CRF 450 skutki złego oleju:)

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
spaluch21
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 10 lip 2007, 22:39
Motocykl: CRF450 2008
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Poznania
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: spaluch21 » pn, 2 cze 2008, 19:50

Witam
Temat powstał aby dowiedziec sie jakie sa skutki wlania złego oleju. Kolega który przyprowadził do mnie swoja crf do skrzyni wlał olej silnikowy, a do smarowania ukladu korbowo-tłokowego olej przekladniowy! Niedosyc ze odwalił taki numer to skrzynie zalał prawie pod korek, a do silnika 2 stany. Motorem zrobil jakies 8 godzin jazdy, raczej rekreacyjnej:P Zanim wzielem sie za serwis oczywiscie zrobilem runde po okolicy! Moje zaobserwowane sytuacje i wlasne wnioski : 1.)sprzeglo oczywiscie nie chodzilo jak sie nalezy ciaglo sie ( nie rozlanczało skrzyni od sprzegla bez ingerencji wyzszym gazem i przytrzymaniu kola hamulcem) 2.)Silnik wyraznie glosniej chodził (szmery) 3.)Troszke słabiej sie wkrecał poniewaz napotykał opory nadmiernego oleju 4.) Mysle ze bedzie brał wyraznie olej hmmm/...... to wszystko co mi przychodzi do glowy. Jakie moga byc konsekwencje zwiazku z tym co zrobil podczas obslugo silnika/? Czy moglo nastapic wyrazniejsze zuzycie silnika? Mysle ze ten skrzyniowy niezle wymyl uklad korbo-tloko jakie jest zdanie specjalistów/? są tu tacy>?? prosze o opinie pozdrawiam

2T
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 6 lis 2007, 02:42
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: 2T » wt, 3 cze 2008, 19:46

zależy jaki skrzyniowy wlał do silnika ,bo skrzyń to napewno nie zaszkodził olejem silnikowym bo normalnie tam się taki wlewa
I powinien zawsze lać ten sam olej do silnika i skrzyni co wykluczy pomyłki ,przecież do innych moto leje się tylko jeden olej który obsługuje silnik i skrzynie
praca skrzyni i sprzęgła może się wydawać inna poprzez fakt zalania zbyt dużą ilością oleju
:roll:

Autor tematu
spaluch21
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 10 lip 2007, 22:39
Motocykl: CRF450 2008
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Poznania
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: spaluch21 » wt, 3 cze 2008, 19:57

Silnik zalał olejem przekladniowym stworzonym do przekladni motocykla wyczynowego. Jakiegos castrola. Skoro jest skrzynia i silnik oddzielnie to powinien lac do skrzyni przekladniowy a do silnika silnikowy. Jak sie przejechalem motocyklem przed czynnosciami serwisowymi to praca silnika i skrzyni nie wydawała sie inna tylko była inna! Skrzyni to sie nic nie stało oczywiscie i to wiem oprocz tego ze przez nadmiar oleju sprzeglo nie prawidlowo chodzila ale co z silnikiem>>>?

MANIAK
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 5 mar 2008, 12:02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: MANIAK » wt, 3 cze 2008, 22:43

mozna lac ten sam olej do skrzyni i do silnika tak jak kolega wczesniej powiedzial.Podzial na 2 komory jest po to zeby opiłki ze skrzyni niedostawaly sie do silnika i nie zapychaly filtra oleju jak to sie dzieje w przypadku jednego obiegu.nadmiar oleju nie powinien niczego uszkodzic.wlej tyle ile trzeba i sie nie przejmuj.

squash0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: pn, 7 maja 2007, 03:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: squash0 » śr, 4 cze 2008, 02:05

:shock: dobrze że choć wlał olej do silnika :mrgreen: nawet jeśli to przekładniowy
ja myślę że jeśli nie dymi, nie stuka i nie puka nic to wymień na silnikowy i powinno być dobrze
łożyska ,korba napewno przez ten olej nie zepsuly się ,jeśli już to tłok ,pierścienie i nikasil i układ zaworowy mogły dostać w dupe :butthead:

Dawid_tc450
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 15:17
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: Dawid_tc450 » czw, 5 cze 2008, 13:44

Sorki ale podpinam sie do tematu bo nie chcialem zakladac nowego. Mam pytanie mam honde crf 250 z 06 roku. Jakies 6 mth godzin temu wymienialem oleje w silniku i skrzyni. A dzisaj sprawdzalem poziom oleju w silniku i nagle moje zdiwienie nie ma sladu oleju na tym patyczku do sprawdzania. Spuscilem olej i okazalo sie ze bylo go okolo 250 ml a powinno byc 700. Motor kupilem nowke ma przejechane jakies 10 mth czy to mozliwe aby przepalil tyle oleju?? I czy cos moglo sie stac z sinikiem na tak niskim poziomie oleju gdybym np o tym nie wiedzial i tak smigal??? Bo jezdzilem i nie zauważylem zadnych defektow. Ale co moglo sie np szybciej zuzyc??Mam nauczke zeby przed kazda jazda sprawdzac olej...

