Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: acid » czw, 24 lip 2008, 19:26

Panowie mam taki ból . Robilem u gościa z allegro - ( Nick allegro Pipu , e-mail magor1@tlen.pl parthen@seznam.cz , nazywa się Zbigniew Burak ) regeneracje cylindra która obejmowała nowy nikasil i napawanie przegród między dużym oknem wydechowym a tymi mniejszymi , po prostu były popękane . Gość źle zrobił napawanie jednej przegrody , po czym nie uznał że to jest źle i kazał tak założyć . Wyjeździłem maksymalnie 5 baków benzyny i moto stracił kompresję . Po rozebraniu okazało się że tak mocno trze w 4 miejscach że tłok zakleszczył pierścienie. Zatarcie nie jest z mojej winy gdyz wiem jak dbać o moto nie utopiłem go w wodzie nigdy nie dostał żadnej wody w jakikolwiek sposób czy to z układu chłodzenia czy jak , nie myłem moto , a myłem go tylko przed rozebraniem silnika bo wcześniej nie było takiej potrzeby gdyż jeździłem jak było sucho , tylko ostatni dzień jak doszło do awari było po ulewie . Do mieszanki leje castrol r2 1:40 Filtr był czyściutki i nasączany castrolem do filtrów air twin , był cały nie miał dziur . Jeździłem sam i nie było mowy o zatarciu przez jakiś pył jak to sie zdarza jadąc za kimś w tumanach kurzu , jazda była lajtowa po polnych drogach zero katowania sprzętu . Wszystko było jak najbardziej zadbane , co jazdę wszystko sprawdzałem czy np nie brak jakiejś srubki czy płyn chłodniczy jest i takie tam . Moje pytanie kto pomoże wykonac ekspertyzę że cylinder jest źle zregenerowany , nie wiem jak to zrobić myślę że na początek pomiary średnicówką czy cylinder nie jest ciaśniejszy w kilku miejscach a w innych zbyt luźny?? Gość powiedział że wina zatarcia jest z mojego stylu eksploatacji . Lecz to niemożliwe . Po kłótniach z nim powiedział że mogę dać do niego cylinder na ekspertyzę i wykaże że awaria jest z mojej winy

Kuba :)
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 22 lip 2008, 20:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: Kuba :) » czw, 24 lip 2008, 20:45

Sorry, że się dołączyłem do tematu ale mam podobny problem. Mianowicie motor stracił kompresję i tłok jest na 100% do wymiany natomiast zastanawiam się co z cylindrem (obecnie ma nicasil). Proszę o ocenę stanu jego zużycia. Poza widocznym na zdjęciu małym śladem zatarcia na cylindrze, cała reszta powierzchni wygląda bardzo dobrze. Czy można zaryzykować i założyć tylko nowy tłok do tego cylindra a dopiero przy kolejnej wymianie tłoka (za około 60 moto godz.) oddać cylinder do przetulejowania lub do nałożenia nowego nicasilu???

Pomiary zostały zrobione profesjonalnym urządzeniem FARO CAM2 pomiary średnicy cylindra i wyniki są następujące :


Zaraz przy głowicy 54,016mm +/-0,007mm
Powyżej okna wydechowego 54,026mm +/-0,013mm
Na wysokości okna wydechowego 54,040mm +/-0,022mm
Poniżej okna wydechowego 54,015mm +/-0,010
Odchyłka na płaszczyźnie głowica-cylinder 0,013mm

Jaki rozmiar tłoka zalecacie

A 53,93mm
B 53,94mm
C 53,95mm
D 53,96mm
E 53,97mm


I czy kupic jedno czy dwu pierścieniowy

A i jakiej firmy?

[http://autokacik.pl/files/281107710-IMG_0002a.jpg]
[http://autokacik.pl/files/281107713-IMG_0006a.jpg]
[http://autokacik.pl/files/281107716-IMG_0008a.jpg]
[http://autokacik.pl/files/281107717-IMG_0016a.jpg]

Dzięki z góry za pomoc.

Autor tematu
acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: acid » czw, 24 lip 2008, 21:33

Wybór należy do ciebie co zrobisz i na co cie stać Ty nie masz przypadkiem wciśniętej tulei żeliwnej , na jednym zdjęciu wygląda jakby tuleja zaszła lekko rdzą Co do tłoka to to wygląda jakby ktoś go ciągał za samochodem po asfalcie na sznurku . Już przed 30 motogodzinami powinien być wymieniony , chyba latałeś na nim z 60 godzin a to niedopuszczalne w dwusuwie . Po około 25 motogodzinach powinienes skontrolować tłok i zobaczyć czy ma mniej więcej w dobrym stanie rowki mające za zadanie utrzymywac film olejowy jak tak to dalej chulasz , pod warunkiem że jest to kuty tłok bo z odlewanym bym 30mth nie przekraczał To jakiś starszy motorek sądząc po budowie cylindra ?

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: plazgut » pt, 25 lip 2008, 02:28

Acid a może pójdź do serwisu autoryzowanego bądź jakiegoś dobrego warsztatu albo do rzeczoznawcy - obojętne, byle byś znalazł kogoś kto ci wystawi taką ekspertyze i się pod nią podpisze. Wtedy możesz pójsc do goscia z tym papierkiem. Bo nikt kto nie ma uprawnień nie wystawi ci żadnego wartościowego dokumentu.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

Kuba :)
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 22 lip 2008, 20:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: Kuba :) » pt, 25 lip 2008, 09:06

Motor to yamaha yz 125 2003r. A co do tłoka to nie wiem ile był jeżdżony... Bo stało mi się to od razu po kupnie :/ Chyba zaryzykuje z sama wymiana tłoka. A co do powłoki to na pewno ma nicasil.

Dobrze by było jak by mi ktoś jeszcze polecił jaki rozmiar tłoka wybrać.

Dzięki z góry.

Autor tematu
acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: acid » pt, 8 sie 2008, 21:49

Założyłem z powrotem cylinder , uprzednio podszlifowałem rowki na pierścienie w miejscach w których się zakleszczały i hulam dalej na razie nic się nie dzieje . Wiem wiem ryzyko jest duże ale nie mam teraz hajsu na remont .
Co do tłoka to pasuje się na 0,05 luzu

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: plazgut » sob, 9 sie 2008, 00:10

Hmm... no ryzykowne to jest ale jeśli delikatnie to zrobiles i dobrze to powinno hulac. Gorzej gdybys wybrał za duzo materiału bo wtedy moze ci pierscien wyleciec z kanału. Oby ci śmigał.

A tak w ogole wczoraj mi fotoradar zdjecie blysnal wiec tez sie musze obyc bez remontu :(
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

Autor tematu
acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kto pomoże w ekspertyzie cylindra ?

Post autor: acid » sob, 9 sie 2008, 12:47

Tak tak plazgut nie jestem laikiem i wiem co robię choć wszyscy popełniają błędy myślę że go teraz nie popełniłem .
edit . Motor gania do dzisiaj - styczeń 2010 nie wiem co sie w cylindrze dzieje bo jeździ nim mój kumpel ale do tej pory nic sie nie działo i latał bez awarii .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”