Uszczelniacze do amortyzatorów

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: crossmaniak » pn, 4 sie 2008, 19:06

No olej 10w40 moim zdaniem bedzie najlepszy :wink: 5 może być zbyt rzadka. Jeśli nie masz serwisówki to wlej od 500ml w zwyż (jeśli kupisz pojemnik 1l to wlej 500ml i powinny chodzić dobrze :wink: ). No za nieprzeciekanie oleju odpowiedzialny jest simmering na wale od strony sprzęgła :wink:. Jeśli jest ok to nie musisz sie za niego brac :axe: bo moze byc z nim troche kłopotu :roll: . Otóz niektóre kartery są zaprojektowane w ten sposób, że silnika nie trzeba rozpoławiać by wyciągnąc simmering. W niektórych jednak trzeba to zrobić. Jeśli podejmiesz się takiej wymiany, to wymień przy okazji łozyska. pozdr :wink:

Autor tematu
crasch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 359
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 19:51
Motocykl: zielony monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kuj-Pom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: crasch » pn, 4 sie 2008, 22:32

jasne, ale jeżeli chodzi o sprzęgło to muszę dokonać wymiany tylko sam nie wiem czego bo mam mokrą klamkę sprzegła od spodu od oleju. Znajomy mi to zrobi tylko chciałby wiedzieć za co miałby się zabrać.

Co do oleju do lag to ok poleje 500 ml jakby co ale takie pytanko, skoro ma być 10W40 - ma być to jakiś specjalny olej?

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: superpimp » pn, 4 sie 2008, 22:37

tak najlepiej zalej fork oil motula :) musi ci pisac fork oil czyli ze do amortyzatorów. aha mam pytanie ile cie policzyli za te uszczelniacze jesli mozna wiedziec?? mam tez ata z 99 i mi prawa laga zaczela lac (wiem ze odrazu robic dwie)

Autor tematu
crasch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 359
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 19:51
Motocykl: zielony monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kuj-Pom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: crasch » pn, 4 sie 2008, 22:59

Okej, teraz tylko tak dla pewności, to będzie odpowiedni olej do moich lag? Pytam się, bo pisze, że do USD a ja mam klasyczne zawieszenie jeszcze i nie wiem czy to coś 'robi'.
Link:
http://allegro.pl/item409208124_olej_mo ... edium.html

swiatex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 113
Rejestracja: pn, 12 mar 2007, 20:22
Motocykl: crf 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: swiatex » wt, 5 sie 2008, 09:47

Może się myle ale to nie ma znaczenia. Nie jest jednak zbyt gęsty?

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: acid » wt, 5 sie 2008, 10:00

crossmaniak pisze:Ja zapodałem do lag fork oil motula (10w40) jest ok :wink: polecam :) pozdr
Nie wiem ale nie słyszałem żeby lać do lag 10w40 to jest nieprzystosowany olej
Crash masz od tego gogle i stare tematy na forum , tyle masz postów chyba wiesz jak działa forum . Simeringi czy klocki ham. to najbardziej dostępne rzeczy a ty szukasz jakby nie wiem co to było . W katach lagi maja podobna budowę w większości są identyczne .
Co do oleju to nalej np castrola fork oil 10w , a simeringu z silnika jak nie możesz wyjąć bez rozpoławiania to trochę perswazji i wyjmiesz tylko pokmiń trochę

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: crossmaniak » wt, 5 sie 2008, 11:39

acid pisze:
crossmaniak pisze:Ja zapodałem do lag fork oil motula (10w40) jest ok :wink: polecam :) pozdr
Nie wiem ale nie słyszałem żeby lać do lag 10w40 to jest nieprzystosowany olej
Crash masz od tego gogle i stare tematy na forum , tyle masz postów chyba wiesz jak działa forum . Simeringi czy klocki ham. to najbardziej dostępne rzeczy a ty szukasz jakby nie wiem co to było . W katach lagi maja podobna budowę w większości są identyczne .
Co do oleju to nalej np castrola fork oil 10w , a simeringu z silnika jak nie możesz wyjąć bez rozpoławiania to trochę perswazji i wyjmiesz tylko pokmiń trochę
Acid jak olej fork oil (10w) może nie być przystosowany do amortyzatorów. Juz nie pamietam dokładnie, ale ten motul co zalałem to chyba ten sam co z aukcji allegro. Moim zdaniem 10 jest najlepsza... Co do tego 10w40 to chyba pomyliłem oznaczenie (myślałem, że oprócz 10w jest jeszcze 40). pozdr