Autor tematu
spaluch21
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 10 lip 2007, 22:39
Motocykl: CRF450 2008
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Poznania
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: spaluch21 » czw, 5 cze 2008, 15:15

No napewno to nie było kozystne, mogl sie troche przytrzec !!! A gdzie olej??? sa 3 wyjscia -nie nalałes pelnego stanu -masz nieszczelny silnik -motocykl bierze olej:) Jesli dalej by ubywało oleju to masz bankowe ze sie zatrze. W dupe dostał rozrzad i uklad korbowo tłokowy!

Dawid_tc450
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 15:17
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: Dawid_tc450 » czw, 5 cze 2008, 16:13

Kupilem nowy motocykl z salonu wiec watpie aby po 10 mth brał olej. Smarowanie bylo bo na cieplym silniku ta miarka byla cala zachlapana olejem mysle ze 300 ml by bylo tam jeszcze silnik jest szczelny z tego co pamietam to nalalem dobrze. Jak narazie zalalem nowy olej i motor smiga bez problemu to moze jednak nie bedzie zadnego problemu bo nie usmiecha mi sie robic remont nowego motoru:(Mam nadzieje ze nic sie nie stalo bo jakies smarowanie bylo tylko nie odpowiednie... chyba zeby wyciekl mi ta odmą ale watpie bo nie zauwazylem niczego takiego. Olej na bank nalalem dobrze i byl to olej motula. Przejezdilem tak 5 mth. Wiec nie wiem co sie z nim stalo. A jakby dalej bral to co remont silnika co wtedy musialbym wymienic???Z gory dzieki za inf
Użytkownicy którzy podziękowali użytkownikowi Dawid_tc450 za post:
Wartineso

Autor tematu
spaluch21
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 10 lip 2007, 22:39
Motocykl: CRF450 2008
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Poznania
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: spaluch21 » czw, 5 cze 2008, 17:36

Kolego ja wiem oco Ci chodzi!!! ale cudów nie ma! To co sie stało z tym olejem??? Chyba ze miales glebe i wylecial odma! Albo tak jak napisalem wczesniej. Jak sie okaze ze bierze to pierscionki wraz z tłokiem. Ale jesli moto jest nowe to smiech:) :lol:

Dawid_tc450
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 15:17
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: Dawid_tc450 » czw, 5 cze 2008, 18:35

ALe jakby bral olej to powinnien mocno kopcic prawda???A wogule nie kopci. Chyba ze przy glebie mi wylecial a ja tego nie zauwazylem ale sam nie wiem.Moto jest praktycnzie nowe ma przejechane 10 mth w tym 3 mth na dotarciu.Zobaczymy co dalej bedzie ...

squash0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: pn, 7 maja 2007, 03:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: squash0 » czw, 5 cze 2008, 19:47

a może jakaś nieszczelność i przeleciał do skrzyni biegów ? ale raczej chyba nie :roll:
a odmę masz na dole zatkaną przecież chyba takim koreczkiem i tylko od czasu do czasu spuszcza się stamtąd zebrany olej
a napewno nalałeś tego oleju tyle co instrukcja podaje? czy tylko badałeś poziom na bagnecie?
jeżeli jeszcze raz ci ucieknie to zobacz czy w skrzyni biegow nie przybylo :D
no i sprawdzaj przed każdą jazdą poziom

Dawid_tc450
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 15:17
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: CRF 450 skutki złego oleju:)

Post autor: Dawid_tc450 » czw, 5 cze 2008, 22:54

No wlasnie wiem napewno ze nalałem dobrze. A skrzyni bylo normalnie tyle ile nalalem czyli okolo 700ml wiec raczej nie to. Gadalem z kolega mechanikiem ktory smiga na 426 yamaszce to mowil ze to normalne ze jak nowy silnik to wezmie olej. Ale dla mnie dziwne jest to zeby wziol az tyle. Zalalem dzisaj nowy jutro jade polatac to zobaczymy czy mi cos sie zmienjszy poziom. Ale dla mnie to jest dziwne zeby az tyle ubyło...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”