yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Kyio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 05:56
Motocykl: honda cr125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: Kyio » sob, 31 sty 2009, 13:43

Witam. Jestem świeżym posiadaczem yamahy yz 250 f z 2003 roku. Na samym początku mam już problem , a mianowicie problem z obrotami silnika. Sprawa wygląda tak : odpalam silnik, obroty są w normie, niskie, lecz jak dodam gazu i puszcze to obroty nie spadają do końca. Tak samo jest w terenie, jadę i gdy puszcze gaz nie ma hamowania silnikiem, gdyż motor ma cały czas zbyt duże obroty. Rolgaz przeczyściłem, nasmarowałem i nic nie pomogło. Sądzę że to coś właśnie z gaźnikiem, lecz nie wiem, gdyż jestem zielony w tych tematach.

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: zielorz » ndz, 1 lut 2009, 11:11

Rozbierz, wyczyść gaźnik, smarem teflonowym spsikaj przepustnicę, rolki (jak odkręcisz dwa imbusy z góry i zdejmiesz tą pokrywkę) i powinno być dobrze ;) Ewentualnie doreguluj śrubą od regulacji składu mieszanki (pod komorą pływakową)

Pozdro

tomek426jg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 lis 2007, 20:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: tomek426jg » ndz, 1 lut 2009, 19:20

takie obroty mogą byc spowodowane zimnym powietrzem jeżeli jeździsz teraz czyli zima to należny przeregulowac gaznik

Autor tematu
Kyio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 05:56
Motocykl: honda cr125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: Kyio » ndz, 1 lut 2009, 20:42

Całkiem możliwe ze bede musial przestawic iglicę, ale wątpie, gdyż zapomniałem dodac ze rolgaz strasznie wolno wraca, a to oznacza ze gdzies sa jakies opory, na gazniku lub ma lince w pancerzach. Jutro sie za to wezme i sie wszystko okaże :)

Autor tematu
Kyio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 05:56
Motocykl: honda cr125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: Kyio » pn, 2 lut 2009, 15:38

ehhh, dzis rozebralem gaznik i nie widzialem tam wiekszych problemow, mimo ze rolgaz powoli wraca, to jak wroci to przepustnica tez jest w odpowiednim miejscu. Najgorsze jest to ze dzis mialem problem z odpaleniem, gdyz jak juz odpalilem po wielu probach to gdy wylaczylem ssanie to moto zgasl i juz nie chcial odpalic, i tak dwa razy. Ostatni raz gdy go odpalilem musialbyc zimny, troche pojezdzilem to w czasie jazdy strzelal bialym dymem z rury, a silnik tak jakby inaczej pracowal, moto musialem caly czas trzymac na obrotach, bo gdy stanelem to chcial zgasnac. Na koniec wrocilem do domu, puściłem gaz i moto zgasł i juz nie chcial odpalic, tak jakby palil jedynie na zimno. Czy to moze byc wina zaworow ?

tomek426jg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 lis 2007, 20:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: tomek426jg » pn, 2 lut 2009, 18:34

sprobuj go odpalic i postaraj sie przytrzymac go tak mniej wiecej na pol manetki gazu jezeli bedzie strzelac i nierówno chodzic moze to byc wina zlej mieszanki lub w najgorszym przypadku wina nie szczelnych juz zaworów. Sprobuj od dolu w gazniku masz taka srube odkrecic ja o 1/2 obrotu albo o jeden caly

Autor tematu
Kyio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 05:56
Motocykl: honda cr125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: Kyio » pn, 2 lut 2009, 19:39

hmmm, watpie zeby to byla wina mieszanki, gdyz jeszcze wczoraj i w sobote normalnie palil, tylko dzis jakies takie straszne problemy , a jedyne co robilem przy gazniku to spsikalem smarem teflonowym, wiec nie moglem nic przestawic. Chociaz z drugiej strony dzis bylo zimniej niz ostatnio, wiec kto wie, jutro zobacze, a jesli to nic nie pomoze to lece na warsztat , pewnie zawory beda do zrobienia ;/

bandita929
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pt, 19 gru 2008, 13:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: bandita929 » ndz, 15 lut 2009, 13:12

witam ja tez mam problemy z yamaha yz250f z 2002 roku :/ na zimnym pali super odkrecam kranik ssanie 3 strzały manetka 4 razy na odprezniku strzał i chodzi zagrzeje sie ciecz wyłaczam ssanie i sobie jezdze a jak zgasze po 20 min ... koniec nie chce zapalic ;( :evil: i na goracym ssaniu i tak bez zadnego powodzenia swiece wymieniałem ostatnio 3 tyg tem sam nie wiem co jej zrobic a jak jest juz taka chłodna to robie tak jak wyzej tylko bez ssania i chodzi :D jutro sprawdze luzy na zaworach moze cos byc z tym nie tak ??

Autor tematu
Kyio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 05:56
Motocykl: honda cr125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: Kyio » śr, 18 lut 2009, 15:20

hmmm, wyglada na to jakby maszyna sie za bardzo nagrzewala, masz dosyc plynu w chlodnicy ? Jeśli masz dosc plynu to mozliwe ze masz tak jak ja mialem, czyli uszczelka pod cylindrem i pod glowica na czerwony silikon, a co za tym idzie silikon zablokowal kanaly chlodzenia ( no ale ja mialem jeszcze uszczelki do wymiany ).

bilon2968
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 22:16
Motocykl: suzuki RM 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz250f 2003.Problem z obrotami, może cos z gaźnikiem

Post autor: bilon2968 » sob, 27 cze 2009, 22:27

Witam koledzy
Przyłącze się do tematu ja mam problem z rm 250 a mianowicie nie chce się wkręcić na maksymalne obroty gdy jest na luzie
a gdy jadę to się wkręca od 3 biegu normalnie tłok był wymieniony no i pluje z wydechu tak wygląda jak by była za bogata mieszanka a nawet zmieniłem dysze na mniejszą z 370na 350 i bez poprawy
Może ktoś pomóc ???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”