przerywa na 4 biegu

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
halicki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: sob, 4 mar 2006, 15:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

przerywa na 4 biegu

Post autor: halicki » sob, 31 maja 2008, 07:18

witam, mam o to taki problem, w mojej yz450f przerywa pernamętnie na 4 biegu, 1-2-3 jest OK ale na 4 przerywa jak dodaje gazu, czytałem poprzednie posty i raczej nie przerywa jakby przeskakiwał łańcuch. co to może być. dziś dla bezpieczeństwa spuszczę olej, rozumiem że jak by to były tryby powinny być opiłki w nim. jezeli to nie skrzynia jaka może byc przyczyna, w zeszłą sobotę przerywał bardzo rzadko, wczoraj zanim się wkręcił na obroty na 4 biegu potrafił przrwać z 4 razy. proszę o podpowiedzi.

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: kubamtx » sob, 31 maja 2008, 11:41

Bardzo dziwna sprawa. Spuść olej i wyjmij filrt, zobacz czy jest dużo opiłków. Jak jest to sprawa jasna. Pytanie czy to jest przerywanie tak że motor zwalnia podczas tego i słychać grzechotanie czy są to pojedyncze przerwania? Jeśli są pojedyncze to widocznie wodzik jeszcze nie został mocno wygięty. Nie widze szczerze mowiac innej przyczyny.
W 450 tkach to właśnie 4ty bieg pada najczęściej.

Druga możliwość to to że pod obciażeniem sam silnik przerywa ale bardzo w to wątpie bo na 3cim biegu tez pewnie dałoby się to odczuć.

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: witson » sob, 31 maja 2008, 12:07

100% to skrzynia, tryby czwartego biegu, Myszon miał to samo, kupił skrzynie ze stanów i zmienił i chodzi malinka. Zagadaj z Myszonem gg 1232307
Kuba ty też coś robiłeś przy skyrzni w swojej 426 ??

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: kubamtx » sob, 31 maja 2008, 13:02

No ja w 426 zmienialem wodzik i dwa tryby -standart. I u kolegi bedzie to samo. Mam jakies tryby ale nie pasuaj do 450.
Zadzown do martin motocykle-zalatwia ci tryby i wodzik albo nowe albo uzywki w dobrym stanie za polowe ceny salonowej.

Autor tematu
halicki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: sob, 4 mar 2006, 15:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: halicki » sob, 31 maja 2008, 16:09

to wszystko jasne, ledwo skręciłem silnik i zaś wyciągam to g.... . opiłków brak w oleju są tylko aluminiowe ale te to chyba ze sprzęgła które wymieniłem 2 tygodnie temu. oczywiscie wymienie przy okazji łożyska, ale czy mogę wadowac tam jakieś nie orginały, czyli skf czy jakieś japońskie. no i następne pytanie przy okazji czy wymieniając pierścienie na tłoku musze je dopasowac do średnicy cylindra a noże do tłoka?

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: kubamtx » sob, 31 maja 2008, 17:01

Pierścienie musisz dopasowac do tłoka ale jesli chodzi o marke, co do średnicy nie musisz dopasowywyać. Tzn teoretycznie muszisz ale zadko sie zdaże żeby trzeba było szczeline powiekszać. Wkłada się pierścień do cylindra i mierzy szczeline jaka jest na przerwie w pierścieniu, jesli jest za duża to cylinder juz jest raczej wyjechany a jesli za mała to sie ją podszlifowuje na zadany wymiar. Łożyska tylko niektóre mozesz wymienic na skf, poczytaj temat o łożyskach to ci sie rozjasni spraw łożysk w całym motorze.

Autor tematu
halicki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: sob, 4 mar 2006, 15:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: halicki » ndz, 1 cze 2008, 08:00

kuba możesz mi podrzucic linka na te łożyska bo nie mogę tego namierzyć na forum.

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: kubamtx » ndz, 1 cze 2008, 11:16

http://www.motox.com.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=2482 tutaj bylo duzo o lozyskach. Jak przeczytasz to bedziesz wiedzial ktorych mozna uzywac itd.

Autor tematu
halicki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: sob, 4 mar 2006, 15:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: halicki » ndz, 1 cze 2008, 21:21







rozkręciłem yadzie i oto co ujżały moje gały. na pierwswszy rzut oka uszkodzeniu uległo tylko koło zębate,
ale proszę zerknijcie na te foty i podpowiedzcie czy przerywanie na czwórce powodowane było tylko przez ten ukruszony ząb. wodzik raczej OK, pozostałe zebatki też wporządku. czy szukać jeszcze czegoś? prosze o podpowiedzi.

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: kubamtx » ndz, 1 cze 2008, 21:33

A no to inna nieco sprawa, wyglada na to ze kly sa ok. Obejrzyj tez zebatke wspołpracującą z tą zniszczona. Jesli ona jest ok to wyglada na to ze musisz wymienic tylko tą. Ale obejrzyj też kły zębów czy nei sa zaokrąglone. Jesli nie to wymien tylko ta zebatke i juz. I przy rozkładaniu/skladaniu pamietaj ze czystość składania silnika to polowa sukcesu;-)

Autor tematu
halicki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: sob, 4 mar 2006, 15:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: halicki » ndz, 1 cze 2008, 21:45

ale czy tylko to jest powodem wyskakiwania tegobiegu, z fich wychodzi że ta zębatka jest od 3 biegu (nr6), na innych częściach zużycia prawie nie ma, ale może to "prawie" doprowadziło do zużycia tej zębatki.

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przerywa na 4 biegu

Post autor: kubamtx » pn, 2 cze 2008, 09:15

Tzn jest tak, teraz nie mam czasu ale potem sprawdze dokladnie. Skoro to uszkodzenie dotyczy zebatki 3 go biegu to znaczy ze slizga sie jednak na kłach. Ale 4 ty bieg napedza i tak chyba zebatka 3 go. Musisz sprawdzic dokladnie ktora zebatka przekazuje moc z walka na bieg 4ty. Obejrzyj dokladnie wodzik czy jego plaszczyzny wspolpracujace z zebatka nie sa z ktorejs strony zniszczone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”