Oświetlenie KTM SX 125.

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Oświetlenie KTM SX 125.

Post autor: Ce eRa » czw, 27 sie 2009, 22:16

Witam.
Możliwe że zamieszczony temat nie jest odpowiedni dla danego działu ale nie mogłem znaleźć innego w którym się o tym pisze.
Mianowicie chciałbym zamontować oświetlenie w swoim SX-ie.Użytkownicy mówią że jest to niemożliwe ale mechanik mówi że mi to zrobi tylko muszę kupić sobie to coś na magneto co wytwarza prąd.Proszę oświećcie mnie w tym temacie bo jestem "ciemny" jeśli chodzi o elektrykę.Gdzie mogę dostać to coś na magneto(prawdopodobnie jakaś prądnica), jaki jest tego koszt, jak to w ogóle wygląda, jakie lampy mogę do tego podłączyć? I czy ktoś dorabiał oświetlenie w swoim moto?Podzielcie się wiedzą na ten temat.Proszę.

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oświetlenie KTM SX 125.

Post autor: pytlar » pt, 28 sie 2009, 11:12

wchodzisz sobie np tu: http://www.olekmotocykle.pl/oferta.html
i tam mają tuningowe zapłony z cewkami na światła, w dziale electro sport, electrex world, a jak coś to zadzwonic i bedziesz wyszystko wiedział... Koszta nie małe. Jak chcesz latać wieczorami po lasach to kup sobie enduro a nie crossa. Troche mniej mocy ale całkiem inna jazda i dużo tansza ;)
:)

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oświetlenie KTM SX 125.

Post autor: pawlo » pt, 28 sie 2009, 12:32

People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

Autor tematu
Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Oświetlenie KTM SX 125.

Post autor: Ce eRa » pt, 28 sie 2009, 19:43

Dużo trochę.
Mi mechanik powiedział że za 150zł można mieć w kawałkach to coś co prąd produkuje i trzeba tylko to kabelkami połączyć i będzie świeciło.A tu widze że 400 trzeba dać jak nic.
Może ktoś wie gdzie dostać tą całą cewkę produkującą prąd od jakiegoś EXC z rozbiórki bo przecież magneto jest takie samo.Powinnoby to coś działać.

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oświetlenie KTM SX 125.

Post autor: pytlar » sob, 29 sie 2009, 12:29

no nie wiem, czy magneto jest takie samo... pewnie wielkoscią i wagą sie różnią. To nie takie chop-siup z zapłonem przełożyc :] a te "Mi mechanik powiedział że za 150zł można mieć w kawałkach to coś co prąd produkuje" to można by kombinować w WSK, a nie w takim zapłonie gdzie juz tam praktycznie bez wiekszej ingerencji nic nie wejdzie...

najlepiej zamontuj bagażnik na akumulator i pod niego światła podłączyc :rolleyes: najtaniej i najszybciej :rolleyes: :twisted:
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”