problem z kx 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: crossmaniak » śr, 22 paź 2008, 16:38

Wymiana samych łożysk nie ma raczej sensu. Jakby już to nową korbę kupić. Ale i tak dalej nie wiesz dlaczego nie pali. Bo korba to swoją drogą.

Autor tematu
duran
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 20:12
Motocykl: kawasaki kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EBR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: duran » czw, 23 paź 2008, 16:46

crossmaniak pisze:Wymiana samych łożysk nie ma raczej sensu. Jakby już to nową korbę kupić. Ale i tak dalej nie wiesz dlaczego nie pali. Bo korba to swoją drogą.
to co w takim razie moze byc jeszcze przyczyna? na co mam jeszcze zwrocic uwage?

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: crossmaniak » czw, 23 paź 2008, 17:37

Musisz powiedziec coś więcej bo z tego co pamiętam to napisales tylko, że nie chce palic, nie wspomniales nic o kompresji i serwisowaniu. Kiedy miales robiony remont w silniku?? Bo z tą korbą to coś nie pewne. Nie wiem sprawdziles chociazby zaplon tzn. czy jest iskra, w jakim stanie jest swieca, czy czasem przerwa nie jest zbyt mala albo elektroda nie jest zaklepana. No i spr. gaźnik, filtr powietrza. pozdr

Autor tematu
duran
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 20:12
Motocykl: kawasaki kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EBR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: duran » czw, 23 paź 2008, 22:21

crossmaniak pisze:Musisz powiedziec coś więcej bo z tego co pamiętam to napisales tylko, że nie chce palic, nie wspomniales nic o kompresji i serwisowaniu. Kiedy miales robiony remont w silniku?? Bo z tą korbą to coś nie pewne. Nie wiem sprawdziles chociazby zaplon tzn. czy jest iskra, w jakim stanie jest swieca, czy czasem przerwa nie jest zbyt mala albo elektroda nie jest zaklepana. No i spr. gaźnik, filtr powietrza. pozdr
Musisz powiedziec coś więcej bo z tego co pamiętam to napisales tylko, że nie chce palic, nie wspomniales nic o kompresji i serwisowaniu. Kiedy miales robiony remont w silniku?? Bo z tą korbą to coś nie pewne. Nie wiem sprawdziles chociazby zaplon tzn. czy jest iskra, w jakim stanie jest swieca, czy czasem przerwa nie jest zbyt mala albo elektroda nie jest zaklepana. No i spr. gaźnik, filtr powietrza. pozdr
palic to palil tylko jakos dziwnie chodzil i cos stukalo... wiec go wiecej nie zapalalem, bo balem sie ze cos sie powazniejszego stanie...
co do serwisu to dokladnie nie wiem jak by serwisowany... niedawno kupilem ten motor...

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: crossmaniak » pt, 24 paź 2008, 15:54

No to nie mam pojęcia... Może te stuki to wcale nie z cylindra. W jakim stanie sa łożyska jeszcze napisz. Jak nie dojdziesz co jest grane to składaj cylek i zobacz czy stukanie jest nadal. Jak tak to oblukaj wszystko i bedziesz wiedzial czy to korba powoduje stuki. pozdr

HanYs
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: śr, 20 sie 2008, 23:51
Motocykl: Suzuki RM 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: HanYs » sob, 25 paź 2008, 17:01

Te stuki to mogla byc wlasnie luzna korba. Proponuje zalozyc nowa, bo i tak jezdzic z taka to wielkie ryzyko i jesli stuki nie ustana po wymianie korby myslec dalej co jest nie tak.

Barti
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 100
Rejestracja: czw, 30 sie 2007, 14:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Oborniki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: Barti » sob, 25 paź 2008, 17:20

Ja mialem cos podobnego przy mojej kawie. Okazalo sie ze korba byla do wyje.... i trzeba bylo jeszcze zmienic tłok. Jezeli chcesz wiedziec na 100% czy korba do wymiany czy nie to daj do jakiegos mechanika co sie zna na motorach i odrazu ci powienien powiedziec. Korba moze wyniesc ok. 400-500zł w górę a tłok ok. 400zł. Jeszcze nic pewnego ale nie zycze ci tego. Pozdro
"Wykorzystaj szansę, którą dał Ci pech"

HanYs
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: śr, 20 sie 2008, 23:51
Motocykl: Suzuki RM 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: HanYs » sob, 25 paź 2008, 19:47

Korba nie powinna miec najmniejszego luzu w gore i w dol (co innego na boki), wiec nie widze potrzeby zawozenia tego na ogledziny do mechanika, poprostu jest zuzyta i niestety trzeba wymienic. Korbowod do KX 125 mozna kupic juz za 200zl, lecz nie widze potrzeby wymiany tloka, skoro nie przyszedl jeszcze na niego czas. Do kosztow wymiany korby nalezy takze doliczyc okolo 100zl za jej przekladke, ja tyle place razem z wywazeniem walu.

Autor tematu
duran
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 20:12
Motocykl: kawasaki kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EBR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: duran » ndz, 26 paź 2008, 09:02

HanYs pisze:Korba nie powinna miec najmniejszego luzu w gore i w dol (co innego na boki), wiec nie widze potrzeby zawozenia tego na ogledziny do mechanika, poprostu jest zuzyta i niestety trzeba wymienic. Korbowod do KX 125 mozna kupic juz za 200zl, lecz nie widze potrzeby wymiany tloka, skoro nie przyszedl jeszcze na niego czas. Do kosztow wymiany korby nalezy takze doliczyc okolo 100zl za jej przekladke, ja tyle place razem z wywazeniem walu.
na allegro sa po 199zl + koszta przesylki...

i chyba sie na nia zdecyduje... jak zloze silnik to powiem czy to cos pomoglo...

szczuku
VIP
VIP
Posty: 261
Rejestracja: czw, 12 kwie 2007, 23:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: szczuku » ndz, 26 paź 2008, 23:11

Co to za korba za 200 zl? Powodzenia ja bym takiej osobiscie nie zakladal. Tylko proxx albo Hot Rods. Pozdrawiam.

Autor tematu
duran
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 20:12
Motocykl: kawasaki kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EBR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: duran » pn, 27 paź 2008, 14:24

szczuku pisze:Co to za korba za 200 zl? Powodzenia ja bym takiej osobiscie nie zakladal. Tylko proxx albo Hot Rods. Pozdrawiam.
http://allegro.pl/item467016100_motojap ... x_125.html

szczuku
VIP
VIP
Posty: 261
Rejestracja: czw, 12 kwie 2007, 23:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z kx 125

Post autor: szczuku » pn, 27 paź 2008, 18:19

Chińskie korby najgorsze co może być. Dołóż jeszcze raz tyle i kup PROXX'a będziesz miał pewność przynajmniej. Tak jak pisałem wyżej bym nigdy takiej korby nie założył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”