KTM 250 EXC - dusi się na wysokich obrotach

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kaes_15
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 22 gru 2008, 04:05
Motocykl: KTM 250 EXC
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM 250 EXC - dusi się na wysokich obrotach

Post autor: kaes_15 » ndz, 8 lut 2009, 12:39

Mój problem wygląda tak: Moto pali normalnie, jak jadę to wkręca się normalnie do połowy obrotów, a później przerywa, gaźnik wyczyściłem, próbowałem regulować, świeca ma dobrą iskrę, ale jest cała w czarnym nagarze. Kto ma jakieś hipotezy? Czytałem kilka tematów i wydaje mi się że może to być brudny zawór wydechowy, ktory się nie rusza. Co o tym myślicie?

grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 188
Rejestracja: pn, 24 paź 2005, 00:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poland East Side
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM 250 EXC - dusi się na wysokich obrotach

Post autor: grzesiek3210 » ndz, 8 lut 2009, 16:41

Moim zdaniem powinieneś zgłosić się do kogoś kto ma pojęcie na regulacji gaźnika.Sądząc po Twoim opisie to wygląda to tak jakby nie dostawał odpowiedniej ilości paliwa. Dla pewności możesz założyć nową świecę i sprawdzić czy nie masz gdzieś przebicia.U mnie miałem raz podobny problem gdy wyłącznik zapłonu łapał przebicie.Raz motocykl chodził raz przerywał później sam się wkręcał:D Także jest wiele opcji ale na początku zacząłbym od świecy a później szukał dalej.
Najgorsze co może Cię spotkać to brak TOTALNEGO POWERA :D

cris
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 12 lis 2008, 07:30
Motocykl: Yamaha DT 125R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wożuczyn/ okolice Tomaszowa Lub.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM 250 EXC - dusi się na wysokich obrotach

Post autor: cris » ndz, 8 lut 2009, 16:53

Skoro świeca jest w czarnym nagarze to może lejesz za dużo oleju do paliwa, simmering też może przepuszczać olej.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: KTM 250 EXC - dusi się na wysokich obrotach

Post autor: amator » ndz, 8 lut 2009, 19:28

kaes_15 pisze:Mój problem wygląda tak: Moto pali normalnie, jak jadę to wkręca się normalnie do połowy obrotów, a później przerywa, gaźnik wyczyściłem, próbowałem regulować, świeca ma dobrą iskrę, ale jest cała w czarnym nagarze. Kto ma jakieś hipotezy? Czytałem kilka tematów i wydaje mi się że może to być brudny zawór wydechowy, ktory się nie rusza. Co o tym myślicie?
Witam ,no sam sobie znalazłes przyczyne i odpowiedziałeś . właśnie zawór wydechowy jest tego przyczyna . musi się ruszac i to lekko,
Uruchom zawór i sprawdz jego sterowanie z silnika . czasami spada ciegło .Będzie dobrze . Nic nie reguluj gaznikiem. powodzenia :wink:

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM 250 EXC - dusi się na wysokich obrotach

Post autor: enduroguy » ndz, 8 lut 2009, 20:04

KTM'y maja jakos ciasno popasowane te zaworki i jak zlapie chociaz troche wilgoci to staje (mialem do czynienia z rocznikami 01<). Kiedys znajomy oddal mi exc250 05' i objawy byly dokladnie takie jak u Ciebie. Oczywiscie usmiechnalem sie i zapewnilem go, ze to bankowo zawor ;) . Ile ja sie nakombinowalem, az udalo mi sie dojsc do tego ze pekla rurka perforowana w koncowce, a cisnienie "wypchnelo" kawalek waty, w taki sposob, ze otwor na koncu mial jakies 50% przeswitu ;).
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”