Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: konon312 » pn, 23 lut 2009, 16:04

Mam problem z montazem tloka wossner w mojej yz, a mianowicie nie jestem pewien jak zalozyc gorny pierscien(uszczelniajacy), nie pisze na nic T(top) tylko WOE i jest jeszcze znaczek srenicy i pisze 77. To drugie to jest zapewne rozmiar tego pierscienia, tlok ma srednice 76.96mm. Mysle ze to WOE to bedzie z niemieckiego, szukalem w slowniku, ale nic specjalnie nie znalazlem pasujacego. Prosze o pomoc.

ps. jeszcze jedno pytanie, czy musze obciac sprezynke od pierscieni zgarniajacych jezeli po zalozeniu na tlok i scisnieciu jej to tej pozycji w ktorej miala byc wejsc w cylinder jest ona na zlaczeniu okolo 2mm podwojna(nachodzi na siebie)?
pozdro

Ryjek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: pt, 5 paź 2007, 19:32
Motocykl: kilka
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sanok/ Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: Ryjek » wt, 24 lut 2009, 09:47

Powinieneś mieć znaki na pierścieniu wybite tylko z jednej strony i odpowiadają one położeniu pierścienia tymi znakami w górę. Staraj się też ułożyć pierścienie tak aby ich zamki znajdowały się w stosunku do siebie co 120 stopni (chociaż i tak ich położenie w eksploatacji się zmieni).

Autor tematu
konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: konon312 » wt, 24 lut 2009, 10:29

Ryjek pisze:Powinieneś mieć znaki na pierścieniu wybite tylko z jednej strony
Tak. Oznaczenia sa tylko z jednej strony.
Ryjek pisze:Staraj się też ułożyć pierścienie tak aby ich zamki znajdowały się w stosunku do siebie co 120 stopni (chociaż i tak ich położenie w eksploatacji się zmieni).
Jest to tlok z mocniejszym sprezaniem(high compression) i jest tylko jeden pierscien uszczelniajacy. Ustawie go mniej wiecej w tej pozycji co pisze w serwisowce, zgarniajace rowniez.

Prosze jeszcze o odp. co do tej sprezyny z pierscienia zgarniajacego :?
pozdro

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: zielorz » wt, 24 lut 2009, 10:57

Co do sprężynki to bardzo ciężko ją tam dobrze wsadzić, jednak jeśli już kilka osób stwierdzi, że się nie da i potwierdzisz tą opinie gdzieś jeszcze to uważam, że jest taka opcja. Czasem mam takie wrażenie, że niektóre tłoki Wossnera są jakby z gorszego gatunku, niedoróbki. Jeden po założeniu zaciął się na korbowodzie, trzeba było pod szlifować materiał nad sworzniem, od sprzedawcy słyszałem o tłoku, który nie miał wyciętego rowku na pierścień !!!!

Pozdrawiam

Ryjek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: pt, 5 paź 2007, 19:32
Motocykl: kilka
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sanok/ Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: Ryjek » wt, 24 lut 2009, 18:21

Co do tłoka wiem jaki jest to tłok zakładałem ostatnio wossnera u siebie w Wr, wiem też że masz jeden pierścień uszczelniający i pierścienie zgarniające ale te ostatnie składają się z dwóch pierścieni i jak to nazwałeś sprężynki. Ustaw każdy z nich na znak "mercedesa". Co do sprężynki u mnie nie zachodziły na siebie. Zadzwoń do jakiegoś serwisu i zapytaj ale raczej może tak zostać, nie powinno to mieć większego znaczenia. Jak się już dowiesz dokładnie to daj cynka.

