Sprzęgło problem??

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
radnym
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: sob, 18 paź 2008, 17:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Sprzęgło problem??

Post autor: radnym » pn, 15 gru 2008, 18:35

Witam mam problem a mianowicie sprzegło mi szarpie tzn ja mam na luzie i wrzuce jedynke to szarpnie tak troszke,to z reguły czuc najbardziej jak jest zimny silnik.Pozatym pózniej pojawia sie problem a mianowicie ciezko jest nim ruszyc poprostu jak puszczam powoli sprzegło to pewnym momencie nagle szarpnie i czesto sie zdaza ze gaśnie.Ja ogolnie sobie radze z ruszaniem acz kolwiek jest poprostu ciezko ruszyc.Jest jakis sposób zeby to wyregulowac tak zeby chodziło to płynnie.Dodam jeszcze ze naprawde puszczam wolno sprzegło a i tak szarpie.Prosze o pomoc jak sobie mam to wyeregulowac aha olej to motul 10w40 nie dawno wymieniany.

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: Gany » pn, 15 gru 2008, 19:30

mam to samo w hondzie
W momencie gdy moto jest zimny,musze trochę go przygazować zeby nie zgasl przy wbiciu biegu(jak się już rozgrzeje to jest okej).
Tez mam takie coś ze dopiero sprzęgło puszcza przy końcówce,tzn puszczasz manetke i dopiero przy końcu jest takie 2mm przed koncem ,moto zaczyna jechać.Ja się przyzwyczailem,mi to nie sprawia problemu,jednak jak ktos 1 raz na niego wsiadzie to ma problem.Ostatnio wymienialem tarcze sprzeglowe i mechaniker powiedzial ze kosz jest dobry.
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

Blazejofo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 22:35
Motocykl: Yz250F 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa/ Łódz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: Blazejofo » pn, 15 gru 2008, 19:42

To samo jest u mnie w Kx 125 tarcze nowki, olej motul transoil, kosz niema rowków, na zimnym szarpie przy ruszaniu jak cholera, wydaje mi sie ze te sprzęty tak maja. Chyba ze sprężynki do wymiany?

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: mały » pn, 15 gru 2008, 20:45

Gany, czytaj dokładnie. Nie o tym kolega pisze.
BTW. Jeśli silnik jest zimny to po wrzuceniu jedynki jest delikatne szarpnięcie - to normalne. Bywa też, że na zimnym troszkę poszarpuje. Ustawienie klamki sprzęgła, tak że łapie pod koniec też nie jest czymś dziwnym. Bynajmniej sobie palców nie gnieciesz na torze. Radnym pisze, że szarpie nawet na ciepłym silniku. Takie objawy dają wytarte rowki na koszu sprzęgłowym.

Autor tematu
radnym
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: sob, 18 paź 2008, 17:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: radnym » wt, 16 gru 2008, 15:54

Ja chciałem popytac co to moze byc czy to normalne bo jak dam komus motor to czesto ma problem z ruszaniem ja ogolnie sobie radze.Dodam ze jak motor sie rozgrzeje to jakby to troche zanika ten problem i ja sobie juz radze bez problemu,ale ogolnie mysle ze nie jest to az taki problem zeby sie tym przejmowac bo jezdzic sie da bez problemu.Dzieki za pomoc w najblizszym czasie spojrze do sprzegła i zobacze.

woytas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 182
Rejestracja: śr, 12 gru 2007, 19:55
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: woytas » wt, 16 gru 2008, 17:24

chlopaki,mialem kilka dwusuwów i w kazdym na zimnym silniku tak bylo,dajcie sie pozadnie rozgrzac sprzetowi np.odpalcie go zostawcie i pojdzie sie ubierac na moto,nawet bedzie to zdrowsze dla moto,a jezeli delikatnie szarpie nawet na cielym silniku to niema tragedii dopiero jak bedzie chcial jechac na wcisnietym sprzegle tzn ze czas juz wyminic tarcze sprzeglowe.
MX Góra Kalwaria/zapraszamy

Autor tematu
radnym
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: sob, 18 paź 2008, 17:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: radnym » wt, 16 gru 2008, 18:28

A ja mam jeszcze tak ze jak mam wrzucona jedynke i dodam dosc duzo gazu oczywiscie jak trzymam na sprzegle to motor tak minimalnie ciagnie,czy to nic złego nie oznacza??I mam takie pytanko jak to jest z rozgrzewaniem tzn jak odpale to ile mniej wiecej musi pochodzic na wolnych obrotach.Ja z reguły tak z 2 minuty go trzymam i pozniej juz normalnie cisne.Mam pytanie czy tyle wystarczy czy trzeba dłuzej???

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: mały » śr, 17 gru 2008, 00:27

woytas pisze:jak bedzie chcial jechac na wcisnietym sprzegle tzn ze czas juz wyminic tarcze sprzeglowe.
Jak kończą się tarcze sprzęgłowe to sprzęgło się ślizga. Tzn, na wciśniętym sprzęgle motocykl stoi, a jak się puszcza to nie chce jechać tylko obroty rosną.

woytas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 182
Rejestracja: śr, 12 gru 2007, 19:55
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło problem??

Post autor: woytas » śr, 17 gru 2008, 10:08

mały nietylko jest taki objaw,przy skonczonych tarczach motocykl tak ze jedzie na wcisnietym sprzegle ostatnio robile honde CR 125 chlopaczkowi jechal na wcisnietym,ani regulacja ani wymiana oleju na inny niepomogla,wyminilem tarcze i jak reką odjoł.
MX Góra Kalwaria/zapraszamy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”