Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
adamswwl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 13 lut 2009, 16:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: adamswwl » ndz, 15 lut 2009, 21:33

Pytanie do znawców tego modelu. Po 2-3 minutach pracy na wolnych obrotach , kolektor wydechowy robi sie czerwony , co może być przyczyną ? Dodam, że moto dławi sie, strzeli czasami w wydech i delikatnie przerywa. Stwierdziłem luźny łańcuszek rozrządu. Czyżby rozciągnął się na tyle, ze zawór wydechowy nie domyka sie wtedy kiedy trzeba i kij ? Zawory mają odpowiedni luz,może mają wypalone gniazda przy okazji łańcuszka,lub coś z mieszanką. Pozdrawiam

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: weteran » ndz, 15 lut 2009, 22:17

To, że kolektor robi się czerwony to jest normalne zjawisko w 4T. A w twoim modelu motocykla musisz sam naciągać łańcuszek rozrządu. Chyba wiesz jak. Musisz wyczyścić dokładnie gaźnik i wymień profilaktycznie świecę.

Autor tematu
adamswwl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 13 lut 2009, 16:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: adamswwl » ndz, 15 lut 2009, 23:28

ale nie po 2-3 minutach na wolnych obrotach, jeszcze sie z czyms takim nie spotkałem. Ogolnie nie ma za duzo mocy (kolega ma crf) i jezdzi to sporo lepiej. Naciągne łancuszek i zobacze jak to bedzie. Luzny lancuszek powodował by takie objawy ?? Pozdrawiam

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: zielorz » pn, 16 lut 2009, 08:53

U mnie się jeszcze szybciej robi czerwone i jest okej ;) Te kolanka są tytanowe i one bardzo szybko łapią i oddają temperaturę.

Pozdrawiam

Autor tematu
adamswwl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 13 lut 2009, 16:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: adamswwl » pn, 16 lut 2009, 19:03

w takim razie problem kolanka juz pominmy. Powiedzcie mi jak powinny bycustawione znaku na rozrządzie. Na kole magnesowym są 2 w odstępie mniej wiecej 5mm , wyznaczają gmp, na kolach zębatych rozrządu są po 2 znaki. Na chlopski rozum w gmp powinien sie zamykac wydech i otwierac ssący, ale pomimo to dalej nie wiem ktorymi znakami sie sugerowac, bo chyba nie powinno byc tak ze na znakach mam podparty zawor. Znaki powinny zgrywać się z poziomem płaszczyzny głowicy (płaszczyzna pod dekiel) ? kolejna sprawa jest taka ze zamknąłem wszystkie zawory i doprężałem go powoli, ewidentnie było słychać jak powietrze gdzies ucieka (odpręznik rozłączony) jakby w wydech. Mozliwe ze mam wypalone gniazda. Zauwazylem dzis zee mialem zablokowana przepustniczke ciepłego ssania, czy to mozliwe ze ssanie powodowało ksztuszenie się ?? pozdro


i jeszcze jedno, czy lancuszek po naciągnięciu powinien byc napięty jak struna czy tak ze da sie delikatnie odgiąć ??

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: weteran » pn, 16 lut 2009, 23:08

Znaki ustawiamy tak jak napisałeś na równi z głowią. Zawory oby dwa zamknięte, nie jak piszesz jedne się otwierają a drugie zamykają. Łańcuch rozrządu naprężony może nie jak struna, ale dość mocno. Jeśli da się poruszać swobodnie, to jest zdecydowanie do wymiany, sprężyna napinająca nie daje rady odpowiednio go napiąć. Napinanie go konieczne prawie po każdym dniu jazdy. Co do ssania (ciepłego), to ma ono ogromny wpływ na pracę silnika. Załączone niepotrzebnie potrafi zakłócać jego prawidłową pracę. Wypalenie gniazd zaworów raczej niemożliwe (silnik daje się uruchomić na kopniaka) w motocyklu rzadko spotykane.

Autor tematu
adamswwl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 13 lut 2009, 16:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: adamswwl » wt, 17 lut 2009, 20:15

lancuszek jest na 100 % do wymiany, ustawilem znak na gole, znaki na wydechowym a na ssącym znak juz sie chowa z milimetr ponizej (nie jest to kwestia omylenia o jeden ząbek) . Motor odpala pięknie, ale przy mocnym przegazowaniu strzela w wydech (plomien leci z koncowki na jakies 30 cm). Doprężałem go dzis na zamkniętych zaworach i słychać ewidentnie jak powietrze ucieka w wydech .... chyba jednak jedno gniazdo wypaliło. Zdejme glowice w czwartek i zobacze. Szkoda tylko, że uszczelki takie drogie. Pozdrawiam :)

Autor tematu
adamswwl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 13 lut 2009, 16:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2006 kuleje i przegrzewa sie

Post autor: adamswwl » czw, 19 lut 2009, 23:22

Sprawa znowu sie zmieniła. Głowica okazala sie ok. Juz nie mam pomyslow, wątpie zeby lancuszek powodował strzały w wydech na wysokich obrotach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”