RM250 '99 simmering na wale

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ghjkl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 6 gru 2008, 18:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

RM250 '99 simmering na wale

Post autor: ghjkl » ndz, 7 gru 2008, 18:10

Witam

Mam maly problem i pytanie. Opisze pokrotce sytuacje. Wczesniej bylo wszystko ok oprocz zalewania sie sprzetu po dlugin postoju przy probie odpalania. Sytuacja: ide sobie pelnym ogniem na 4 biegu juz chce wrzucac piatke a tu buuuu...... az sie zatrzzymalem. Paliwo jest wszystko niby ok, kapnalem odpalil na sekunde i zgasl, z wydechu duzy kopec dymu(bialego o ile pamietam, chyba jasny byl). Pozniej juz nie odpalil. Okazalo sie ze zapchal sie wydech, ze nie dalo sie odpalic i bylo w nim pelno oleju. Teraz jak odpale to strasznie kopci i tu pytanie: czy jezdzic az wypali olej z cylindra/wydechu i sprawdzic czy przestanie kopcic? Moze to uszczelniacz na wale i ciagnie olej ze skrzyni? Jesli tak to czy staje sie to tak nagle ? Tu najwazniejsze pytanie, czy da sie wymienic te uszczelniacze bez rozpolawiania silnika(od zewnatrz, mysle ze powinno sie dac). Gdzie i jakie kupic uszczelniacze zeby bylo ok ?

pozdro
Adam

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: RM250 '99 simmering na wale

Post autor: superpimp » ndz, 7 gru 2008, 19:11

w niektórych motorach da się a w niektórych nie nie wiem jak to w rm, ale o ile się da to należy ściągnąć dekiel od lewej strony i tam po ściągnięciu zębatki zdawczej wału, powinno się dać wydłubać stary uszczelniacz i wbić nowy. CO do wydechu to możesz go wypalić nalać benzyny ekstrakcyjnej i podpalić, oczywiście najpierw trzeba ściągnąć wydech.

Autor tematu
ghjkl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 6 gru 2008, 18:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: RM250 '99 simmering na wale

Post autor: ghjkl » ndz, 7 gru 2008, 20:44

Balbym sie go chyba podpalic ;). Z wydechem sprawa zalatwiona. Ma moze ktos info gdzie kupie dobre uszczelniacze i czy da sie to zrobic bez rozpolawiania w rm z 99 roku ?


Adam

buli
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: pt, 1 sie 2008, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: RM250 '99 simmering na wale

Post autor: buli » ndz, 7 gru 2008, 21:02

tak da rade spokojnie wymienic simmer bez rozpolawiania silnika ja 2 tyg temu wymienialem w mojej rm i nie ma z tym zadnego klopotu tylko pamietaj aby dobrze przykrecic zebatke zdawcza;) i tak simmer moze pojsc tak odrazu u mnie jechalem i mialem to samo jak ty zaczol kopcic niesamowicie na bialo i sie mulil nie chiodzil jak powinien popzdrawiam

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: RM250 '99 simmering na wale

Post autor: bulamoto » pn, 8 gru 2008, 17:50

przy wymianie nie trzeba rozpolawiac silnika, ale jezeli chcesz wymieniac od strony sprzegla, to bedziesz musial sie najpierw do niego dostac... Jezeli chcesz uszczelniacze, to daj znac na PW, albo GG bo bede zamawial rozne uszczelniacze i w dobrych cenach. Pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”