potrzebna wszelka pomoc na temat skrzyni YZ 250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Łukasz-Z
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 22:59
Motocykl: yamaha
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: potrzebna wszelka pomoc na temat skrzyni YZ 250

Post autor: Łukasz-Z » sob, 28 cze 2008, 19:18

Fajka pisze:
Łukasz-Z pisze:jaki jest gwint na wale gdzie przykreca sie magneto? może ktoś kiedyś sprawdzał?
Wg mnie gwint na wale od strony magneta jest lewy. Podczas obracania sie wału nakrętka cały czas jakby się dokręcała.

sprawe ogarnąlem również, jest tam prawy gwint tzw. samohamwny o skoku 1.25 i średnicy 10mm,a nakretka powinna być z kołniezem samokontrującym - co jest nie do dostania w żadnym sklepie z śrubami, dlatego zastosowałem nakretke o odpowiednim skoku gwintu smarując ją "lock-tiklem" :wink:

ogólnie jak na pierwsze rozpoławianie skrzyni motocyklowej ( samochodowe już rozkładałem;p ) to chyba dobrze mi poszło bo wszystkie biegi działaja, olej już świerzy zalałem po wypłukaniu, śrubek mi nie zostało ze składania. Troche to czasu trwalo, ale sesja wszystko psuje;p :roll:

a na koniec sezou szykuje już generalny remont z wymianą łożysk, korby, tłoku i pewnie regeneracja cylindra :rolleyes:
2T

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: potrzebna wszelka pomoc na temat skrzyni YZ 250

Post autor: Fajka » ndz, 29 cze 2008, 11:25

Sorki mój błąd. Sugerowałem się, że lewy ponieważ ostatnio też rozpoławiałem silnik ale od strony sprzegła (TE510) i od tej strony jest lewy. Czyli mamy na wałach od magneta prawy, od sprzęgła lewy. Chyba,że znowu się mylę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”