Autor tematu
crasch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 359
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 19:51
Motocykl: zielony monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kuj-Pom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: crasch » wt, 5 sie 2008, 18:42

acid pisze:
crossmaniak pisze:Ja zapodałem do lag fork oil motula (10w40) jest ok :wink: polecam :) pozdr
Nie wiem ale nie słyszałem żeby lać do lag 10w40 to jest nieprzystosowany olej
Crash masz od tego gogle i stare tematy na forum , tyle masz postów chyba wiesz jak działa forum . Simeringi czy klocki ham. to najbardziej dostępne rzeczy a ty szukasz jakby nie wiem co to było . W katach lagi maja podobna budowę w większości są identyczne .
Co do oleju to nalej np castrola fork oil 10w , a simeringu z silnika jak nie możesz wyjąć bez rozpoławiania to trochę perswazji i wyjmiesz tylko pokmiń trochę
Zamówiłem olej 5W (Motula), zaleje po 350 ml do lagi - tak będzie najlepiej, dowiedziałem się od znajomego.

Acid - kolego, mam pojęcie jak forum działa, udzielam się na forach internetowych od 2003/2004 roku, z czego wieloma sam zarządzałem i administrowałem. Zajmowałem się webmasteringiem swego czasu, więc proszę, nie rób ze mnie idioty, bo ja Ci mogę wytknąć dużo więcej w tej kwestii.

Forum internetowe jest po to by dyskutować na różne tematy, rozumiem, że mogły pojawić się takie wątki ale one mi nie pomogły. Gdyby każdy myślał tak jak ty to forum by umarło, bo nikt by nie mógł się udzielać.

Co do mojego problemu to co w tym dziwnego, że zacięcie szukałem głupich uszczelniaczy? Kolego, nie mogłem ich znaleźć, to bardzo nietypowy rozmiary, to zapytałem się na forum, dzwoniłem w różne miejsca i nigdzie nie mieli, dopiero dealer KTM mi je ściągnął bez problemu, co prawda to prawda mogłem od razu z nimi się skontaktować. Nie pomyślałem, że jest taki dobry serwis KTMa na terenie naszego kraju.

To tak drogą wyjaśnienia, bo ciągle się mnie czepiasz.

-------------------

Ok, sprawę z uszczelniaczami i olejem mamy załatwioną.
Teraz zastanawia mnie tylko to sprzęgło - klamka/dźwignia sprzęgła od spodu jest mokra od oleju, czy tam jest jakaś uszczelka czy coś którą należało by wymienić?

Sorry, że tyle sie pytam, ale pojęcia nie mam zbyt wiele o mechanice a to co piszecie przekazuję znajomemu mechanikowi który się zajmuję moim katem.

Dzięki za pomoc i mam nadzieję, że pomożecie mi jeszcze w kwestii tego sprzęgła.
Pozdrawiam.

swiatex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 113
Rejestracja: pn, 12 mar 2007, 20:22
Motocykl: crf 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: swiatex » wt, 5 sie 2008, 22:13

Chłopie, piszesz że moderowałeś fora to powinieneś wiedzieć że jak się zakłada temat o nazwie uszczelniacze do amortyzatorów to się pisze o tym i ewentualnie zamyka a teraz będą 3 różne sprawy( uszczelniacze do amorów, na wale? i sprzęgło) i się zrobi bajzel. Po coś są zasady