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: weteran » wt, 24 lut 2009, 21:17

konon312 pisze:Mam problem z montazem tloka wossner w mojej yz, a mianowicie nie jestem pewien jak zalozyc gorny pierscien(uszczelniajacy), nie pisze na nic T(top) tylko WOE i jest jeszcze znaczek srenicy i pisze 77. To drugie to jest zapewne rozmiar tego pierscienia, tlok ma srednice 76.96mm. Mysle ze to WOE to bedzie z niemieckiego, szukalem w slowniku, ale nic specjalnie nie znalazlem pasujacego. Prosze o pomoc.

ps. jeszcze jedno pytanie, czy musze obciac sprezynke od pierscieni zgarniajacych jezeli po zalozeniu na tlok i scisnieciu jej to tej pozycji w ktorej miala byc wejsc w cylinder jest ona na zlaczeniu okolo 2mm podwojna(nachodzi na siebie)?
pozdro
Jeśli chodzi o pierścienie olejowe to ta sprężynka nie może zachodzić na siebie, bo te dwa cienkie pierścienie nie będą prawidłowo pracować. Nie spotkałem się również aby trzeba było skrócić tę sprężynkę raczej to nie wskazane. Dlaczego kupiłeś taki tłok ? W motocyklach Yamaha zakładam tylko oryginalne fabryczne tłoki. Uważam, że są najlepsze. Cena takiego fabrycznego tłoka na pewno nie jest wyższa niż np. takiego Wossnera. Poza tym jak już kiedyś wcześniej pisałem mając w naprawie YZ z urwanymi lub popękanymi tłokami, zawsze to były tłoki nieoryginalne. Pierścień główny załóż znakiem i rozmiarem do góry.

Ryjek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: pt, 5 paź 2007, 19:32
Motocykl: kilka
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sanok/ Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: Ryjek » wt, 24 lut 2009, 22:48

Zastanawiam się jak wygląda to nachodzenie na siebie sprężynki. Może po prostu za bardzo ją naciągasz, ma ona bowiem pewien zakres luzu. Załóż wszystkie pierścienie na tłok razem z tą sprężynką tak żeby nie zachodziła na siebie tylko schodziła się krawędziami i spróbuj go wsadzić w cylinder żeby zobaczyć czy normalnie wejdzie. :wink:

Autor tematu
konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: konon312 » śr, 25 lut 2009, 22:43

Ryjek pisze:Zastanawiam się jak wygląda to nachodzenie na siebie sprężynki. Może po prostu za bardzo ją naciągasz, ma ona bowiem pewien zakres luzu. Załóż wszystkie pierścienie na tłok razem z tą sprężynką tak żeby nie zachodziła na siebie tylko schodziła się krawędziami i spróbuj go wsadzić w cylinder żeby zobaczyć czy normalnie wejdzie
Szczerze powiem ze nie przymierzalem jeszcze tego do cylindra tylko tak na samym tloku pasowalem "na sucho". Postaram sie w najblizszym czasie zrobic foto jak to z tym jest. W sobote bede mial najprawdopodoniej reszte czesci tj szklanke zaworu na ktora juz czekam 3 tydzien :oops: i lancuszek rozrzadu i zaczne to wszystko skladac i wszystko wyjdzie jak zawsze w praniu :D

Jak co nie bedzie grac to napewno dam znac:D
pozdro

Autor tematu
konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: konon312 » czw, 26 lut 2009, 13:23

Ryjek pisze: Jak się już dowiesz dokładnie to daj cynka.
Okazalo sie ze sprezynka jest dobra :) nie wiem jak to patrzylem, ale po przymiarce do cylindra okazalo sie ze wszsytko gra. Nakierowala mnie troche informacja z tej stronki, gdzie jest narysowany ten pierscien z kolorkami i nie moze na siebie nachodzic, u mnie tez sa te kolory tylko niewyrazne :wink:

http://www.bsltruck.pl/akrtykuly/ttm_1_03.pdf

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: Fajka » czw, 26 lut 2009, 14:09

konon312 pisze:
Nakierowala mnie troche informacja z tej stronki.

http://www.bsltruck.pl/akrtykuly/ttm_1_03.pdf
Masz więcej takich stronek w języku polskim? Jak możesz podaj link do wszystkich info

Autor tematu
konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250f montaż tloka wossner.

Post autor: konon312 » czw, 26 lut 2009, 18:05

Tutaj sa artykuly z tej stronki:

http://www.bsltruck.pl/article.htm

wystarczy kliknac na ikonke PDF po prawej stronie i wyskoczy artykul.
Jak widac jest stronka o jakichs ciezarowkach czy cos takiego :roll: ale niektore artykuly moga sie sprawdzic dosc dobrze jak widac w motocyklu:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”