Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
turkey_8
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 8 cze 2008, 23:56
Motocykl: Husqvarna 510TE - 89'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: turkey_8 » śr, 11 cze 2008, 20:38

Mam moto od niedawna i po tym jak nauczyłem sie porządnie je odpalać zauważyłem że silnik niezbyt równo pracuje na wolnych. Rozkręciłem gaźnik i przeczyściłem wszystkie dysze, po czym wziąłem sie za filtr powietrza. Wszystkie te zabiegi nic nie pomogły więc moja diagnoza była jedna- lipna świeca. Po wymianie na nową i zmniejszeniu przerwy na ok. 0,8-1,0mm husky zaczęła jeszcze strzelać z rury do tego stopnia że na wysokich pokazuje się błysk ognia przy wylocie tłumika (pusty w środku ;p ). Na starej świecy chodzi trochę lepiej ale wciąż strzela a na wolnych gaśnie (gaźnik i śruba powietrza są ok). Na gorącym jest ciężko go ruszyć, zimny bez oporów. Może przerwy na świecach są nie takie, jakie być powinny?Nie mam już zielonego pojęcia co to może być, sam nie mogę dojść do ładu. Proszę o Waszą pomoc i sugestie

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: pawlo » śr, 11 cze 2008, 20:46

może regulacja zaworów :?:
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: Fajka » śr, 11 cze 2008, 22:16

Wkońcu witam kogoś z TE510 :drinkers:

Przerwa na świecy podana na rysunku.
Zalecana NGK CR8EB.
Załączniki
16.JPG
16.JPG (10.07 KiB) Przejrzano 8607 razy
16.JPG
16.JPG (10.07 KiB) Przejrzano 8607 razy

Autor tematu
turkey_8
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 8 cze 2008, 23:56
Motocykl: Husqvarna 510TE - 89'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: turkey_8 » czw, 12 cze 2008, 00:16

dzięki za odpowiedź, bede działał i poinformuje co z tego wyniknie.

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: spartan » czw, 12 cze 2008, 20:02

Ja mialem podobnie,wykluczalem kolejno gaznik,filtry powietrza,swieca i zawory.Tez strzelal mi jak z miotacza ognia :)ustawlem zawory jak w serwisowce,wydechowy byl troche zle ustawiony.Moze tez byc ze za malo paliwa dostaje ale wtedy to by ogniem nie walil:/-chyba.ustaw gaznik jak nalezy,daj swiece jak w serwisowce jest podana,zobacz czy zawory sa dobrze ustawione:)powodzenia
HUSABERG 4 STROKE FORCE

Autor tematu
turkey_8
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 8 cze 2008, 23:56
Motocykl: Husqvarna 510TE - 89'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: turkey_8 » ndz, 15 cze 2008, 13:11

No wiec jest tak: ustawiłem przerwe na świecy tak jak poradził mi kolega z bractwa Husky ;], motor pali ale musi chodzić na wysokich obrotach (śruba reg. gaźnika). Po mimo tego słychać nieregularność w pracy silnika. Chciałem jednak napisać coś co mi sie przydarzyło podczas odpalania moto..
Po kilku kopnięciach na odprężniku w celu pod pompowania paliwa przestraszył mnie wystrzał jak z małej armatki. Po chwili widzę dym wydobywający sie przez otwór filtra powietrza, prawdopodobnie nastąpił zapłon cofający się aż do gaźnika. Patrze pod pokrywe a tu oczom nie wierzę- żywy ogień! Szybko poleciałem po wodę i ugasiłem, zapaliła sie gąbka od zatrzymywania pyłów z powietrza.
I tu mam do Was pytanie, czym spowodowane mogą być takie wystrzały? Czy chodzi o zawory, czy może gaźnik jest źle uregulowany?
Jak zwykle prosze o porady i opinie, szukałem po necie ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnego e-booka typu "Sam naprawiam motor (husqvarna bądź inny cross)", to by pomogło wiele wyjaśnić i przeprowadzić naprawy samemu

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: Fajka » pn, 16 cze 2008, 18:22

1) Jeżeli idzie o regularność to sprawdź tak jak piszą inni czyli zawory.
2) Zapłon w moto jaki miałeś mógł być spowodowany zbyt dużą ilością paliwa. Takie strzały też miałem kilka razy. Zauważyłem, że jak moto nie było odpalane kilka dni należy najpierw ze 2 razy przekręcić manetkę gazu. Następnie kopnąć. Gdy nie zapali za pierwszym razem należy równocześnie kopać i przekrecać manetkę gazu. Kiedy po paru takich kopnięciach moto nadal nie odpaliło należy spodziewać się właśnie wystrzału. Kiedy dobrze opanujesz odpalanie z kopki problem zniknie. Będziesz dokładnie wiedział jak kopnąć i w którym momencie przekręcić manetkę.
3) Jeżeli idzie o jakąś książkę to mogę Ci polecić czeską stronę. Może coś znajdziesz dla siebie co Ci pomoże. Szukałem manuala dla Twojego rocznika na necie ale narazie niczego nie znalazlm.
- manuale huska

4) Jak chcesz więcej info o Huskach to szukaj tutaj:
- HUSQVARNA motocykle-informacje

Autor tematu
turkey_8
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 8 cze 2008, 23:56
Motocykl: Husqvarna 510TE - 89'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: turkey_8 » wt, 17 cze 2008, 16:24

ok, dzięki za posta

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna 510te / strzela i słabo pali na ciepłym

Post autor: spartan » sob, 21 cze 2008, 23:17

byl to taki przygluszony wystrzal??:)mi sie tak zdazalo teraz tez sie zdazy przy odpalaniu jak kopne i dodam gazu to czasami mi sie nie wkreci na obroty tylko tak walnie wlasnie jak z armaty:)u mnie spowodowane jest tym ze mam dysze rozwiercona(ktos czarowal wczesniej:/i zamiast dyszy glownej 185 mam 250:/i go jakby zalewa ,ale kwestia opanowania sprzetu wiec nie pekaj:)dym tez poszedl ale zanim wyregulowalem wszystko a wspomne ze wczesniej przez no spory czas probowalem odpalic moto wiec napewno sie benzyny nazbieralo i walnelo sobie ot co:)jak chyba wspomnialem u mnie byl troche zapchany gaznik i zawory wydechowe zle troszeczke ustawione:)ustaw zawory na 10 ssace i 10 wydechowe(u mnie tak jest w serwisowce)a jak nie bedzie dobrze to daj 10 na ssacych a 15 na wydechowych:)
HUSABERG 4 STROKE FORCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”