PRZEKłADKA SILNIKA Z CR do CRM ??... czy to sie uda??:):)

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Dzwonek17
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 16 mar 2008, 15:49
Motocykl: Honda CRM 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koniecpol/Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

PRZEKłADKA SILNIKA Z CR do CRM ??... czy to sie uda??:):)

Post autor: Dzwonek17 » śr, 23 lip 2008, 11:25

Witam, nie wiedzialem za bardzo gdzie wrzucic ten temat ... i postanowilem go dac tu :)

Zastanawialem sie czy dalo by rade wlozyc do Hondy CRM silnik od CR 125 albo 250??... 250ccm by mi bardziej odpowiadalo :) bo by byla moc, a do tego moto z rejestracja tylko mam dylemat, czy gabaryty silnika od CR 125 lub 250 sa zblizone do gabarytow silnika od CRM/NSR??

Chodzi mi o to czy nie trzeba by duzo zmieniac w uchwytach itd by taki silnik osadzic w rame od CRM??

WG mnie bylby to dobry patent na moto z homologacja i duuuuuza moca :D takie 250 to by juz chyba jezdzilo :)??... wypowiadajcie sie co sadzicie, czy dalo by rade takie cos zrobic??:) moze jakies wymiary silnika co jeszcze trzeba by bylo wziasc z orginalnej cr do CRM zeby to zagadalo??

A silnik to chyba nie bylo by problemu dostac bo sporo takich moto jest na czesci :)

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PRZEKłADKA SILNIKA Z CR do CRM ??... czy to sie uda??:):)

Post autor: dj_michael » śr, 23 lip 2008, 16:43

Pytanie tylko czy konstrukcja moto wytrzymalaby moc 250tki.Szczerze powiedziawszy bez przerobek to sie na pewno nie da..

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PRZEKłADKA SILNIKA Z CR do CRM ??... czy to sie uda??:):)

Post autor: crossmaniak » śr, 23 lip 2008, 17:06

Gabarytowo to wpakowałbyś raczej silnik sety (250 ma troche wiekszy). Ja wiem czy to opłaca ci się robić?? Taka 250 to też za daleko sie nie wybierzesz. Ja też myślałem o przekładce do rx'a, ale to inna sprawa... Full musi być osadzony w mocnej konstrukcji, no i napęd też byś musiał chyba zmienić. Nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup jakiejs ramy na kołach od full crossa i do tego silniczka z takiej cr. Bys miał fulla składaka (przynajmniej byś wiedział na czym latasz). pozdr

Autor tematu
Dzwonek17
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 16 mar 2008, 15:49
Motocykl: Honda CRM 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koniecpol/Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PRZEKłADKA SILNIKA Z CR do CRM ??... czy to sie uda??:):)

Post autor: Dzwonek17 » śr, 23 lip 2008, 18:36

wg mnie rama chyba wytrzyma :) ale w sumie o wiele wieksza rama nie jest w 250 niz 125 przynajmniej tak mi sie wydaje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”