cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Lord
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 15:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Post autor: Lord » sob, 29 lis 2008, 14:36

Witam

Jestem nowy na forum, i jeśli ten temat juz istniał mimo że szukałem i nie znalazłem, proszę administratora o przeniesienie wątku.

A więc, historia jest taka że, ułamał się kawałek izolatora z świecy w wewnątrz i wpadł do środka cylindra i się stało. Niewielkie dziury w tłoku i głowicy, oraz niewielkie zarysowania na powłoce cylindrycznej. Komora, tłok głowica została wyczyszczona. Motocykl pochodził około 30 minut normalnie. Na następny dzień motocykl chodził już inaczej. Zaczyna kopcić i gasnąć po niewielkim nagrzaniu. Jak jest zimny to kompresja jest dobra, jednak jak złapie temperaturę silnik dymi, potem traci kompresje i gaśnie, po czym już nie da się go odpalić do momentu gdy nie wystygnie.

Jaka może być tego przyczyna?? Proszę was koledzy o pomoc.
Z góry dziękuje.

Pozdrawiam. Lord

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Post autor: bulamoto » sob, 29 lis 2008, 15:03

Niewielkie dziury :?:

błyskawiczny
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008, 17:00
Motocykl: HONDA CRF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Post autor: błyskawiczny » sob, 29 lis 2008, 16:18

no kolego. . .
trzeba sciagnąć cała gore! dokladnie sprawdzic cylinder i dokonac pomiaru i ewentualnie zająć sie tymi rysami jakies drobne honowanie, tlok to na 100% musisz wymienic bo raczej na nim nie posmiegasz. Trzeba sprawdzic jeszcze w jakim stanie jest korbowod i jego łozyska zarówno dolne jaki i gorne no i łozyska na wale.

Autor tematu
Lord
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 15:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Post autor: Lord » sob, 29 lis 2008, 17:50

Dzisiaj zrobiłem kolejny przegląd silnika. Cylinder wypolerowałem filcem, i znacznie lepiej wygląda. Łożyska na wale są dobre, łożysko wału i sworznia też mogą być. Kompresja przy odpalaniu jak jest zimny jest w porządku, tylko potem silnik dalej zaczyna dymić i traci kompresje i gaśnie. Czym jest spowodowane to że gaśnie dopiero po chwili, po nagrzaniu się?? dlaczego po nagrzaniu się traci kompresje??

Osobiście myślałem jeszcze nad membraną, że może być uszkodzona po przez te niewielkie kawałki izolatora od świecy, nie utrzymuje kompresji w skrzyni korbowej. Czy jest to możliwe??

endriu942
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pt, 29 lut 2008, 18:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Post autor: endriu942 » sob, 29 lis 2008, 18:20

A pierścień w rowku tłoka ma luz na całym obwidzie?Może w którymś miejscu po nagrzaniu silnika blokuje się i traci kompresję.

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Post autor: plazgut » sob, 29 lis 2008, 18:53

A może puchnie ci tłok? Albo zaciera się gdzieś korbowód? Jak dodajesz gazu też gaśnie? I powiedz z ktorego roku jest moto. Skoro dymi to uszczelniacze na wale. Z nimi to jest tak, że labo powolutku ci zaczyna brac olej albo odrazu trach i wsysa całą skrzynie oleju. A gaśnie ci pewnie dlatego, że olej zarzuca na tłok. Wymien uszczelniacze i roznica powinna byc znaczna. Mam nadzieje, że filtr powietrza i gaźnik masz w dobrym stanie?
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

Autor tematu
Lord
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 15:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cr 125 po chwili gaśnie- pomocy!

Post autor: Lord » sob, 29 lis 2008, 20:51

Motocykl jest z 97 roku, gaźnik jest w dobrym stanie a filtr jest nowy.

Możliwe z tym tłokiem. Bo to było tak że jak probiło te dziury w tłoku, to wtedy zacioł/zakleszczył się pierscień w rowku tłoka i nie rozszerzał sie. Wtedy wyciagnołem pierścień, i żeby sie nie zacinał, rowek przeczyściłem deliktanie drobnym papierem sciernym, tak aby sie nie zakleszczał. Ale motocykl po tym chodził jeszcze chwile, Mozliwe jest, że jeszcze wiecej trzeba przeczyścić, aby po nagrzewaniu jak puchnie tłok to go nie zakleszczało??

jak dodam gazu to wtedy tez chce gasnąć. przy około 5 tys obrotach.

A uszczelniacze na wale pewnie wymienie dla pewności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”