Rm-z 250 wymiana zaworów tytanowych na stalowe

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
kamilos22
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: wt, 8 gru 2009, 22:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm-z 250 wymiana zaworów tytanowych na stalowe

Post autor: kamilos22 » ndz, 11 gru 2011, 22:40

Kre_K pisze:
kamilos22 pisze:witam

zamierzam zmienić zaworki w mojej rmz 250 na stalowe z firmy Paradowscy AMP S.J.
mam problem bo nie moge znaleźć samych spreżyn.. a na tych od tytanowych ciągle luz znika..
ktoś wie gdzie kupić do stalowych zaworów??

pozdrawiam
i to jest przyklad jak RMZ'ty lapia zle opinie.
K... stary,tytanowe sprezyny do stalowek? :shock:
w olku nie mają, tylko zawory jakiś taiwan za 90pln.. mieli lepsze ale wycofali jak kolega powyżej wspomniał.
przeszedłem od słów do czynów i silnik już na stole.
okazało się że ssące stalówki mam już z dobrymi sprężynami. źle zrozumiałem poprzedniego właściciela. luzu nie było bo zawór był wykończony. wydechowe tytany również 1szt na złom sie nadaje.
zamawiam zaworki jak wspomniałem u Paradowskich a sprężyny pod nowe wydechowe zawory dorobię u jednego z krajowych producentów. jak złoże napisze jak działa, jak trzymają luz i ile wszystko kosztowało.

ps. czy ktoś ma doświadczenie z big borem w RMZ? mam selekcje D i zastanawiam sie czy nie sprawić sobie vertexa 290ccm :P kolega ma w sx-f ale pożera mu korby po 30mh..

pozdro

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm-z 250 wymiana zaworów tytanowych na stalowe

Post autor: tobiasz86 » pn, 12 gru 2011, 07:39

czy ktoś ma doświadczenie z big borem w RMZ? mam selekcje D i zastanawiam sie czy nie sprawić sobie vertexa 290ccm :P kolega ma w sx-f ale pożera mu korby po 30mh..
przed decyzją upewnij się czy dostaniesz potem tłok do tego! tzn jako osobną część, nie chodzi o komplet z cykliem, bo z tego co wiem to nie do każdego modelu idzie kupić

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rm-z 250 wymiana zaworów tytanowych na stalowe

Post autor: Mohus » pn, 12 gru 2011, 14:42

kamilos22 pisze:
Kre_K pisze:
kamilos22 pisze:witam

zamierzam zmienić zaworki w mojej rmz 250 na stalowe z firmy Paradowscy AMP S.J.
mam problem bo nie moge znaleźć samych spreżyn.. a na tych od tytanowych ciągle luz znika..
ktoś wie gdzie kupić do stalowych zaworów??

pozdrawiam
i to jest przyklad jak RMZ'ty lapia zle opinie.
K... stary,tytanowe sprezyny do stalowek? :shock:
w olku nie mają, tylko zawory jakiś taiwan za 90pln.. mieli lepsze ale wycofali jak kolega powyżej wspomniał.
przeszedłem od słów do czynów i silnik już na stole.
okazało się że ssące stalówki mam już z dobrymi sprężynami. źle zrozumiałem poprzedniego właściciela. luzu nie było bo zawór był wykończony. wydechowe tytany również 1szt na złom sie nadaje.
zamawiam zaworki jak wspomniałem u Paradowskich a sprężyny pod nowe wydechowe zawory dorobię u jednego z krajowych producentów. jak złoże napisze jak działa, jak trzymają luz i ile wszystko kosztowało.


pozdro
Zastanów sie czy warto tak ryzykować. Zawory od paradowskich są dobre ale w samochodach gdzie silniki nie są tak wysilone jak w twojej rmz-cie. Na forum.motocyklistów są opisane przypadki jak silniki w motocyklach turystycznych na tych zaworwach nie robily tysiąca km. Rozejrzyj się na ebayu za zestawem stalowych zaworów kibblewhite. Popatrz też za zaworami oem bo komplet można poniżej 300 $ dostać z wysyłką

kamilos22
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: wt, 8 gru 2009, 22:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm-z 250 wymiana zaworów tytanowych na stalowe

Post autor: kamilos22 » pn, 12 gru 2011, 16:02

Mohus pisze:
Zastanów sie czy warto tak ryzykować. Zawory od paradowskich są dobre ale w samochodach gdzie silniki nie są tak wysilone jak w twojej rmz-cie. Na forum.motocyklistów są opisane przypadki jak silniki w motocyklach turystycznych na tych zaworwach nie robily tysiąca km. Rozejrzyj się na ebayu za zestawem stalowych zaworów kibblewhite. Popatrz też za zaworami oem bo komplet można poniżej 300 $ dostać z wysyłką
[/quote]

rozmawiałem z nimi, chwalili się że robią azotowane.. m.in. dla wariatów startujących na moto na 1/4 mili gdzie silniki kręcą do 18tys/min i podobno byli zadowoleni.. a cena kusi to co tu sie bedziemy oszukiwać. po 61,5pln za szt..
jak sie któryś urwie to zrobię zdjęcia i wrzucę na forum.. no chyba że przed skokiem to sie stanie to moze być potem problem z udokumentowaniem.. twu twu..

Marcel RX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: wt, 9 maja 2006, 17:13
Motocykl: Yamaha YZF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: świdnica
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rm-z 250 wymiana zaworów tytanowych na stalowe

Post autor: Marcel RX » pt, 6 sty 2012, 20:57

i jak z tymi zaworami od paradowskich? gdzie dorwałeś spręzyny? wszystko chodzi ok?
Enduro Team Wiry..
Młode Chlopaki wielkiej pasji z ogromnymi marzeniami... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”