YAMAHA YZ PRoBlLEM! pomocy!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YAMAHA YZ PRoBlLEM! pomocy!

Post autor: Kaze » pt, 30 maja 2008, 02:53

Wiadomo że nie idzie jak 4suw ale łatwo sie domyślić o co chodzi, kolega to napisał wyraźnie w 1 poście a ludzie tu zaczeli pisać że 2suw tak ma, wcale nie bo odkąd jest zawór wydechowy jakoś sie zbiera z tego dołu i nie powinno go tam aż tak mulić i przebierać. Skoro zaczęło mu to przyszkadzać to coś musi byc nie tak. NIE WIESZ - NIE PISZ.

I sprawa mieszanki to też bankowo nie jest :!:
but only the devil responded cause god wasn't there...

wo09
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 2 paź 2006, 19:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YAMAHA YZ PRoBlLEM! pomocy!

Post autor: wo09 » pt, 30 maja 2008, 09:38

Ja spotkałem się z podobnymi objawami w secie, jak odkręciło się do końca to motor miał strasznego doła i ledwo co się wkręcał na obroty. Natomiast odkręcając stopniowo motorek wkręcał się ok.
A czy motor jak się wkręci już na obroty to przerywa w górnym zakresie obrotów ? - bo w moim przypadku tak było.
Okazało się, że nikasil już się skończył i żadna regulacją nie dawała rezultatów.

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YAMAHA YZ PRoBlLEM! pomocy!

Post autor: Pomyk » pt, 30 maja 2008, 15:58

jakbyś chciał wiedzieć miałem 3X YZ 125 i CR 125 i jak dasz jej pizde nagle to go nie zmuli,no chyba ze jedziesz pyr pyr na 6 biegi i dasz ogien :lol: Widocznie jeździłeś/masz jakąś sete zajechaną

sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YAMAHA YZ PRoBlLEM! pomocy!

Post autor: sopelnysa » pt, 30 maja 2008, 22:20

OMG :shock: co tu sie porobilo... jak to setki urok to ja bym nie chcial miec takiej setki u siebie w garazu- moja wkrecala sie bez problemu, sory ale jak ktos nie wie to niech sie lepiej nie odzywa bo jeszcze przez takie glupie gadanie bardziej czlowieka zdolujesz- wyreguluj gaznik - sklad mieszanki, ilosc podawanego paliwa dysza itp. to musi byc to. Pozdro
#97

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YAMAHA YZ PRoBlLEM! pomocy!

Post autor: plazgut » sob, 31 maja 2008, 00:17

Kaze pisze:I sprawa mieszanki to też bankowo nie jest :!:
A czego może? Wyżej pisali przecież o ilosci powietrza i paliwa, a to jest mieszanka także, nie tylko stosunek oleju do benzyny.
Kaze pisze:Wiadomo że nie idzie jak 4suw ale łatwo sie domyślić o co chodzi, kolega to napisał wyraźnie w 1 poście a ludzie tu zaczeli pisać że 2suw tak ma, wcale nie bo odkąd jest zawór wydechowy jakoś sie zbiera z tego dołu i nie powinno go tam aż tak mulić i przebierać. Skoro zaczęło mu to przyszkadzać to coś musi byc nie tak.
PISZE JESZCZE RAZ ! ON NIE NAPISAł ODRAZU ZE GO STRASZNIE ZMULA, ZE SIE W OGOLE NIE WKRECA ! Może miał przedtem powiedzmy 450 w 4T i przesiadł się na 125 2T i zauwazyl róznice? Wymyslilem to, ale chodzi o głowną myśl - seta sie zle wkreca od minimalnych obrotow.
Pomyk pisze:jakbyś chciał wiedzieć miałem 3X YZ 125 i CR 125 i jak dasz jej pizde nagle to go nie zmuli,no chyba ze jedziesz pyr pyr na 6 biegi i dasz ogien
Z tego co zrozumiałem chodzi o wkrecanie sie na postoju a nie w jeździe. No oczywiscie może sie ladnie wkrecac z dołu o ile masz wolne obroty ustawione stosunkowo wysoko. A jak masz je niskie to nie ma siły, żeby ci sie nie zmuliła. Cwiary juz tego nie maja wiec jak to ma nie byc urok setki? A nawet gdyby jechał "pyr pyr" na powiedzmy dwójce i na maxa odkreci manete to też sie zmuli.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”