Honda CR125- problem z iskrą !

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
PawelMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 30 gru 2008, 09:27
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR125- problem z iskrą !

Post autor: PawelMX » sob, 18 lip 2009, 23:28

witam. moze wiecie co moze się dziać w Crce a mianowicie: moto zgasło tak jakby zabrakło wahy. Więc rozebralem ekektryke zawiozlem do gościa i powiedział ze te cewki (nie wiem czy to sie tak napewno nazywa) za magnetem maja popalone obwody i 3ba przewinąć. Więc przewinął mi je i dzis dostalem spowtorem i czasem moto złapie ikre, prawie przez cały czas nie ma jej;/ sprawdzałem miernikiem cewka ta co wychodzi z niej przewód do fajki ma przejście czyli najprawdopodobniej jest dobra, może to wina modułu ?? A moze gość przewijająć zwalił sprawe ?? Prosze o pomoc!! Z góry dziekuje ;) PawelMX

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR125- problem z iskrą !

Post autor: Mikser » wt, 21 lip 2009, 01:38

Takich rzeczy jak moduł nie kupuje się gdy nie ma się 100% pewności, a według mnie to raczej nie będzie wina modułu. Cewka przewinięta, świecę pewnie sprawdzałeś, więc myślę że teraz najprędzej będzie to czujnik indukcyjny (tzw. impulsator), albo przetarty jakiś kabel.

Autor tematu
PawelMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 30 gru 2008, 09:27
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR125- problem z iskrą !

Post autor: PawelMX » wt, 21 lip 2009, 08:20

juz wszystko ok !!! nie ma to jak tatuś przytnie kabelek lekko i bedzie "masował" z ramą ;) jak niedotykał do ramy to byla iskra a jak dotykało to nie było ;d hehhehehe ;) ale dzieki kolego za chęci =))


temat do kosza ;))

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR125- problem z iskrą !

Post autor: seteman » wt, 21 lip 2009, 09:23

PawelMX pisze:witam. moze wiecie co moze się dziać w Crce a mianowicie: moto zgasło tak jakby zabrakło wahy. Więc rozebralem ekektryke zawiozlem do gościa i powiedział ze te cewki (nie wiem czy to sie tak napewno nazywa) za magnetem maja popalone obwody i 3ba przewinąć. Więc przewinął mi je i dzis dostalem spowtorem i czasem moto złapie ikre, prawie przez cały czas nie ma jej;/ sprawdzałem miernikiem cewka ta co wychodzi z niej przewód do fajki ma przejście czyli najprawdopodobniej jest dobra, może to wina modułu ?? A moze gość przewijająć zwalił sprawe ?? Prosze o pomoc!! Z góry dziekuje ;) PawelMX
kiedyś miałem podobny przypadek w cr125 94... niestety w tamtych czasach owszem przewijali ale przewinięcie nic nie dało. rok z tym sie bujałem i w koncu kupiłem nowy stator. ponoc w starszych modelach przewinięcie cewki nic nie dawało. raczej szukaj uzywki i nie trac czasu na przewijanie. ale zrobisz jak zechcesz

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR125- problem z iskrą !

Post autor: seteman » wt, 21 lip 2009, 14:30

nie będę z tobą dyskutował z tobą na ten temat. wtedy najprawdopodobniej na chleb mowiłeś pep... kiedys były inne czasy. cewkę przewijali mi w trzech róznych firmach. nic to nie dało. po wyjęciu swiecy iskra była jak koń a jak sie wkręciło swiecę to silnik nie zapalał... po wyjęciu mojej cewki i załozeniu drugiej od kolegi motocykl odpalał na kopa...

wiec jak nie masz do powiedzenia nic wnoszacego do dyskusji to zachowaj swoje płytkie uwagi dla siebie...

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR125- problem z iskrą !

Post autor: Mateusz_MX » wt, 21 lip 2009, 18:30

Jak ktoś ma pojęcie i cierpliwość ;P to sobie poradzi. W twojej CR'ce Paweł, któraś z cewek była już przewijana. Robił to pobliski mechanik. Ciekawe czy to ona poszła. Temat do zamknięcia, bo problem rozwiązany. Pozdrawiam!
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
PawelMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 30 gru 2008, 09:27
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR125- problem z iskrą !

Post autor: PawelMX » wt, 21 lip 2009, 23:32

wiem ze byla przewijana ;) to bylo tak przewiniete tak ze porzal sie boże ;) teraz zosalo przewiniete wszystko i powinno być ok :))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”