suzuki ts 125 - uszczelka pod cylinder - - - pomoy

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
michas115
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 29 cze 2008, 20:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

suzuki ts 125 - uszczelka pod cylinder - - - pomoy

Post autor: michas115 » czw, 10 lip 2008, 21:05

mam taki problem poniewaz rozebralem silnik i posypla mi sie w kawalki uszczelka pod cylindrem. jest ona grubosci ok 8 mm bylem w serwisie motocyklowym to mi powiedzieli ze nie widzieli jeszcze takiej uszczlki jeszcze nigdy. mnie tez ona dziwi ze jest taka gruba ok 8 mm jst to cos takiego http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Genuine- ... 4620781495

proszeo pomoc czy ktos wie czy dostane taki oryginal gdzies w polsce i za ile ?? i czy to naprawde ma byc taka gruba czy jest cos kombinowane z korba ze moze jest jakas nie oryginalna dluzza zalozona i uszczelka jest to wyregulowane zeby tlok w swiece nie walil . motos suzuki ts 125 chlodzona ciecza rocznik ok 86-88. prosze o porady

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 - uszczelka pod cylinder - - - pomoy

Post autor: crossmaniak » czw, 10 lip 2008, 23:09

Może było coś kombinowane z samym korbowodem lub tłokiem. W sumie dziwne zeby uszczelka była tak gruba. Może popytaj, żeby na zamówienie zrobili. Żeby tłok nie uderzał w świecę dali by pewnie na jej gwint podkładkę, ewentualnie dali by grubszą uszczelkę pod głowicę. Powiem Ci, że masz chyba cylinder taki jak jak w rm'ie bo zauwazylem po zdjeciach. Tak sie sklada, że moto jest po wymianie wszystkich uszczelek (dokonał to poprzedni właściciel) i myśle, że dostał je w Polsce... Zapytaj w intermotors. Pozdro

Golden
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: wt, 8 lip 2008, 00:34
Motocykl: Cr 250 wczesniej CZ380
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 - uszczelka pod cylinder - - - pomoy

Post autor: Golden » pt, 11 lip 2008, 00:18

Moja rada jest taka: załóż spowrotem cylinder z tłokiem oczywiście, bez tej uszczelki przekręć powoli wałem i zobacz co się dzieje, czy nie blokuje się. Jeżeli się blokuje to znaczy, że jest jakaś rzeźba z korbowodem bo świeca z tego co pamiętam jest tam z długim gwintem orginalnie. :D
NIE MA TO JAK CEZETA http://www.motogolmar.pl.tl

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 - uszczelka pod cylinder - - - pomoy

Post autor: dj_michael » pt, 11 lip 2008, 13:19

Mialem taka suzuczke,tak swieca jest z dlugim gwintem.Przy remoncie tez musialem wymieniac ta uszczelke,i nie byla ona jakas rzucajaca sie w oczy,grubsza;) zapytaj w motor-landzie na wale,tam maja czesci do suzuki i zawsze tam kupowalem czesci do tsa.

kubas777
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 27 lut 2008, 16:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 - uszczelka pod cylinder - - - pomoy

Post autor: kubas777 » pt, 11 lip 2008, 15:33

Ja mogę ci polecić dobrą firmę, która dorabia uszczelki w krk na ul. św. katarzyny . Jeśli masz za daleko to poszukaj takiej firmy w swojej okolicy. pzdr

Autor tematu
michas115
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 29 cze 2008, 20:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 - uszczelka pod cylinder - - - pomoy

Post autor: michas115 » pt, 11 lip 2008, 19:01

nop jesli bys mogl to bardzo bym prosil o jakis kontakt do tej firmy. albo powiedzecie z czego mozna dorobic taka uszczelke . ?? no jak zaloze cylinder bez tej uszczelki to mi tlok wychodzi ponad cylinder ok 8-9 mm wiec cos jest nie tak albo korba jest dluzsza zalozona od czegos albo tlok jest jakis kombinowany ale maszyna wymiata jak pieron tylko wywalilo mi ta uszczelke dorobilem taka z jakies tworzywa twarde bylo jak pieron ale po 20 minutach jazdy zaczelo dmuchac wiec dokrecilme cylionrder i znowu 20 minu i znowu dokrecilem i w koncu tak siadlo ze tlon blokuje o glowice wiec rozebralem wszystko znowu i motor stoi :( a powie mi ktos moze ile ma miec dlugosci tlok w tym tsie ?? i ile dlugosci ma miec korba ?? to bede wiedzial co jest nie oryginalne. ;( moze ktos ma korbe do tsa ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”