił a potem znów odesłał ustawiłem dokładną przerwe i jest wszystko ok :)

tomaszek100
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: śr, 16 sie 2006, 16:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: tomaszek100 » śr, 8 lis 2006, 20:26

sory ze pisze jeden pod jednym ale sobie zobaczcie http://motox.pl/forum/viewtopic.php?t=8&highlight=cewka 3 post lulka ile on zapłacił za przewiniecie...

Yamaciek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: pt, 17 mar 2006, 16:38
Motocykl: Łajzi 450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Yamaciek » śr, 8 lis 2006, 21:28

Firma z Ostrołęki jak najbardziej godna polecenia. Parę motorków z naszego klubu ożywiła. Radzą sobie nawet z trudniejszymi tematami niż cewka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”