KMX Tłok,pierścienie,cylinder.Problem Pomocy Pilnie!!!!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
bikej78
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 17 kwie 2008, 19:51
Motocykl: RM 250, CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KMX Tłok,pierścienie,cylinder.Problem Pomocy Pilnie!!!!

Post autor: bikej78 » wt, 20 maja 2008, 13:26

Witam wszystkich forumowiczów.Mam duży problem ze swoim KMX-em 125 2000'.Tj. Zakupowałem go nie do końca sprawnego(brak funduszy). Po powrocie do domu udało mi się uruchomić silnik,lecz jak tylko się rozgrzał,to gasł.Wymieniłem paliwo,poprawiłem przewody ssące no i już było troszkę lepiej.Chodził na wolnych obrotach i nie gasł.Trochę pluł olejem z tłumika i dymił.Jednak jak silnik chodził,to było słychać głośne stuki w okolicach cylindra.Znajomy polecił mi jak najszybsze zajrzenie tam.No więc wziąłem się do roboty i stwierdziłem nast rzecz: po ściągnięciu głowicy ustawiłem tłok w pozycji górnej i jak nim ruszam na boki, to słychać wyraźny stuk,jakby tłok był za luźny.Proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie,czy to będzie poważna naprawa(korbowód,wał itd.),czy może nie będzie aż tak strasznie(same perścienie).Dodam też,że woda chłodząca cylinder ma dziwną brązową barwę(jak kawa z mlekiem).Z tego co mogę stwierdzić,to cylinder był chyba wymieniany,bo porównując do silnika,wygląda jak nowy.Dodaję fotki,może okaże się to pomocne w Waszej podpowiedzi.Proszę o pilną odpowiedź,gdyż sezon się zaczął, a ja nie mogę jeździć :(

http://www.bikepics.com/pictures/1294604/
bikej78@tlen.pl, gg 7199532

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KMX Tłok,pierścienie,cylinder.Problem Pomocy Pilnie!!!!

Post autor: ecik » wt, 20 maja 2008, 17:44

Co do tych stuków to na 99% jest to korba którą musisz wymienić.
A co do chłodzenia (kawa z mlekiem) masz do wymiany uszczelniacze i łożysko na pompie wody prawdopodobnie (miesza się woda z olejem ze skrzyni).

Autor tematu
bikej78
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 17 kwie 2008, 19:51
Motocykl: RM 250, CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KMX Tłok,pierścienie,cylinder.Problem Pomocy Pilnie!!!!

Post autor: bikej78 » wt, 20 maja 2008, 23:43

Dzięki za szybką odpowiedź..Właśnie tego się obawiałem,bo będę musiał rozebrać silnik na części.Trochę zmartwiła mnie ta pompa wody.Czy to mogło narobić jakiegoś bałaganu?Czy czasami ktoś mógł przez to przegrzać motor i potrzebna będzie wymiana tłoka z pierścieniami,albo nawet też cylindra?
bikej78@tlen.pl, gg 7199532

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”