pęknięty pierścień

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
camat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 00:25
Motocykl: yamaha yzf 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białogard
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

pęknięty pierścień

Post autor: camat » pn, 30 cze 2008, 23:31

witam!! po ostatnim wypadzie postawiłem moto do garażu i było wszystko ok tak mi sie wydaje...na nastepny wypad moto nie odpalił...stracił kompresję rozebrałem cylinder i okazało sie ze pękł pierścień...<dlaczego??> mam następujący problem tłok jest ok cylinder tez nie został uszkodzony ale mam problem ze zdobyciem samego pierścienia...możecie podpowiedzieć jakie mam opcje do wyboru ?! jestem z okolic koszalina i w tych rejonach nie można zdobyć pierścienia <ewentualnie komplet - który nie jest mi potrzebny> a wszystko dotyczy hondy cr 125 94 rok

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: ecik » wt, 1 lip 2008, 00:09

Najrozsądniejszym rozwiązaniem było by kupić nowy tłok. Możesz też poszukać może na allegro lub zadzwonić do Hondy i się zapytać ile za oryginał lub do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego.

Ogólnie na twoim miejscu zacząłbym się zastanawiać dlaczego to pękło. Zobacz czy się przypadkiem o zawór wydechowy nie zahaczył. Lub po prostu tłok jest zużyty lub za luźno spasowany co mogło takie coś spowodować.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: piotrgurski » wt, 1 lip 2008, 00:48

Autoryzowany salon na 100% sprzedaje osobno takie rzeczy jak tłok, pierścień lub nawet sworzeń tłokowy. Poszukaj gdzie jest najbliższy w okolicy twojego miejsca zamieszkania i załatw sprawę. Ale uprzedzam że cena tego pierścienia może być nie wiele niższa niż cały komplet (tłok, sworzeń, pierścień) kupiony gdzieś indziej.
ADV/Adventure

Autor tematu
camat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 00:25
Motocykl: yamaha yzf 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białogard
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: camat » wt, 1 lip 2008, 09:21

a więc w mojej miejscowości objeździłem wszystkie sklepy i w okolicy też znaleźli jeden pierścień który mógł by pasować ale nie są w 100 % przekonani czy to ten...heh a cena samego pierścienia wynosiła 90 zł chyba + koszty przesyłki a na cylindrze jest rysa w okolicach zaworu wydechowego czy to coś będzie przeszkadzać ?? cylinder ogólnie nie jest porysowany a znalazłem jeden opiłek wbity w głowice ;/;/jak rozbierałem i co wy na to ?! chyba bede zmuszony kupic cały zestaw tylko czy to pociągnie?! w serwisie powiedzieli że nie będzie problemu...a zależy mi na czasei wiadomo latać sie chce :D

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: ecik » wt, 1 lip 2008, 13:37

Wg. mnie sprawdz czy zawór chodzi dobrze i czy na zaworze nie ma przypadkiem jakiegoś zadzioru. Bo może okazać się, że włożysz nowy pierścień i za chwile stanie się to samo.

Jeżeli zależy ci na czasie to najlepiej kupić tłok kompletny (zmierzyć cylinder i dobrać selekcję). Wtedy to masz szybko, a z takim pierścieniem to różnie może być jeśli chodzi o termin (no chyba że mają na miejscu w co trochę wątpię).
Chyba szybszym i pewniejszym rozwiązaniem jest kupna nowe kompletnego tłoka np. prox, vertex.

bieniek91
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: wt, 17 cze 2008, 19:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: bieniek91 » wt, 1 lip 2008, 14:18

Słuchaj tez szukałem samego pierścienia do hondy cr 125 95' i znalazłem w salonie hondy na zamówienie mają koszt to 105zl. Pozdro

Autor tematu
camat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 00:25
Motocykl: yamaha yzf 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białogard
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: camat » wt, 1 lip 2008, 15:02

jednak jestem zmuszony kupić cały zestaw bo nawet nie mam możliwości zamówić bo w pobliżu brak serwisów hondy i nie bawią się w to...a podpowiedzcie mi teraz jak dobrać tłok do cylidra?! gdzie go pomierzyć itp... i jakieś podpowiedzi odnośnie poskładania tego wszystkiego w całość dzięki i pozdro

Autor tematu
camat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 00:25
Motocykl: yamaha yzf 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białogard
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: camat » wt, 1 lip 2008, 16:53

hmm i cisza z tego co wyczytałem zmierzyć - pomierzyć cylinder nie prosta sztuka i trza mieć sprzęcicho orientujecie sie gdzie w okolicach koszalina mozna takie coś zrobić ?! lub polećcie jakiegos konkretnego mechanika ....

Sokół
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: czw, 18 maja 2006, 20:00
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: Sokół » wt, 1 lip 2008, 17:20

W intercarsie mają pierścienie osobno na pewno masz gdzieś filie intercarsu niedaleko. Sprawdzałem w programie do CR 125 95 r mają na stanie tylko musisz znać rozmiar tłoka bo jest parę wymiarów 53 zł kosztuje.

Autor tematu
camat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 00:25
Motocykl: yamaha yzf 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białogard
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: camat » wt, 1 lip 2008, 17:27

dzwoniłem i h** nie maja jakis zesra** koleś odebrał i mowil ze maja tylko cześci samochodowe a co do pomiaru i doboru tłoka byłem w serwisie motorowym w koszalinie to koleś normalnie dobierał mi tłok mierząc suwmiarką co wy o tym myślicie ??

no na tłoku mam takie coś napisane 9090A a pod spodem 676M05400 a z wymiarem to jak mierze suwmiarką to wiem ze to nie jest dokładne starego pierścienia też nie zmierze dokładnie bo jest pęknięty ;/;/

a jak juz założe nowy tłok to musze go docierać czy cos takiego czy odrazu maneta ?? :)

Następnym razem warn za pisanie post pod postem!! Od tego jest funkcja edytuj.

Stanley125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: sob, 1 gru 2007, 16:28
Motocykl: brak:(
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: Stanley125 » śr, 2 lip 2008, 12:25

Po pierwsze mierzenie cylka suwmiarka może sie odbywać w WS-ce a nie normalnym motorze:)
Z resztą był już temat o dobieraniu i docieraniu tłoków.
Pierścień u naszych północnych sąsiadów marki Prox kosztuje 65zł
Kto to taki? KAWSAKI

Autor tematu
camat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 00:25
Motocykl: yamaha yzf 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białogard
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: pęknięty pierścień

Post autor: camat » sob, 26 lip 2008, 11:42

witam!! wiec wymieniłem tłok wiesco lekkie honowanie cylindra i wszystko poskładane...odpaliłem moto pochodzil chwilke lekko wiecej gazu zgasła i nie chce się odezwać...dzisiaj zauważyłem kilka kropelek wody spod głowicy czy to może być przyczyną że moto nie chce się odezwać ?? jakieś podpowiedzi ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”