RM250Z '04 regulacja silnika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
zorak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pt, 28 lis 2008, 15:02
Motocykl: RM250Z '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolnośląskie/Świerzawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

RM250Z '04 regulacja silnika

Post autor: zorak » pn, 1 gru 2008, 10:44

witam
postanowiłem przenieść się z innego forum z uwagi iż to forum wydaje mi się bardziej rzeczowe i porady są jakby bardziej fachowe ;) ale do rzeczy...
Zmieniłem YZ 250 '94 rocznik na RM250Z rocznik 2004. Silniczek dwusuwowy miałem opanowany dość dobrze natomiast z 4T dopiero zaczynam i mam kilka pytań:
1. Czy filtr oleju znajduje się przy pompie "wody" ?? pod tym dekielkiem
2. I drugie - silniczek pracuje równo, jest mocny, nie dławi, pali wręcz na dotyk czy to zimny czy ciepły tylko ... no właśnie tylko jak go puszczę z ssania po odpaleniu to nie trzyma obrotów a jak trzyma to bardzo niskie. Troszkę go zagrzeję to ma idealne obroty, natomiast jak jest już dość dobrze zagrzany to obroty są zbyt wysokie - nie bardzo ale mimo wszystko za wysokie.
Czy regulacja gaźnika pomoże ?? Jak już pisałem silników 4T w motorach dopiero się uczę i wszelkie odp będą przydatne w tej chwili jak i w przyszłości ;)
Zawsze sobie powtarzam "Kto pyta jest głupcem przez 5 min, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie" ;)

Autor tematu
zorak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pt, 28 lis 2008, 15:02
Motocykl: RM250Z '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolnośląskie/Świerzawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: RM250Z '04 regulacja silnika

Post autor: zorak » wt, 9 gru 2008, 20:28

Panowie proszę o pomoc
jak napisałem powyżej niedawno kupiłem rmz 250 z rocznika 2004. Po zakupie wiadomo przegląd i wymiana płynów i akurat filtr oleju wyciągał mi brat i dziadyga nie pamięta z której strony była sprężynka. I tu moje pytani - czy sprężynka jest od strony dekielka czy od strony silnika/karteru ?? filterek już założyłem ale przed odpaleniem chcę się upewnić czy z odpowiedniej strony
z góry dzięki za odp
ps: mam nauczkę aby przy moto robić samemu

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: RM250Z '04 regulacja silnika

Post autor: weteran » wt, 9 gru 2008, 21:27

Pomyśl a właściwie to popatrz jak działa filtr oleju, musi przez niego wpływać i wypływać olej. Więc jeśli w pokrywce nie ma otworu do wypływania oleju (środek filtra) a jest on w karterze to filtr wkładamy otworem z gumką do środka oczywiście potem sprężynka i pokrywka. Tak przynajmniej jest w RMZ 450.

Autor tematu
zorak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pt, 28 lis 2008, 15:02
Motocykl: RM250Z '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolnośląskie/Świerzawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: RM250Z '04 regulacja silnika

Post autor: zorak » wt, 9 gru 2008, 21:41

i właśnie tej zasady się trzymałem ale chciałem się upewnić aby nie strzelić gafy. Filterek otworem z gumką do karteru, sprężynka i dekielek. Dzięki za odp.
ps: jeszcze raz dla przypomnienia - sam rozbieram sam składam bez pomocników wrrrr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”