Tuningowe kosze sprzeglowe

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Tuningowe kosze sprzeglowe

Post autor: enduroguy » ndz, 11 maja 2008, 23:57

Witam,
Rozgladam sie za koszem sprzeglowym do ktm'a, poniewaz to co z niego zostalo mozna porownac do kawalka kupy. Nie chce oem'owego bo nie dosc ze kosztuje 1080zl to jego zywotnosc nie zachwyca (nie mialem jeszcze setki, bez conajmniej 0,8mm luzu miedzy tarczami a listkami kosza). Czy w Polsce mozna w ogole dostac tuningowy koszyk np. Hinson, Wortex, Moose racing, Mitaka, Prox? Matury sie koncza, trzeba trenowac, a nie ma na czym, wiec prosze o szybka pomoc ;) . Ewentualnie kupie oryginal za rozsadna kwote.

pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowe kosze sprzeglowe

Post autor: Kaze » pn, 12 maja 2008, 01:35

Zamów sobie ze stanów, za 550PLN masz nówke hinsona a proxa jeszcze taniej wyrwiesz. W Polsce nie dostaniesz takich bajerów a jeżeli nawet to musisz zapłacić pośrednikowi co przedraża całą impreze. Pozdr
but only the devil responded cause god wasn't there...

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tuningowe kosze sprzeglowe

Post autor: zielorz » pn, 12 maja 2008, 23:24

Ja zamówiłem w Niemczech kutego do 426, kosztował 350 zł - NOWY

pozdrawiam

grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 188
Rejestracja: pn, 24 paź 2005, 00:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poland East Side
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tuningowe kosze sprzeglowe

Post autor: grzesiek3210 » czw, 22 maja 2008, 06:59

ja do husqvarny czekam 2 miesiące na kosz. w serwisie nie będę podawał jakim.Dostałem odpowiedź że jest oryginał za 1600zł w kpl. z zębatką ale zrobią mi rabat na 1300zł.Ewentualnie mogę zamówić kosz talona za 650zł. Po tygodniu jak oszacowałem straty w silniku postanowiłem że kupuję wszystko nowe.A kosz kupię talona.Zadzwoniłem do opisywanego serwisu. Okazało się że nigdy w życiu nie słyszeli o zamienniku do WRki i jest tylko oryginał za 1740zł.

Sprawa z koszem była już naświetlana wcześniej:
Kosz miałem wymienić na jesieni bo zaczynał hałasować więc żeby się zorientować wysłałem maila w październiku 2007:

Treść :: Interesuje mnie cena kosza sprzęgłowego wg. numeru serwisówki 8000 86862.Czy występuje jakiś zamiennik titaxa lub talona?

ODP:
Nie mam na magazynie .

Istnieje możliwość zamowienie wystepuje koszt talona cena 650zł

Moim zdaniem to poprostu wyłudzanie pieniędzy.Wiedzieli że zależy mi na koszu dlatego wciskali mi oryginał.Sterowanie zaworem wydechowym uszkodziło mi lewą stronę silnika i już 2 miesiąc stoję w miejscu bo serwis mi nie może części zamówić.Koszt naprawy zamknie się "PRAWDOPODOBNIE" w 3000zł. Najgorsze jest to,że pieniądze mam a nie mogę nic kupić...jak za komuny.Co tydzień słyszę "zadzwoń w piątek" ,"pojechali po części","będą w środę"...aż w końcu tydzień temu zapytali co zamawiałem bo nie pamiętają(nie zamówili).Co do kosza sprzęgłowego + tarczki,sprężyny,linki gazu,zestawu naprawczego na wahacz,kpl.uszczelek silnika itp. to pomógł mi Olek...co do części typowo silnikowych to niestety nie mógł mi pomóc.W piątek albo w poniedziałek mają przyjść części z Włoch do niego także lepiej się spisał niż SERWIS.

Motocykle są bardzo dobre ale nie kupię już nigdy husqvarny tylko dlatego,że w naszym kraju można powiedzieć SERWIS NIE ISTNIEJE.I chyba to jest problemem,że HUSKA nie może się u Nas przebić.

Tyle narzekania:-)
Najgorsze co może Cię spotkać to brak TOTALNEGO POWERA :D

predator
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 118
Rejestracja: czw, 6 lip 2006, 21:00
Motocykl: KTM SXF 250 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kasinka Mała | Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tuningowe kosze sprzeglowe

Post autor: predator » czw, 22 maja 2008, 08:17

Czesc,
Ja znam najlepsza rade na takie serwisy. Najpierw rejestrujesz sie na http://www.paypal.pl , pozniej zamawiasz czesci na http://www.btosports.com lub http://www.ebay.com -> jest tam prawie wszystko (choc husqi sa troszke mniej popularne). Zamawiasz czesci, wysylaja Ci je paczka lotnicza (ja za przeslanie walu i sprzegla zaplacilem 30 $ , paczka szła 5 dni). Oszczedzasz: czas, pieniadze i nerwy a dodatkowo masz baaardzo duzy asortyment. Co do cła i vatu to mozna kombinowac , lecz nie bede sie tutaj rozpisywal gdyz jest osobny temat na to.

ps. Chyba wiem jaki to serwis. Wg mnie powinni sie zajmowac kosiarkami :lol:

Pozdro
Jest:
KTM SXF 250 '07
Była:
Yamaha YZ 125 '06

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowe kosze sprzeglowe

Post autor: wardzioch » pt, 29 maja 2009, 19:18

predator pisze:Czesc,
Ja znam najlepsza rade na takie serwisy. Najpierw rejestrujesz sie na http://www.paypal.pl , pozniej zamawiasz czesci na http://www.btosports.com lub http://www.ebay.com -> jest tam prawie wszystko (choc husqi sa troszke mniej popularne). Zamawiasz czesci, wysylaja Ci je paczka lotnicza (ja za przeslanie walu i sprzegla zaplacilem 30 $ , paczka szła 5 dni). Oszczedzasz: czas, pieniadze i nerwy a dodatkowo masz baaardzo duzy asortyment. Co do cła i vatu to mozna kombinowac , lecz nie bede sie tutaj rozpisywal gdyz jest osobny temat na to.

Pozdro
Mogę dostać namiary na osobny temat "co do cła i vat-u"
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tuningowe kosze sprzeglowe

Post autor: Mateusz_MX » pt, 29 maja 2009, 21:05

Witajcie,

Jeżeli dobrze zagadzasz z człowiekiem z USA i wyśle Ci paczkę jako Gift (prezent) lub jakiś inny chłam to paka idzie bezpośrednio do Ciebie, omijając po drodze Urząd Celny. Ja w miniony poniedziałek dostałem paczuszkę ze Stanów, 3 komplety PIVOT WORKS na wahacz, przegub i amoryzator do YZ 125 i zapłaciłem za wszystko 550zł. Mimo kursu dolara 3,40zł bardzo się opłaca ( w PL zapłaciłbym ok. 1000zł). Tak więc jeżeli części to tylko ze Stanów. Dobrze dać cynk na forum jeżeli coś zamawiamy, wtedy idą części do kilku osób, koszty przesyłki się rozbijają. Co do zakupu, to są na eBay'u ludzie którzy mają np. 17 tyś. części do motocykli.

Pozdrawiam,
Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”