grubosc uszczelki pod glowice

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
duran
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 20:12
Motocykl: kawasaki kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EBR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

grubosc uszczelki pod glowice

Post autor: duran » pt, 30 sty 2009, 12:01

witam
jakiej grubosci wybrac uszczelke pod glowice? znalazlem dwie grubosci: 0,46 i 0,26... czy sa jakies roznice w uzytkowaniu miedzy nimi?

ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: grubosc uszczelki pod glowice

Post autor: ZIOM_YO » pt, 30 sty 2009, 12:27

Dwie grubości uszczelek :roll: zawsze myslałem że uszczelka pod głowice to uszczelka. Może zalezy to od modelu dokładnie sie dowiedz ale mniejsza uszczelka zmniejszy komore sprężania przez co będzie motór mocniejszy :D ...a może ta o większej wysokości jest stosowana po planowaniu głowicy ?? spytaj się sprzedawcy jeśli jest kumaty :D

Autor tematu
duran
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 20:12
Motocykl: kawasaki kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EBR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: grubosc uszczelki pod glowice

Post autor: duran » pt, 30 sty 2009, 16:54

ZIOM_YO pisze:Dwie grubości uszczelek :roll: zawsze myslałem że uszczelka pod głowice to uszczelka. Może zalezy to od modelu dokładnie sie dowiedz ale mniejsza uszczelka zmniejszy komore sprężania przez co będzie motór mocniejszy :D ...a może ta o większej wysokości jest stosowana po planowaniu głowicy ?? spytaj się sprzedawcy jeśli jest kumaty :D
sprzedawca w autoryzowanym serwisie kawasaki pytal mnie ktora grubosc... :P wiec raczej malo kumaci tam sa... :P


tez gdzies czytalem ze jak sie ta mniejsza uszczelke to poprawiaja sie osiagi... tylko jakiej grubosci uszczelke daja w zestawach na caly silnik?

sprawdzalem w spisie czesci do mojego modelu i rocznika i wlasnie ta grubsza jest opisana jako (OPT) czyli chyba opcjonalnie... ale po co dawac grubsza...?

moze ktos wie wiecej na ten temat i podzieli sie swoimi wiadomosciami

Blazejofo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 22:35
Motocykl: Yz250F 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa/ Łódz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: grubosc uszczelki pod glowice

Post autor: Blazejofo » sob, 31 sty 2009, 01:39

Dajesz grubsza wtedy kiedy np masz glowice po planowaniu i zeby np ci tlok nie dobijał do głowicy. Przynajmniej ja mialem takie jaja u siebie ale u mnie to znowu sa oringi pod glowica i trzeba bylo inaczej kombinowac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”