Wylewa się z gaźnika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Wylewa się z gaźnika

Post autor: sebamx72 » śr, 12 lis 2008, 19:05

Siemka. Ostatnio z kumplem mielismy latać[on Derbi Senda 99'] Ale gdy odpalił maszyne to z pokrywki od przepustnicy paliwo zaczęło wyciekać normalnie ciurkiem. Moto dość dlugo stało-2 tygodnie[jak dla mnie :) ] Nie chce żeby było wrózenie ale sie pytam czy może ktoś cos takiego miał. Z góry dzieki. Pzdro
Way of Life !

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wylewa się z gaźnika

Post autor: pawlo » śr, 12 lis 2008, 19:30

moze sie tylko wodzik zblokowal ,stuknij lekko w gaznik moze pomoze
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

kfilipek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pn, 21 maja 2007, 09:52
Motocykl: RM250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wylewa się z gaźnika

Post autor: kfilipek » śr, 12 lis 2008, 19:44

Spróbuj dmuchnąć w wężyk paliwowy w stronę gaźnika jeżeli to nie pomoże to gaźnik do rozebrania i do sprawdzenia zaworek iglicowy.

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wylewa się z gaźnika

Post autor: metalbeast » czw, 27 maja 2010, 13:29

odświeżę temat,
muszę się upewnić, czy mokry wężyk przelewowy po każdej jezdzie to norma, czy wina zaworka?
Ewidentnie gubi paliwo podczas jazdy po dziurach, nie są to jakieś ogromne ilości i nie leje ciągle, ale kiedy się zatrzymam widzę że wężyk jest mokry.
Zimą robiłem gaźnik i zmniejszyłem lekko poziom na pływaku. Zaworek iglicowy wyglądał nieźle, aczkolwiek miał odciśnięty okrąg na stożku.
Wymieniać czy to, że kapie wężykiem to norma ?
BANDIT

Kabal
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 13:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wylewa się z gaźnika

Post autor: Kabal » wt, 22 cze 2010, 22:10

Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post na tym forum. Jestem Krzysiek z Wrocławia i Bóg mnie pokarał za dużym motorem jak na początek. Jeśli można podepnę się pod temat. Dzisiaj zaliczyłem małą glebę. Motor po niej odpalił bez problemu. Po jakimś czasie zauważyłem, że z wężyka przelewowego w gaźniku wylatuje paliwo, w dużych ilościach, wystarczy zabujać motorem. Po powrocie do domu na oparach zauważyłem, że spadła guma, która jest na szczycie gaźnika (w miejscu gdzie wychodzi linka gazu). Czy to mogło spowodować wyrzucanie paliwa? Z góry dzięki za pomoc. Aha, delikwent to Yamaha WR 250 Z (2t, 1994, silnik jak w YZ z tego okresu).
Edit. Przyjrzałem się, ta guma tylko osłania nakrętkę, nic tam nie ma:( na co stawiać - zawiesił/skrzywił się pływak, czy może iglica?

Marcel RX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: wt, 9 maja 2006, 17:13
Motocykl: Yamaha YZF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: świdnica
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wylewa się z gaźnika

Post autor: Marcel RX » sob, 26 cze 2010, 11:05

Witaj Kabal gdy paliwo wyleci Ci po glebie to normalne bo te gazniki sa tak stworzone i mają tyle tych wężyków odprowadzających specjalnie po to zeby w przypadku gdy motor poleci na bok odprowadzic paliwo..

a jesli Ci sie to dzieje gdy motor jest w pionie i np ugniesz kilka razy tylna zawieche albo leci w jezdzie- to tak jak koledzy pisali wczesniiej sprawdz zaworek iglicowy w gazniku ,czasami zatrzymuje sie tam jakis brud czy cos tym w style i go blokuje..

pozdrawiam
Enduro Team Wiry..
Młode Chlopaki wielkiej pasji z ogromnymi marzeniami... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”