Yz 85 nie wchodzi na obroty...

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
bedoka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 27 lis 2008, 16:48
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yz 85 nie wchodzi na obroty...

Post autor: bedoka » ndz, 30 lis 2008, 11:59

Witam, to mój pierwszy temat, chociaż już od pewnego czasu dość regularnie zaglądam na to forum .
Otóż z moją Yz mam problem. Moto kupiłem jakiś miesiąc temu i wszystko chodziło pięknie. Pewnego razu podczas jazdy motor zaczął mieć problemy z wkręcaniem się na obroty. Od tego czasu zawsze jak odpale motor i troche sobie pochodzi na wolnych obrotach -mogę pośmigać 2-3 minuty bez żadnego problemu. Silniczek wkręca się na obroty super i jest ok. Jednak po tych 2-3 minutach, kiedy moto się zagrzeje strasznie się zaczyna dusić i wogóle się nie wkręca. Mam wrażenie jakby po zagrzaniu nie dostawała odpowiedniej iskry. Zaniepokojony sprawdziłem juz: cały wydech -czy spaliny spokojnie przechodzą, odpowietrzenie baku, zmieniłem świece na inne, które dostałem od sprzedającego i na każdej problem się pojawia, prócz tego sprawdziłem kranik czy nie stawia oporu, przeczyściłem gaźnik, wymyłem filtr powietrza, cewke podłączylem od innego moto i ciągle ten sam problem.
Proszę o pomoc -jak myślicieco to może być? Bo mi się już pomysły kończą.. :|
Dodam że tłoczek ma jakies 10 motogodzin, a moto jest z 2003 roku. Dodaje na dole link z którego można ściągnąć nagranie motoru, jak się dusi po nagrzaniu.

http://wyslijto.pl/plik/tznhwqw70y

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yz 85 nie wchodzi na obroty...

Post autor: bulamoto » ndz, 30 lis 2008, 18:44

Sprawdzales czy zawory sie otwiertaja :?:

michal_dh
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 207
Rejestracja: pt, 3 paź 2008, 08:54
Motocykl: SX 250, CBR 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yz 85 nie wchodzi na obroty...

Post autor: michal_dh » ndz, 30 lis 2008, 21:21

Membrany sa ok ?
KTM SX 250 2008r

Autor tematu
bedoka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 27 lis 2008, 16:48
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz 85 nie wchodzi na obroty...

Post autor: bedoka » wt, 2 gru 2008, 14:56

Mieliście racje, to są membrany. Mam VFORCE carbonowe i się postrzępiły... Macie jakiś pomysł gdzie takie coś można dostać, albo najlepiej z czego to możnabybyło dorobić? :( Próbowałem troche przyciąć te stare, żeby zobaczyć jak się poddają obróbce i powiem że całkiem dobrze się je przycinało. Może ktoś wie gdzie można kupić takie płytki i je potem przyciąć. Może z jakiejś blaszki też by szło...?

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz 85 nie wchodzi na obroty...

Post autor: superpimp » wt, 2 gru 2008, 19:29

Idż do motocyklowego olka czy cos i zapytaj czy ma do twojego modelu jak nie zamów w serwisie cena nie jest wysoka jakos bardzo ;) , a jak ci nie bedzie odpowiadać to idź gdzie do motcyklowego i dobierz jakieś podobne (albo zapytaj czy nie mają jakichś niepotrzebnych co by oddali za czopke gruszek ;p, i sobie dopasuj brzeszczotem diamentowym.

Autor tematu
bedoka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 27 lis 2008, 16:48
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz 85 nie wchodzi na obroty...

Post autor: bedoka » śr, 3 gru 2008, 17:53

No i już załatwione :D Membrany dopasowałem od DT 80 i śmigał znakomicie. Teraz musze tylko kupic jakieś używki na allegro, bo tamte były pożyczone. Nawet powiem, że moto jakby dół na tych membrankach miało mocniejszy :D Dzięki wszystkim co doradzili :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”