Suzuki RM 250 proszę o pomoc

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
trutil
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 08:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Suzuki RM 250 proszę o pomoc

Post autor: trutil » pn, 9 lut 2009, 14:24

Witam wszystkich .

Sprawa tyczy sie SUZUKI RM 1998 r. 250ccm.

1. Nie mogę znaleźć luzu. Gdy wrzucam 1 i chce dać luz ciężko go znaleźć nie ma takiego kliknięcia co to może być :?:
Skrzynia pracuje bardzo dobrze biegi wchodzą delikatnie.
2. Ciężko jest go zapalić jak jest zimny :? Kupiłem świece ngk dedykowana dla modelu 2001-2003 pochodziła 2 dni :( Teraz mam włożona świece z Kielc ISKRE 75 motor chodzi lecz tak jak pisałem ciężko go zapalić. Przerwa na świecy 0,6
Ngk katalogowa do mojego rocznika kosztuje 40zł boje sie kupić żeby znowu jej nie przepalił :?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Suzuki RM 250 proszę o pomoc

Post autor: amator » śr, 11 lut 2009, 22:44

Witam :P , zapoznaj sie z tym postem viewtopic.php?f=3&t=9760 , jest zbieżny z Twoim :!: , w twoim tez zwróc uwagę na kosz sprzegłowy. :arrow: Jesli nie to to pod koszem sprzegłowym jest ukryty mechanizm zmiany biegów( to co jest po drugiej strony dzwigienki zmiany biegów ) i tam czasami wyskakuje malutki waleczek ze sprezynki co nie pozwala w jedną strone zmienia biegów tzn> np. do góry idą w dół nie lub odwrotnie. :idea: Zeby wyjąc ten mechanizm trzeba zdjac dzwigienke zm.bi. zdjąc kosz sprz i ostrożnie delikatnie wybic oskę od zmiany biegów w strone kosza. Może tam byc jakies zabezpieczenie nie pamietam dokładnie . :idea: działaj powolo rozwaznie jak cos nie wiesz to pytaj , ale ja stawiam na kosz sperzegłowy :wink: .
Jeśli chodzi o świecę to nie ma takiej możliwości żeby sie przepaliła a ze kosztuje 40 zl to chyba z przesyłka ale warto NGK BR8EG .w końcu twoj motor to nie grabiarka :mrgreen: a czesci maja swoja cene :finga: . odnośnie palenia zapoznaj sie z tym linkiem .viewtopic.php?f=3&t=8337&start=30 Powodzonka :wink: :D

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 250 proszę o pomoc

Post autor: Gany » śr, 11 lut 2009, 23:44

co do swiec to mialem podobny problem w swojej cr....montowalem swiece i po 15 minutach juz nie dawała isktry...zamowilem br9egv -tez siadła........wkoncu kolega dal tuningowane swiece od vectry marki Brisk i jezdze do tej pory
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”