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: acid » wt, 5 sie 2008, 23:22

swiatex w 100% popieram
Crash niby kiedy się czepiałem ciebie?? Może jeszcze jest to notoryczne ?? ... Wiesz co crash niektórzy tak mają że jak popełniają błędy to próbują się tłumaczyć i wykręcać kota ogonem i jeszcze na dodatek walić kity .... Bym więcej napisał lecz nie chce wywoływać kłotni , a co do pompy sprzęgła to tak jak ona sama ci mówi tym wyciekiem że trzeba ją rozebrać i sprawdzić bo albo po prostu jest zbyt słabo skręcone ewentualnie jakaś uszczelka ci poszła ale musisz to rozkręcić i zobaczyć gdzie jest error , naprawdę ...
crossmaniak pisze:No olej 10w40 moim zdaniem bedzie najlepszy :wink: 5 może być zbyt rzadka. Jeśli nie masz serwisówki to wlej od 500ml w zwyż (jeśli kupisz pojemnik 1l to wlej 500ml i powinny chodzić dobrze :wink: ). No za nieprzeciekanie oleju odpowiedzialny jest simmering na wale od strony sprzęgła :wink:. Jeśli jest ok to nie musisz sie za niego brac :axe: bo moze byc z nim troche kłopotu :roll: . Otóz niektóre kartery są zaprojektowane w ten sposób, że silnika nie trzeba rozpoławiać by wyciągnąc simmering. W niektórych jednak trzeba to zrobić. Jeśli podejmiesz się takiej wymiany, to wymień przy okazji łozyska. pozdr :wink:
Znów crossmaniak wymyślasz głupoty jak w innych tematach jak masz podsuwać komuś swoje wspaniałomyślności (typu nie umiem tego określić ale napisze tak że na pewno wzwyż 500 ml) to zrób sobie bana To może niech naleje cały amor po korki na pewno w crossmaniakowym mniemaniu będzie dobrze Jakby koleś ruszył du... i poszukał to by znalazł na forum ile wlać do lag oleju i jaki a nawet na jakiej stronie zobaczyć ile dokładnie do jakiego modelu ale zazwyczaj tak jest że się nie chce albo po prostu się nie chce i woli się czekać kilka dni na głupie odpowiedzi z których czasami nic nie wynika a co najgorsze wprowadzaja w błąd np jak że olej do amortyzatorów oznacza się xWx a nie xW ..... W paru minutach można znaleźć to co się chce !!!!!!!!!!............Rany coraz więcej botów na tym forum

Autor tematu
crasch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 359
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 19:51
Motocykl: zielony monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kuj-Pom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: crasch » śr, 6 sie 2008, 20:28

Wiesz co crash niektórzy tak mają że jak popełniają błędy to próbują się tłumaczyć i wykręcać kota ogonem i jeszcze na dodatek walić kity .... Bym więcej napisał lecz nie chce wywoływać kłotni
Gdzie (i jakie?) błędy ja popełniłem?
Znam się bardzo słabo na mechanice więc zapytałem się o te uszczelniacze i tyle, pomogliście mi mi - uszczelniacze zamówione, olej również i wiem ile go zalać na lagę - czegoś się pożytecznego dowiedziałem i dzięki ale po co to czepianie się o mój temat pod koniec dyskusji?
Zadałem to głupie pytanie o cieknące sprzęgło, bo to w sumie pierdół i myślałem, że ktoś mi odpowie nie robiąc problemu i nie będę musiał zakładać nowego wątku. Dobra sprzęgło zostanie rozebrane i sprawdzone co doprowadza do przeciekania.

Jak ktoś tam chcę / komuś ulży niech wywali ten temat w kosmos.

Pozdrawiam.

mardek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 89
Rejestracja: sob, 10 maja 2008, 13:05
Motocykl: kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kęty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacze do amortyzatorów

Post autor: mardek » śr, 6 sie 2008, 22:07

Dobra, może zamiast sie kłócić ktoś wie jakie rozmiary mają uszczelniacze w kx 250 '97 ? Nie chce rozbierać i dopiero zamawiać bo pogoda ładna i szkoda żeby moto stało...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”